Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt #4

Okładka książki Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt #4 Yu Aikawa, Haruno Atori
Okładka książki Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt #4
Yu AikawaHaruno Atori Wydawnictwo: Waneko Cykl: Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt (tom 4) komiksy
komiksy
Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt (tom 4)
Sennen Meikyuu no Nana Ouji #4
Waneko
2019-05-28
2019-05-28
Anna Karpiuk
akcja dramat fantasy josei

Okładka książki Re:Zero – Życie w innym świecie od zera – Księga czwarta: Sanktuarium i Wiedźma Chciwości #8 Yu Aikawa, Haruno Atori, Tappei Nagatsuki, Otsuka Shinichirou
Re:Zero – Życi... Yu Aikawa, Haruno A...
Okładka książki Re:Zero – Życie w innym świecie od zera – Księga czwarta: Sanktuarium i Wiedźma Chciwości #7 Yu Aikawa, Haruno Atori, Tappei Nagatsuki, Otsuka Shinichirou
Re:Zero – Życi... Yu Aikawa, Haruno A...
Okładka książki Re:Zero – Życie w innym świecie od zera – Księga czwarta: Sanktuarium i Wiedźma Chciwości #6 Yu Aikawa, Haruno Atori, Tappei Nagatsuki, Otsuka Shinichirou
Re:Zero – Życi... Yu Aikawa, Haruno A...
Okładka książki Re:Zero – Życie w innym świecie od zera – Księga czwarta: Sanktuarium i Wiedźma Chciwości #5 Yu Aikawa, Haruno Atori, Tappei Nagatsuki, Otsuka Shinichirou

Emocjonujące zakończenie serii.
Jak znaleźć wyjście z labiryntu bez wyjścia?
Czy to jest w ogóle możliwe?
Ośmiu wybrańców musi wskazać spośród siebie kandydata na cesarza, a wtedy uda im się opuścić labirynt.
Ale czy nie jest to czasem zadanie niewykonalne?
Oprócz pułapek, które kryje w sobie tysiącletni labirynt są jeszcze do pokonania tajemnice ludzkiej duszy.
A te są niekiedy o wiele trudniejsze do zgłębienia. Tym bardziej, że gra toczy się o wysoką stawkę i pozornie nawiązane przyjaźnie mogą okazać się zgubne.
Nasi bohaterowie są w trudnym położeniu. Muszą sobie nawzajem zaufać, żeby nie zginąć, a jednocześnie nie mogą ufać nikomu.
Sytuacja wydaje się być patowa, ale ..
No właśnie.
W finalnym tomie czekało mnie kilka niespodzianek i zwrotów akcji, których się nie spodziewałam. Dzięki temu ‘wchłonęłam’ całość bardzo szybko i z ogromną przyjemnością.
Tym bardziej, że oprócz scenariusza, bardzo odpowiada mi też kreska tej mangi. Bohaterowie są przedstawieni wyraziście, doskonale widać charakterystyczne dla każdego z nich cechy charakteru. Natomiast wnętrze zamku, w którym ukryty jest labirynt oddane jest bardzo precyzyjnie, szczegółowo, z dbałością o detale, dzięki czemu łatwo można wczuć się w klimat zagrożenia i swobodnie wejść w dynamicznie rozwijającą się akcję.

Bardzo polecam cały cykl, szczególnie tym, którzy nie lubią bardzo długich serii, bo tutaj jest krótko i bardzo przyjemnie 🙂

Emocjonujące zakończenie serii.
Jak znaleźć wyjście z labiryntu bez wyjścia?
Czy to jest w ogóle możliwe?
Ale czy nie jest to czasem zadanie niewykonalne?
A te są...

Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt to taka fajna i przyjemna seria o idealnej długości. Cztery tomy mangi pozwalają na zbudowanie historii pełnej intryg i zwrotów akcji, ale jednocześnie nic nie jest tutaj rozciągnięte i tempo akcji jest w filmowym stylu. Do mnie ten tytuł przemawia i pomimo pewnych oczywistych wątków, całość trzyma w napięciu i oferuje świetną rozrywkę. Dlatego też manga Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt jest czymś godnym polecenia.

Epickie zakończenie o ekscytującej ucieczce z tysiącletniego labiryntu. Wszystkie pytania, które dotychczas nurtowały czytelników doczekują się swych odpowiedzi. Każdy bohater w końcu opowiada się po konkretnej stronie. Lecz po wyjściu z zamku na drużynę wciąż spadają kłopoty. Chaos szerzący się w królestwie, zamieszki na ulicach i zawiłości polityki stawiają pod znakiem zapytania przyszłość Yuana jako nowego cesarza. Czy przyjaźń zrodzona w licznych opresjach uratuje życie siedmiu książąt? Trzeba sięgnąć po ten tom , aby się tego dowiedzieć. A naprawdę warto!

Całą recenzję możecie przeczytać pod linkiem: https://manga-no-tsuki.blogspot.com/2020/05/siedmiu-ksiazat-i-tysiacletni-labitynt.html ;)

(...) Generalnie nie będę długo ukrywała faktu, że Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt było mangą, która mi się spodobała. Dodam nawet, że bardzo dobrze bawiłam się podczas czytania komiksu i niewątpliwie, było kilka momentów, kiedy serducho trochę przyspieszyło, bo akcja zaczęła niespodziewanie się zagęszczać lub zwróciła się w zupełnie innym kierunku niż bym to przypuszczała. Również muszę się przyznać, że zdziwiłam się, kiedy ten, opakowany w śliczną kreskę rodem z porządnego haremu virtual novelki, tytuł okazał się czymś więcej niż tylko głupawą historyjką ku uciesze fankom bishonenów. To wszystko mogłabym numerować, jako mój pierwszy argument ku temu byście po tę mangę sięgnęli. Krótko mówiąc możecie przeżyć miłe zaskoczenie. (...)

Siedmiu Książąt i Tysiącletni Labirynt to czterotomowa opowieść o Yuanie Juno, uczniu, który pewnego dnia budzi się w kamiennej celi potężnego zamku. Nie jest jednak odosobniony, bo wraz z nim zamknięto inne sławne osobistości cesarstwa: Lawrence Ackroyda, Messiaha Reeda, Titusa Rama, Zana Audubona i Gideona Redfielda. Dopóki nie wybiorą między sobą przyszłego władcy, nie będą mogli opuścić murów zamku – tysiącletniego labiryntu najeżonego pułapkami.

Yu Aikawa stworzyła wyrazistą opowieść, w której główny trzon stanowią relacje między bohaterami. Spośród wybranych mężczyzn każdy jest inny, posiada swoje talenty i unikalny sposób bycia. Autorka poświęca im należytą uwagę, ukazując ich przez pryzmat targających emocji, a także czynów, które rzutują na dalsze wydarzenia. Niemniej poznając kolejnych pretendentów do tronu, pojawia się coraz więcej pytań, a scenę pokrywa sieć intryg. Wiemy, dlaczego pewne osoby są bardziej istotne dla całej próby, ale na potwierdzenie naszych domniemywań musimy poczekać do finałowych scen.

Nic nie jest oczywiste, a przepełniony pułapkami zamek szybko zbiera krwawe żniwo. Siedmiu Książętom blisko więc do trzymającego w napięciu thrillera niż historii o przyjaźni. Nie zabraknie również wielu chwil grozy. Manga ma jednak jeszcze jeden atut, bowiem chociaż powieść przepełniona jest dreszczykiem i niemal każdy bohater walczy o swoje życie, tak nie sposób nie porównać serii z nowoczesną baśnią. Takie połączenie z pewnością na pierwszy rzut oka może wydawać się wydmuszką. Jednak już od drugiego tomu wydarzenia przybierają niespodziany obrót. Co chwila zaskakują nas kolejni bohaterowie, a wraz z nimi napływa coraz więcej pytań. W drugiej części nadal jednak jesteśmy w sferze domysłów, zamiast pułapek i konfliktów. Owe zaostrzają się dopiero w części trzeciej, kiedy to protagoniści powoli dochodzą prawdy. Tom trzeci to mnóstwo oskarżeń i konfliktowych sytuacji. Bohaterowie nie wiedzą, komu mogą ufać i kto spośród nich jest oszustem. Najbardziej emocjonalne wydarzenia autorka zostawia na koniec. Czwarta część jest przez to najbardziej przygnębiająca i nostalgiczna. Bohaterowie stoją przed ciężkimi wyborami i wiedzą, że błędy będą kosztować życie.

O wiele więcej na temat mangi dowiesz się na Wypowiemsie.pl:
Zapraszamy!

Super zakończenie historii, bardzo wciągające i zadowalające! Postacie, które łatwo pokochać <3 Polecam serdecznie!

Wiecie jak to jest kiedy przychodzi paczka do domu i we dwoje rzucacie się by ją otworzyć? Tak właśnie było, gdy przyjechała paka od wydawnictwa Waneko i oboje z Kruszynem biegliśmy do listonosza – oczywiście oboje chcieliśmy ją otworzyć, chodź z różnych pobudek. Ja, bo wiedziałam co tam znajdę i nie mogłam się do czekać, a Kruszyn… no cóż, mój mąż po prostu lubi otwierać pudełka =D

Przybyła zatem ostatnia część Książąt i nawet mój głodny kocur nie mógł mnie odciągnąć od lektury (dobrze, że mam męża to ma mnie kto wyręczyć w karmieniu kota, który wcale nie jest głodny, tylko zwraca na siebie uwagę). Przygoda, która teoretycznie trzymała nas nadal w napięciu przed faktem, kto zostanie cesarzem.

Nie zaprzeczanie nadal uważam, że napisy są doskonale dopasowane do ślicznej kreski, która obfituje we wszelakiego rodzaju zygzaki oraz zdobienia, a ja skorka nad sroki mangowe, wielbię miłością mangową takie rozwiązania. Podobało mi się rozwiązanie odnośnie całej uknutej intrygi, jednakże zakończenie było już wcześniej przewidywalne. Mimo to łyknęłam tę część aż trzeszczało (Kruszyn trzy razy o coś mnie pytał po czym się obraził =P). Niemniej jednak całość jest naprawdę dobrze, mimo tego maluśkiego niedociągnięcia jakim jest zakończenie, którego jesteśmy pewni naprawdę bardzo wcześnie. Tak czy siak, nadal ta seria jest w moim TOP 10 i nadal serdecznie i jeszcze wakacyjnie ją Wam polecam! ♥

Na półkach: , , , , , , ,

Ostatni tom też trzymał w napięciu. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
To była świetna historia!!! Bardzo mi się podobała. Nie mogłam się wprost oderwać! Coś niesamowitego <3
Gorąco polecam!!!

Ostatni tom też trzymał w napięciu. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Gorąco polecam!!!

1931

Po końcówce z wcześniejszego tomu spodziewałam się drastyczniejszych scen. Ale nie. Była zagadka w iść sherlockowym stylu. Końcówka przewidywalna ale z pompą.

NA KOŃCU LABIRYNTU

I dotarliśmy do finału „Siedmiu książąt i tysiącletniego labiryntu”. Było zabawnie, było dramatycznie, było ciekawie… I ciekawy jest też finał. Co prawda niczym nie zaskakuje, a wręcz podąża ścieżką oczywistą od samego początku, niemniej i tak czuję się usatysfakcjonowany i cieszę się, że przeczytałem tę serię do końca.

Wydarzenia w tysiącletnim labiryncie powoli docierają do finału. Co takiego wydarzy się w zalanej wodą budowli? I kto zostanie nowym cesarzem?
Othello, który złapał Yuana, jest jedyną osobą, która wie, jak wydostać się z labiryntu. Ponieważ jednak budowla coraz bardziej pogrąża się w odmętach wody, wróg jest jedyną nadzieją na ratunek dla wszystkich, którzy dotrwali do tej chwili. Othello stawia jednak jeden warunek: być może pomoże wszystkim – choć nie ma pewności, że rzeczywiście to zrobi – ale tylko, kiedy Yuan sam zakończy swój żywot. Jeśli tego nie zrobi, wszyscy zginą. Jaka w tej sytuacji będzie decyzja chłopaka? Jak na ultimatum zareagują jego towarzysze? I czy istnieje szansa, by wydarzenia w tysiącletnim labiryncie skończyły się szczęśliwie?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/06/siedmiu-ksiazat-i-tysiacletni-labirynt.html

NA KOŃCU LABIRYNTU

Wydarzenia w tysiącletnim...