Niewiarygodna wspinaczka

The Impossible Climb
literatura faktu
Krzysztof Krzyżanowski
wspinaczka

Jako, że interesuję się wspinaczką, była to dla mnie lektura niezwykle interesująca i inspirująca. W dość wciągający sposób autor opisał zarówno historię Alexa, jak i całej yosemickiej sceny wspinaczkowej. Dałbym 8,5

Konieczność na liście lektur wspinaczkowych. Książka zaskakująca dobra, mająca wszystkie cechy doskonale skonstruowanej opowieści. Mark Synnott potrafi zajmująco pisać, w dodatku, co szczególnie cieszy, nie interesuje go prosta, powierzchowna narracja o „mrożącym krew w żyłach wyczynie”. Jego ambicja sięga dalej, dzięki czemu nie tylko opowiada nam o przygotowaniach i...

• Góry
  • 2020
  • 2019
  • Góry, wspinanie
  • Góry, wspinaczka, himalaizm
  • Do zdobycia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Niewiarygodna wspinaczka