Cicha noc

Trudne sprawy starszej aspirant Agaty Górskiej

Co za emocje! Sławka siostra zostaje porwana!

Co za emocje! Sławka siostra zostaje porwana!

Dlaczego ciąża prześladuje mnie nawet w kryminałach?😭 Czy ja tak dużo wymagam?

Dlaczego ciąża prześladuje mnie nawet w kryminałach?😭 Czy ja tak dużo wymagam?

Kolejna część i dalej to samo. Można odnieść wrażenie, że trójka policjantów pracuje przy morderstwach których ofiarami są ich znajomi, ewentualnie ci znajomi są podejrzanymi. Jak dla mnie za dużo tych powiązań towarzysko rodzinnych.

W apartamencie reżysera popularnego reality show odbywa się impreza po zakończeniu pierwszej serii audycji telewizyjnej. Świętują ludzie, którzy przyczynili się do sukcesu programu, w tym jego zwyciężczyni. Luźna atmosfera, alkohol, tańce - typowa balanga. Nietypowy natomiast jest jej finał - nad ranem jedna z uczestniczek znajduje zwłoki gospodarza. Wszystko wskazuje na to, że mordercą jest jeden z uczestników party. Wydaje się jednak, że nikt nie miał interesu w zamordowaniu reżysera.

Do akcji wkracza Agata Górska, której szef zlecił rozwiązanie sprawy, najlepiej jeszcze przed Wigilią. Czasu jest naprawdę niewiele, dochodzenie dotyczy zamkniętego kręgu podejrzanych, a brakuje motywu. W dodatku Agata zmaga się z problemami zdrowotnymi. Kobieta nie może liczyć na wsparcie życiowego partnera, Sławka Tomczyka, gdyż ten przebywa na szkoleniu w Budapeszcie.

W tym samym czasie, siostra Tomczyka, Kinga, zakochana w niedawno poznanym chłopaku, postanawia z nim i jego przyjaciółmi pojechać na świąteczny jarmark do Wiednia. Gdy kontakt z dziewczyną się urywa, pada podejrzenie o uprowadzenie młodej kobiety. Sławek wraca do Polski i postanawia przyjrzeć się zniknięciu siostry. Od teraz upływający czas jest jego wrogiem. Czy zaginięcie Kingi może mieć związek ze sprawą prowadzoną przez Górską?

"Cicha noc" to siódma książka w cyklu o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Nie czytałam poprzednich części, a mimo to nie miałam wrażenia, że czegoś mi tutaj brakuje. Wręcz przeciwnie, czytało mi się tę książkę tak dobrze, że i sięgnę po kolejne części, i nadrobię te poprzednie. To moje pierwsze spotkanie z autorką w pełnej książkowej wersji, bo wcześniej czytałam tylko opowiadania. Spodobało mi się to, że nie ma tu krwawych scen, choć jest kilka trudnych tematów i nieco brutalności. Jednak przy takich sprawach wydają się uzasadnione. Spodobało mi się pióro pisarki, więc z chęcią sięgnę po inne jej pozycje.

1975

Śnieg za oknem sypie,więc nie pozostało mi nic innego jak zanurzyć się pod ciepły kocyk ,z ciepłą herbatką i dobrą książką najlepiej w zimowej scenerii.
Tak natrafiłam na kryminał Pani Rogali,który jest zresztą moją pierwszą przeczytaną książką z dorobku tejże autorki.
Książa okazała się dobra,przeczytałam ją błyskawicznie i już wiem,że sięgnę po inne z tej serii,a to dzięki głównej bohaterce Agacie,którą polubiłam od pierwszych stron.

O otrucie reżysera programu oskarżony zostaje Piotrowski, gdyż to w jego gabinecie odnaleziono resztki arszeniku. Górska odnajduje jednak dowody, że za zabójstwo i podłożenie dowodów odpowiada zwycieżczyni reality show, która mści się na Piotrowskim. Mężczyzna w przeszłości wywiózł kobietę do Niemiec, gdzie miała ona zostać sprzedana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

”Cicha noc” to kryminał z serii o Górskiej i Tomczyku, których czytelnicy mieli okazję już poznać. Mimo, że jest to kolejna książka z tymi bohaterami, uważam że śmiało można ją przeczytać bez zachowania chronologii.

📚Historia rozpoczyna się od morderstwa reżysera reality show, jak się okazuje jest to niejedyne przestępstwo, z którym zetkniemy się w tej książce. Uprowadzona zostaje siostra komisarza Tomczyka, który w tym czasie przebywał na szkoleniu w innym kraju . Dostajemy obraz człowieka, który do tej pory z sukcesami rozwiązywał sprawy osób trzecich i nagle to jego najbliższa rodzina zostaje dotknięta tragicznymi wydarzeniami- pojawiają się emocje, których dotychczas nie było w jego karierze. Choć sprawa wydaje się beznadziejna, bo cała akcja uprowadzenia była szczegółowo zaplanowana, to z pomocą przychodzi niezastąpiona Agata Górska, która mimo borykania się ze swoim zdrowiem robi wszytko by złapać przestępcę. Jak się okazuje z biegiem wydarzeń obie sprawy pani aspirant mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się początkowo wydawać.

📚 Autorka porusza w tej książce temat handlu ludźmi i wykorzystywania seksualnego kobiet. Mimo, że opisy nie emanują brutalnością, jestem przerażona tym procederem oraz tym jak można zrobić karierę w show biznesie..

📚Książka trzyma w niepewności do ostatnich stron. Intryga, pogoń za mordercą i szybkość akcji to domena Pani Małgorzaty. Ten kryminał czyta się bardzo dobrze dlatego niewątpliwie sięgnę po kolejne części.

📚Oprócz dobrego kryminału znajdziemy tu historię obyczajową, odrobinę humoru a nawet umiejętnie wplecione wątki świąteczne.

4.5/5 ⭐️
Absolutnie świetny kryminał! Pierwsza książka Rogali, którą czytałam, ale na pewno nie ostatnia. Uwielbiam postacie, nie są płytkie, każdy ma swoją historie - zbrodnia skomplikowana, zagadkowa, ale sensowna, z wieloma motywami, a to wszystko udało się umieścić o dziwo w tematyce świąt.

4.5/5 ⭐️

Ależ Pani Małgorzata musi mieć pomysłów, żeby napisać całą serię i wymyślać coraz to nowe wątki. Ale przygody tego duetu czyta się z zapartym tchem. Tu nie ma co polecać: po prostu trzeba przeczytać!

Wciągająca opowieść z wieloma wątkami i dynamiczną akcją. Bardzo mi to przypadło do gustu, nie mogłam się oderwać. Polecam jak każdą z części o Górskiej i Tomczyku! <3

• Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Cicha noc