Eucharystia. Instrukcja obsługi

Fundacja Malak
2019-01-01
2019-01-01
Eucharystia wiara Msza święta

"Instrukcja obsługi" mszy :)
Fantastyczna, kompletna pozycja. Krok po kroku autor opisuje kolejne części nabożeństwa. Każdy rozdział to oddzielna część mszy, w której poznajemy zarówno rys historyczny, jak również techniczną stronę celebracji oraz, jak to u Szustaka, przełożenie na praktyczny aspekt dla wiernych.
Książka pozwala w sposób głębszy i bardziej świadomy uczestniczyć w Eucharystii.
Bardzo bardzo polecam!

"Instrukcja obsługi" mszy :)
Książka pozwala w sposób głębszy i bardziej świadomy...

Tekst także na moim IG: @dariusz_0k

Czy jest lepsza okazja, niż Triduum Paschalne - czas m.in. upamiętniający ustanowienie Eucharystii, żeby o tej książce powiedzieć? Znany kaznodzieja - ojciec Adam Szustak postanowił stworzyć książkę chyba o kwestiach najważniejszych dla chrześcijan - Eucharystii. Pozycja ma formę przewodnika po mszy, czasem skrótowo bo materiał jest obszerny, a czasem z dogłębniejszą analizą, znaczeniem symbolów, znaków, zachowań kapłana i wiernych, odwołaniem do historii Kościoła. Jest też wiele ciekawostek i uporządkowania wiedzy. Książka oprowadza w ponad 30 rozdziałach po poszczególnych kolejnych elementach mszy: od procesji na wejście (a wcześniej przygotowania do Eucharystii) po błogosławieństwo i rozesłanie wiernych. Całość kończy zestaw pytań i odpowiedzi. Książka warta poznania, by dostrzec pełnię, glebie, piękno Eucharystii, uczestniczyć w niej świadomie i zakochać się. Bo gdy hymn "Święty..." wierni śpiewają w chwili "otwarcia się" na tę chwilę Nieba, gdy na ołtarzu kapłan prosi Ducha Świętego, by przez te kapłańskie ręce chleb stał się Ciałem a wino Krwią, a "Chwała na wysokości Bogu" porównać może by do takiego jakby szeptania sobie, pełnego miłości i czułości, zakochanych (tyle że wierni wysławiają Boga),to czy przy tym nie da się dostrzec piękna Mszy? Przydatna, pomocna, wręcz niezbędna książka.

Tekst także na moim IG: @dariusz_0k

Nie sądziłem że w Mszy Świętej jest tak dużo symboliki. Książka prostym językiem opisuje cały przebieg Eucharystii z wyjaśnienie skąd to się wzięło i jaką postawę uczestnik powinien przyjąć aby godnie w niej uczestniczyć.
Książka zdecydowanie obowiązkowa dla osoby wierzącej.

Książka zdecydowanie obowiązkowa dla osoby wierzącej.

Jak zawsze o. Adam prostym i przystępnym językiem przedstawia ważne treści.

W prosty, ale zarazem głęboki sposób ukazuje poszczególne elementy Eucharystii. Dzięki temu można ją bardziej świadomie przeżywać.

Jest ładnie uporządkowana, dzięki czemu zawsze można łatwo w książce znaleźć interesujący nas element Mszy świętej.

Jako student teologii uważam książkę za wartościową i użyteczną - choć pewne niuanse liturgiczne postrzegam nieco inaczej :)

P.S. Podbijam ocenę z 7 na 8, bo tego typu systematyczne wprowadzenie w symbolikę Eucharystii jest rzadkością zarówno w katechezie, jak i literaturze religijnej.

Jak zawsze o. Adam prostym i przystępnym językiem przedstawia ważne treści.

Jako student teologii uważam książkę za...

Ojciec Adam Szustak dogłębnie omówił Eucharystię. Każda część, słowo czy gest podczas Mszy świętej ma znaczenie. Nawet znak krzyża świętego oznacza "że zbawienie człowieka przyszło z góry, przeszło przez naród wybrany i zostało rozdane wszystkim narodom", czyli każdemu człowiekowi. Już na początku książki Ojciec Adam zaznacza, ze ważne jest regularne przyjmowanie Eucharystii. Co ważne musi być ona przyjmowana z wiarą i miłością. Samo spożycie Komunii bez nastawienia duchowego nie będzie miało takich owoców dla nas. Na końcu książki są ciekawe pytania odnośnie Eucharystii, np dotyczące cudów eucharystycznych czy diakonów stałych. Jak dla mnie książka bardzo ciekawa i wartościowa. Dzięki niej bardziej świadomie będę uczestniczyć w Mszy świętej.

Bardzo podoba mi się ta książka, ponieważ jest w niej opisana cała Masa święta, co i skąd się wzięło, co to znaczy itp.
Generalnie polecam!

Generalnie polecam!

Ta książka jest dokładnie tym, na co wskazuje tytuł - instrukcją. Nie wyczerpuje tematu, ale wiele wyjaśnia. Warto ją przeczytać.

Bardzo wartościowa i piękna pozycja. Polecam!

Bardzo wartościowa i piękna pozycja. Polecam!

Bardzo wartościowa książka, napisana jednocześnie zrozumiałym językiem. Czyta się jednym tchem.

Świetna książka przybliżająca poszególne części Eucharystii.

Świetna książka przybliżająca poszególne części Eucharystii.

• Religia
  • Religijne