Jan Marcin Szancer - ambasador wyobraźni

praca zbiorowa Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza G&P biografia, autobiografia, pamiętnik
Oficyna Wydawnicza G&P
Jan Marcin Szancer biografia książka ilustrowana
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jan Marcin Szancer biografia książka ilustrowana

2004

Książkę kupiłam na prezent mojej córce i natychmiast nią zawładnęłam. Jak tylko dzieło zostało przez obdarowaną rozfoliowane, w moim oku zakręciła się łezka nostalgii. Ileż to bajek zilustrowanych przez Jana Marcina Szancera czytała mi babcia wieczorami. Ileż to przygód przeżyłam w bajkowym, wyimaginowanym świecie inspirowanym jego rysunkami. W ogóle nie potrafię patrzeć...

"Jan Marcin Szancer – ambasador wyobraźni” to niezwykła biografia. Album jest opowieścią o wielkim artyście oraz treściwym przewodnikiem po jego dorobku. Publikacja zawiera ogrom ilustracji, ale też część biograficzną, liczne wspomnienia oraz opinie zarówno bliskich artyście ludzi, jak też innych twórców oraz historyków sztuki.

Polecam ten album wszystkim, którzy kochają...

Treści w tej książce jest niewiele. Krótka biografia, opinie kilku ekspertów w tym mistrza Łysiaka, spis publikacji. Reszta to fenomenalnie wydany album z przeglądem najpiękniejszych rysunków Szancera z krótkimi opisami/cytatami. To nie jest pozycja dla przypadkowych osób, a dla fanów niesamowitego talentu i kreski Szancera. Oni będą zachwyceni.

Cudo. Polecam

Mistrzostwo!