Mój pierwszy zielnik

Okładka książki Mój pierwszy zielnik Maja Graniszewska
Okładka książki Mój pierwszy zielnik
Maja Graniszewska Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO flora i fauna
88 str. 1 godz. 28 min.
Kategoria:
flora i fauna
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza MULTICO
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
88
Czas czytania
1 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377634370
Tagi:
dla dzieci
Średnia ocen

8,8 8,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,8 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
40
14

Na półkach:

Arcydzieło.

Arcydzieło.

Pokaż mimo to

avatar
99
97

Na półkach: , ,

Wspaniała książka! Jeśli kogoś interesuje botanika koniecznie musi przeczytać tę właśnie książkę. Można tam znaleźć malutkie Złocie i duże Nawłocie, porównania do zwierząt i porady jak ususzyć daną roślinę.
Polecam tę książkę zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają swoje przygody z roślinami.

Wspaniała książka! Jeśli kogoś interesuje botanika koniecznie musi przeczytać tę właśnie książkę. Można tam znaleźć malutkie Złocie i duże Nawłocie, porównania do zwierząt i porady jak ususzyć daną roślinę.
Polecam tę książkę zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają swoje przygody z roślinami.

Pokaż mimo to

avatar
272
271

Na półkach: , ,

Późniejsza wiosna, lato, wczesna jesień to zawsze dobra pora do zakładania zielnika. Przy ładnej pogodzie można wyjść w przyrodę, nacieszyć oko widokami, co nieco przynieść ze sobą na półeczkę z ziołami albo do wklejenia, do zielnika. Książka Mai Graniszewskiej uczy zakładać zielnik od przysłowiowego A do Zet. To nie tylko miejsce dla roślin wraz z ich opisem, ale też kompendium wiedzy na temat samego zielnika. Bo czy ktoś kiedyś zastanawiał się po co zielnik? Najczęściej trzeba go zrobić w ramach „zad. dom.” do szkoły. Ale jest też kilka o wiele ciekawszych powodów, o których pisze autorka na samym początku. Czy wzięliście kiedyś do ręki lupę i pochyliliście się nad małymi listkami, kwiatuszkami, ich kształtem, fakturą, korzonkami, naczynkami? Nie? To może warto, razem z dziećmi? Maja Graniszewska uczy odkrywać frajdę i fascynację w kontaktach z przyrodą, z roślinami. To ważne w czasach kultu elektronicznych umilaczy czasu.

Znaleźć tu można porady jak zorganizować wyprawę po rośliny, co jest potrzebne oprócz pliku gazet, co jest ważne w kwestii samego zbioru roślin. Trzeba na pewno pamiętać o tym, że nie wolno zbierać roślin rzadkich i chronionych, że powinno się suszyć rośliny bez korzonków, które po jakimś czasie powodują, że roślina blaknie. Jak zatem suszyć egzemplarze zielnikowe, jak kompletować zielnik, co robić, by rośliny się nie kruszyły? W „Moim pierwszym zielniku” znajdziecie 20 roślin wraz z opisami i pustymi miejscami na tzw. „Twój okaz”. W ramach tego zielnika trzeba znaleźć m.in. złoć żółtą, mak polny, powój polny, jastrzębiec kosmaczek, iglicę pospolitą, nawłoć kanadyjska i inne. Najpierw autorka przedstawia grafikę z danym gatunkiem. Zawiera ona „legitymację botaniczną” z nazwą naukową, porą kwitnienia i wysokością rośliny. Na naszej kreatywnej stronie trzeba podpisać roślinę, podać miejsce oraz datę zbioru. Znaleźć tu można mnóstwo ciekawostek o samych roślinach. Na przykład: fiołek psi, w przeciwieństwie do swojego kuzyna, fiołka wonnego, nic a nic nie pachnie. Poziomki suną po ziemi jak wąż. Glistnikiem jaskółczym ziele można przegonić kurzajkę za siedem gór i siedem rzek. Podoba mi się nawiązanie do literatury – mowa tu o „W Dolinie Muminków”, i do kreskówki „Makowa Panienka”. Są i „Rady nie od parady”, które przekazują istotne wskazówki dla młodego zielarza, są wyjaśnienia dlaczego rośliny nazywają się właśnie tak a nie inaczej. Książka, która może sprawić, że innym okiem patrzy się na rośliny wokół. Ot – kiedy idę na spacer przechodzę obok pewnego pola pełnego złocistożółtej nawłoci. I myślę sobie teraz: jestem szczęśliwsza od każdego naszego króla w Polsce. A dlaczego? Odpowiedź w książce.

Późniejsza wiosna, lato, wczesna jesień to zawsze dobra pora do zakładania zielnika. Przy ładnej pogodzie można wyjść w przyrodę, nacieszyć oko widokami, co nieco przynieść ze sobą na półeczkę z ziołami albo do wklejenia, do zielnika. Książka Mai Graniszewskiej uczy zakładać zielnik od przysłowiowego A do Zet. To nie tylko miejsce dla roślin wraz z ich opisem, ale też...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    11
  • Przeczytane
    4
  • Posiadam
    2
  • Ulubione
    1
  • Dzieci
    1
  • Dla dzieci
    1
  • Dla nastolatków
    1
  • Dla Mateusza
    1
  • 2021
    1
  • Dla starszaka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mój pierwszy zielnik


Podobne książki

Przeczytaj także