Okładka książki The Penguin History of Modern China. The Fall and Rise of a Great Power, 1850 to the Present (Third Edition) Jonathan Fenby
Jonathan Fenby Wydawnictwo: Penguin Books historia
historia
Penguin Books
2019-01-31
2019-01-31
9780141988450

Świetnie wydana, świetnie napisana. Ta książka to trochę jak wyjście z matrixu. Poznajemy historię Chin, szczególnie okres kolonizowania przez zachodnie imperia jest wstrząsający - teraz wiem, czemu nie uczą tego w szkołach. Naprawdę warto. Można w pełni zrozumieć to co się teraz dzieje i o co chodzi chińczykom.

Sięgnęłam po tą książkę przed wyjazdem do Chin, żeby się czegoś dowiedzieć. Jak na książkę historyczną, dokumentalną, to dobrze się czyta. Na pewno pomaga trochę zrozumieć ten inny świat.

a najchętniej przeczytać w oryginale, bo słyszałam, ze tłumaczenie słabe

a najchętniej przeczytać w oryginale, bo słyszałam, ze tłumaczenie słabe

Takiej książki nie czyta się na raz, więc oczywiście nie przeczytałam jej w całości, ba pewnie nie przeczytam jej od deski do deski przez całe może życie (chociaż kto wie...)
Generalnie bardzo wartościowa pozycja, jedna z ważniejszych na mojej chińskiej półce.

Niezła.

Niezła.

Od razu zastrzegam, że przeczytałem tylko 1/3 tego dzieła. Myślę jednak, że to objętość wystarczająca do wyrobienia sobie o nim opinii.

Przemyślana i uporządkowana historia Państwa Środka od 2. połowy XIX w. Warto czytać z atlasem, aby umiejscowić ośrodki władzy i siły (oraz aby 'zmapować' dynamikę rozwoju). Nie wiem, jak książka wypada w ocenie sinologów, ale przeciętny czytelnik zainteresowany Chinami nie zawiedzie się lekturą.

bardzo dobra książka, jeśli ktoś chce zrozumieć historię Chin od ostatniej połowy XIX w do XXI w. Polecam

• Chiny
  • Azja