Advertisement

Card Captor Sakura #4

Okładka książki Card Captor Sakura #4 Mokona Apapa, Satsuki Igarashi, Tsubaki Nekoi, Nanase Ohkawa
Okładka książki Card Captor Sakura #4
Mokona ApapaSatsuki Igarashi Wydawnictwo: Waneko Cykl: Card Captor Sakura (tom 4) komiksy
komiksy
Card Captor Sakura (tom 4)
Kādokyaputā Sakura 4
Waneko
2019-09-10
2019-09-10
Karolina Dwornik
Przygodowe Kodomo Magical girls/boys akcja komedia dramat fantasy romans shoujo supernatural

Okładka książki Tokyo Babylon tom 2 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
Tokyo Babylon ... Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki Tokyo Babylon tom 1 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
Tokyo Babylon ... Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanas...

KARTY, MIŁOŚĆ I TAJEMNICE

„Card Captor Sakura” to manga oparta na konkretnym schemacie, który z rozdziału na rozdział, tomu na tom jest po prostu konsekwentnie powielany. Pojawia się zagrożenie, nasza bohaterka stawia mu czoła, wygrywa i tak to się toczy. A jednak paniom z grupy Clamp udało się jednocześnie wrzucić dostatecznie dużo tajemnic i sekretów, by móc wycisnąć z opowieści wszystko, co najlepsze. I to widać po najnowszym tomie, który przyspiesza akcje, podkręca klimat i serwuje nam dostatecznie wiele przesyconych emocjami scen, by całość porwała czytelników, jak nigdy dotąd.

Sakura z przyjaciółmi zjawiła się w chramie shinto, ale, jak to w jej przypadku bywa, nic nie może iść tak, jak powinno. Chram okazuje się być bowiem jedną z kart Clowa – labiryntem, a skoro tak, to nie zniknie, dopóki nie wydostaną się z niego. Rzecz w tym, że dzieci nie są w stanie znaleźć wyjścia, czego by nie próbowały. Nie pomaga ani pójście wzdłuż ściany, ani tym bardziej skorzystanie z mocy innych kart by wzlecieć w powietrze i w ten sposób podpatrzeć w jakim kierunku powinni się udać. Kiedy wszystko zawodzi, na drodze młodych ludzi staje pani Mizuki będąca, jak się okazuje, córką głównego kapłana chramu. Jakie jednak tajemnice jeszcze skrywa? I co takiego sprowadziło ją z powrotem w rodzinne strony?
Tymczasem brat Sakury niepokoi się o coraz bardziej spóźniającą się siostrę. Jednocześnie wieści o powrocie Mizuki budzą w nim wspomnienia z czasu, kiedy sam ją poznał przed laty. Wtedy pojawiła się jako praktykantka w jego szkole i chociaż dzieliło ich tak wiele, połączyło coś zdecydowanie więcej niż powinno. Dlatego teraz chłopak za wszelką cenę chce uniknąć ponownego spotkania, ale nieświadomy niczego, rusza szukać Sakury. Jak będzie wyglądało jego spotkanie po latach z ukochaną? I co jeszcze czek na naszych bohaterów?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/09/card-captor-sakura-4-clamp.html

KARTY, MIŁOŚĆ I TAJEMNICE

Kolejny prześliczny i uroczy tomie. Ten był dość spokojny, ale coś czuję, że to tylko cisza przed burzą.
Dowiedzieliśmy się trochę o przeszłości Touyi i nowej nauczycielki. Zauroczenie Sakury i Li Yukito jest przeurocze, ale czuję, że Li niedługo zmieni obiekt westchnień.
Ja podobnie jak Li jestem podejrzliwa w stosunku do Kaho i nie mogę się doczekać, aż w końcu się dowiemy o co z nią chodzi.
Jedyne na co mogę narzekać to tak mało Kerusia w tym tomie, tym bardziej, że jeden panel bardzo mnie zaciekawił.

1997

Te karty same jej się pchają. A Sakura zbiera. Pojawiła się nowa postać, mało znacząca, ale podobno silna z fajnym dzwoneczkiem. Czeka na wielkie wydarzenie, czy raczej nieszczęście. Czekam i ja.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepsza książka na świecie