Hegel's Conception of the Determinate Negation

Brill
2015-01-01
2015-01-01
Hegel filozofia

Bardzo solidna monografia o tak istotnym aspekcie filozofii Hegla. Właściwie wszystko co tylko się da powiedzieć o tym aspekcie filozofii Hegla, zostało powiedziane, ale jedna rzecz bardzo mnie irytowała i utrudniała lekturę. Cytaty TYLKO po niemiecku, bez tłumaczeń co sprawia, że czasami zdania wyglądają tak:
"Furthermore, being is “sich selbst gleich,” while nothing is “einfache Gleichheit mit sich selbst.” Admittedly, these are quite similar descriptions, but while being is “nicht ungleich gegen Anderes, hat keine Verschiedenheit innerhalb seiner noch nach außen,” nothing is simply “Ununterscheidenheit in ihm selbst.”
Słabo to wygląda jak ktoś nie zna niemieckiego, ale autor potem stara się wszystko objaśnić, więc da się jakoś przez to przebrnąć.
Mimo wszystko bardzo polecam.

"Furthermore, being is “sich selbst gleich,” while nothing is...

• Hegel
  • Filozofia