Uśmiech losu

Okładka książki Uśmiech losu
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Cykl: Seria mazurska (tom 5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Seria mazurska (tom 5)
Znak
2019-11-13
2019-11-13
literatura polska

Po ostatnim tomie tej serii, nie zamierzałam zabierać się nawet za kolejny, ale po przeczytaniu opinii na temat tej części, zaintrygował mnie rozwój wypadków. I faktycznie, muszę przyznać, że tutaj coś już się dzieje. Oczywiście owo "coś" jest użyte nad wyraz, bo generalnie mało się dzieje, ale naprawdę już jest lepiej niż poprzednio-tam była chyba zniżka formy autorki;)...

Dalsze losy przyjaciół z Sagi Mazurskiej. Ciocia Jadwiga, Natalia, Nataniel, Zosia... Czytało się bardzo szybko. Od razu chciałoby się sięgnąć po kolejną część. Polecam

Nie wiem jak opisać ta książkę gdyż dla mnie mało ciekawa była. Wcześniejsze tomy były ciekawsze.

Jak to zwykle bywa w nieudanych romansidłach - końcówka jak zwykle przesłodzona i nierealna oraz pisana na szybko, byleby tylko zakończyć. Dziwią mnie bardzo wysokie oceny tego "dzieła".

Tom 5 ostatni, ale czy na pewno? Zakończenie sugeruje kontynuacje ;)

Ten tom czyta się szybko, u mnie dwa wieczory.

Nie spodziewałam się, że wątek Natalii i Damiana tak się potoczy, że on tak się zachowa, upadnie i nie będzie chciał się podnieść tylko brnąć w zło dalej.... Natalia prawie się zadręczyła, ale pomógł jej pies i choć on odszedł, to zostało coś po nim, co...

To była ciekawa pozycja.

Książkę połknęłam. Dużo się działo w Marcinkach, najbardziej zaskoczona byłam przemianą lub ujawnieniem prawdziwej natury Damiana. Nie mogłam pojąć jak z troskliwego, kochającego i pogodzonego człowieka w poprzedniej części sagi mógł przeistoczyć się w takiego tyrana i brutala. Była kilka zaskakujących zwrotów akcji, dzięki którym książkę czytało się rewelacyjnie, ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ja wszystkie książki z tej serii - do przeczytania w jeden, dość długi wieczór.
Wciągają, zajmują, ale tak przyjemnie i miękko otulają swoją opowieścią.

Przeurocza! Nie mogłam się oderwać <3

Płakałam jak dziecko. Koniec książki po prostu mnie rozwalił i płakałam jeszcze bardziej, oby była ta 6 cześć.

• 2020
  • 2019