Inwestowanie w srebro i złoto

Chojnacki Łukasz Wydawnictwo: Złote Myśli biznes, finanse
Złote Myśli
złoto srebro finanse
biznes, finanse
złoto srebro finanse

Niepotrzebnie długa, w swojej treści mocno powtarzalna. Nafaszerowana kolokwialnymi komentarzami autora, często na granicy dobrego smaku pisarskiego. Po przeciśnięciu przez literackie sito, wyłania się obszerna (może nawet zanadto) historia pieniężna świata, obok której znaleźć można raptem mały skrawek informacji nawiązujących do tytułu.

Znakomita pozycja.
Tytuł może trochę mylący ponieważ książka jest o historii złota, srebra oraz inflacji.
Auto opisuje jak metale szlachetne przez lata służyły jako pieniądz a następnie bankierzy i politycy najpierw wyeliminowali srebro a potem złoto. Dziś stosujemy kawałki zadrukowanego papieru, które tak naprawdę są tylko umową między nami a emitentem. Nieraz waluty...

Autor widać ma wiedzę i przekazuję ogromną ilość informacji. Książka jednak nie jest o inwestowaniu w srebro i złoto (szkoda, bo ze względu na ten tytuł ją kupiłem), a w zdecydowanej większości o historii znaczenia obu kruszców w polityce monetarnej różnych krajów, w różnych czasach. O inwestowaniu jest troszeczkę pod koniec książki - np. gdzie zakopywać skarb.
Dla mnie...

• Muszę mieć
  • Finanse
  • Inwestowanie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Inwestowanie w srebro i złoto