Sto dni wdzięczności

Filia
2019-09-18
2019-09-18
wdzięczność dobro dziennik

Książkę, która dzisiaj chce Wam zaprezentować wygrałam u @ruda_czyta 😉 przeczytałam ją już jakiś czas temu i od razu zaznaczam, nie jest to typowa książka tylko bardziej, hmmm dziennik i poradnik w jednym? 😉 Możecie sobie w książeczce zapisywać swoje rzeczy, a z samej treści wynieść wartościowe rady. Polecam.

Zapraszam na Instagram:

zapraszm na Facebooka @Ksiazkowa_nutka

Zapraszam na...

Nie wystawię oceny tej książki bo nie wiem jak ją ocenić. Sięgnęłam z ciekawości i ze względu na temat wyzwania. Sama nie mam problemów z okazywaniem wdzięczności - według mnie każdego dnia a nawet na każdym kroku jest powód do wdzięczności, radości, szczęścia.. Możliwe, że książka komuś pomoże w zmianie postrzegania codzienności. Dla mnie to nic nowego

Zaskoczenie! To nie jest zwyczajna książka, którą się tylko czyta. Pozycja, którą chce dziś Wam zrecenzować to pewnego rodzaju pamiętnik czy nawet dziennik. Chyba większość z nas dziewczynek kiedy była mała prowadziła zeszyt swoimi zapiskami czy marzeniami. Teraz znowu mamy na to szansę! Dla mnie to powrót do świata z dzieciństwa.

W dzisiejszym świecie chyba większość z nas cierpi na brak czasu, ciągle gdzieś pędzimy, cały czas się gdzieś śpieszymy i niejednokrotnie ciężko nam znaleźć chwilę i zastanowić się nad sobą i swoim życiem. Anna Niemczynow na kartkach dziennika dzieli się z nami swoimi przemyśleniami i głębszymi myślami. Pobudza do refleksji i motywuje do wyhamowania i przeanalizowania swojego życia, głębszej analizy siebie samych. Dodatkowo znajdziemy tu porady jak okazywać wdzięczność sobie oraz swoim najbliższym. Jest tu również miejsce na swoje własne przemyślenia i zapiski, jest na nie całkiem sporo miejsca:) Ważne jest, aby każdy z nas zdawał sobie sprawę za jak wiele rzeczy możemy być wdzięczni. Zdrowie, rodzina, przyjaciele to podstawy, każdy z nas to zna, ale jak rozejrzymy się dookoła możemy zdać sobie sprawę, że wiele innych małych rzeczy może sprawić nam radość. Ja zawsze lubiłam czytać książki, sprawiało mi to ogromną radość, ale czułam niedosyt. Dziś mam bloga, książkowy Instagram oraz prowadzę cudowną grupę na facebooku ( Książki moja miłość - zapraszam!) dzięki temu poznałam bardzo ciekawych ludzi, czasami mam nawet kontakt z autorami powieści, które czytam. Szaleństwo! Zajmuje mi to sporo czasu - ale warto. Kiedyś Władysław Bartoszewski powiedział: Są w życiu rzeczy, które warto i są rzeczy, które się opłaca - nie zawsze to co warto się opłaca i nie zawsze to co się opłaca warto”
Dziś to zdanie jet dla mnie ogromną inspiracją.

Pamiętnik podzielony jet na to dni, każdy dzień rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem, cytatem i kilkoma słowami motywacji. Dodatkowo autorka daje się nam poznać bardziej prywatnie, jej życie nie do końca było usłane różami. Autorkę w trudnych chwilach, kiedy jej samej odechciewało się wszystkiego motywowało pewne zdanie, które powtarzała sobie jak mantrę:

„To, co dasz, wróci do Ciebie. Pomóż komuś, wesprzyj go dobrym słowem, czynem, a i Ty otrzymasz pomoc, kiedy będziesz jej potrzebować”

Ja osobiście do tej pozycji początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona, jednak tu było inaczej. Autorka spowodowała, że bardziej pozytywnie zaczęłam analizować każdy nowy dzień i podchodzić do życia z uśmiechem.

Polecam!

Moja ocena: 8,5

W dzisiejszym świecie chyba większość z...

To nie jest zwykła książka do czytania, choć zawiera wiele pięknych zdań i mądrych treści. Nie jest to kalendarz, choć "przygoda", do której zachęca autorka trwa sto dni. Także nie jest to notatnik, chociaż zawiera bardzo dużo miejsca na własne przemyślenia i zapiski🤗
"Sto dni wdzięczności" to zaproszenie od Ani dla każdego, kto chciałby nauczyć się uśmiechać bez powodu, cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy i dziękować za to, czego każdego dnia doświadczamy.🙏🙏🙏Z tym ostatnim jest duży problem. Żyjemy w czasach, w których nad wieloma sprawami nie zastanawiamy się, bo fakt, że coś jest, zdaje się być oczywisty. Biegniemy przez życie, albo ciągle na coś czekamy, zamiast po prostu żyć każdą, najmniejszą chwilą. Wówczas, gdy uświadomimy sobie, że kolejny poranek z pyszną kawą wcale nie jest taki oczywisty, zaczniemy bardziej doceniać to co mamy i... dziękować. Za co? Za wszystko! 😀Za słońce, za deszcz, za spotkanie - bo nie wiadomo czy będzie następne; za kolejny dzień - bo nie wiadomo, ile ich jeszcze przed nami. ❤
Ludzie często dziwią się, gdy ktoś jest wdzięczny, choćby za miłe słowo "dobranoc" 😊Tymczasem Ania zachęca do wdzięczności za wszystko i obiecuje, że dzięki temu świat będzie piękniejszy.😃❤ Polecam!!!

Pełna dobrych myśli, motywacji i mądrych cytatów-inspiracji książka. Wynotowałam bardzo dużo, teraz czas na moją własną księgę wdzięczności, którą będę prowadzić w ładnym zeszycie. I czas na książki Pani Anny, bo jeszcze żadnej nie przeczytałam, a po ”Stu dniach wdzięczności” nabrałam ochoty, aby zapoznać się z jej twórczością – czuję podskórnie, że są to bardzo życiowe i pełne ciepła oraz dobrych myśli historie. Pędzę więc do biblioteki!

Pędzimy. Czas jest towarem deficytowym. Wciąż za czymś gonimy i gromadzimy dobra materialne. Rozmowę zastępujemy wyklikaniem kilku słów na komórce. Czas ze sobą oglądaniem głupiutkich filmików. Za szczyt relaksu uważamy oglądanie filmu na kanapie z paczką czipsów. Dzwonimy do najbliższych od wielkiego święta bo zawsze coś...

Brzmi znajomo? Nie upływa wam tak życie? A jeśli nie dokładnie tak to czy nie podobnie?
Anna Niemczynów wychodzi do nas, podaje pomocną dłoń i uczy wdzięczności, która odmienia życie! Jej dziennik, w którym znajdziemy zarówno porady jak okazywać wdzięczność jak i miejsce na wpisywanie naszych notatek w zamyśle ma nam towarzyszyć 100 dni. Podczas tego czasu codziennie przeczytamy kilka słów od Ani, choćby o znalezieniu kamyka wdzięczności, który będziemy ściskać codziennie, spać z nim pod poduszką i trzymając go w ręce wysyłać dobre myśli. Każdego dnia na pustych kartkach zapiszemy za co my jesteśmy wdzięczni, a uwierzcie mi, mamy za co! I nie musi być to wygrana na loterii, wyjazd w ciepłe kraje czy poznanie ulubionej aktorki! Ania uczy nas, aby wdzięcznym być za każdy dzień, za możliwość chodzenia, za nasze zdrowe ręce. Sama jest wdzięczna za to, że posiada mamę, która wciąż żyje i do której można od tak zadzwonić. Można być wdzięcznym za ręce córki na swojej szyi czy za cudowną pogodę za oknem!
W pierwszej kolejności jestem wdzięczna Ani za stworzenie takiego przewodnika wdzięczności. Z wielką przyjemnością spędzę z nim 100 dni i jestem pewna, że uświadomię sobie co jest w życiu bardziej a co mniej ważne. Aniu- Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Pozwalasz uświadamiać sobie, że powinno się być wdzięcznym za wszystkie rzeczy, za czas jaki mamy, za zdrowie i za wiele więcej. Po cudownej Życie cię kocha, Lili powstaje 100 dni wdzięczności i nagle wiara w dobre życie, że wszystko będzie dobrze jest jakby łatwiejsza. Twoje afirmacje, wdzięczność, cudowny uśmiech, który możemy podziwiać również w książce na kilkunastu fotografiach sprawiają, że aż chce się być lepszym człowiekiem.

Zdecydowanie warto posiadać taki dziennik. Pięknie wydany z ładnie przyozdobionymi stronami, zawierający cytaty, słowa od autorki bezpośrednio do czytelników, przepiękne zdjęcia odmieni nasze życie!

A wy kochani za co jesteście wdzięczni?

Brzmi znajomo? Nie upływa wam tak życie? A jeśli...

📚”Sto dni wdzięczności” to książka, którą tworzymy sobie sami. Na kartkach dziennika znajdziemy miejsce, przeznaczone na 100 dni, które ma za zadanie zmotywować nas do podsumowania danego dnia, i zauważenie tego, co niegdyś byśmy pominęli.
Skłania do refleksji, motywuje, uczy być wdzięcznym bo wdzięczność działa cuda. Doceniamy to co mamy, myślmy pozytywnie, bądźmy wdzięczni ❤️
Podaruj sobie ten czas. „Wdzięczność stała się moją siłą-siłą, która pokierowała mnie na dobre tory. Wdzięczność działa cuda”
Cudownie wydany, przejrzysty, piękny, idealny ❤️

Na pozycję „Sto dni wdzięczności” autorstwa Ani H. Niemczynow czekałam odkąd ukazały się pierwsze jej zapowiedzi na stronie Wydawnictwa Filia. Wiedziałam, że nie będzie to typowa powieść, ale wiem też, że wszystko co wychodzi spod ręki Ani zamienia się w złoto, dlatego czułam, że będzie to wyjątkowa książka.

Ania na okładce pisze kilka słów od siebie:
„Wdzięczność stała się moją siłą - siłą, która pokierowała mnie na dobre tory.
Wdzięczność działa cuda.

Pomyśl, może wdzięczność przyda się również Tobie? Ona jest bezpłatna, więc tak samo jak ja kiedyś, nie masz nic do stracenia. Możesz tylko zyskać. Pragnę podzielić się z Tobą tym, czego przez ostatnie lata się nauczyłam. Dlatego oddaję w Twoje ręce Dziennik, który zaplanowałam tak, abyś mogła podarować sobie sto dni wdzięczności. Jeśli się nie wyrobisz, to znaczy, że się nie wyrobisz, a nie że jesteś źle zorganizowana. JESTEŚ CUDEM i nadszedł czas, abyś to sobie uświadomiła.

Na kartach tego dziennika znajdziesz miejsce, które przy odrobinie dobrej woli zapełni się Twoimi dobrymi i wspierającymi Ciebie myślami. Stanie się swego rodzaju maleńką biblią pozytywności, do której w każdej chwili będziesz mogła wrócić, by wzmocnić swoją duszę i serce. Podaruj sobie ten czas. Nie żałuj go na dobro, które odmieni Twoje życie.
Pamiętaj, życie Cię kocha!”

„Sto dni wdzięczności” trudno jest mi zaliczyć do konkretnej kategorii.
Dla mnie osobiście pełni kilka ról naraz → jest moim dziennikiem, pamiętnikiem, drogowskazem, kalendarzem, poradnikiem.
Jego wielofunkcyjność jest z pewnością dla mnie jednym z wielu jego atutów.

Cieszy mnie fakt - > że nie trzeba tak naprawdę pisać w nim codziennie.
To dla mnie z pewnością dodatkowy plusik, bo ja nie lubię się ograniczać, chociaż wiem, że odrobina systematyki wyszłaby mi na dobre. Jednocześnie nie lubię potem robić sobie wyrzutów typu „ach, miałaś napisać, znów zapomniałaś”.

Z pozycją Ani – nie muszę nic.
Mogę się uczyć wdzięczności i dziękczynności wtedy gdy mój wzrok padnie na okładkę, wtedy gdy sobie przypomnę lub gdy mam czas i mogę dłużej celebrować spotkanie z mądrością zawartą w środku tej książki.

„Sto dni wdzięczności” to nie tylko pisanie i czytanie, to również oddychanie samym sobą, uczenie się siebie na nowo, odnajdywanie w sobie dobra w postaci najmniejszych atomów!
Ta pozycja to motywator do kochania siebie i do cieszenia się życiem!

„Sto dni wdzięczności” to także kilka chwil z prywatnego życia Ani, ponieważ znajdziemy tam jej zdjęcia. To zupełnie tak, jakby się oglądało album swojej najlepszej przyjaciółki :) czuć dobro płynące z jej uśmiechu, spokój jej oczu, mądrość serca.

Jak śpiewała pewna piosenkarka:
„Cieszmy się z małych rzeczy, bo
wzór na szczęście w nich zapisany jest!”

Dokładnie ta sama maksyma przyświeca całemu wydaniu „Sto dni wdzięczności” stworzonego przez Anię, po to byśmy potrafili znaleźć w naszej codzienności mnóstwo promieni słońca – nawet w pochmurny dzień – i potrafili się jeszcze nimi ogrzać!

Serdecznie polecam – kupcie tę pozycję dla siebie oraz dla swoich bliskich na prezent, bo będzie to najlepsze, co możecie im ofiarować.

Za egzemplarz do recenzji, a przede wszystkim za możliwość popracowania nad sobą, nad moją codziennością i życiem serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.

Aniu → Tobie wysyłam <3
za to, że jesteś i mogę uczyć się od Ciebie mnóstwa dobrych rzeczy! <3

Dziękuję, dziękuję, dziękuję.
Na początek zawsze trzy razy, a potem po stokroć.

Ania na okładce pisze kilka słów od siebie:
„Wdzięczność stała...

Uwielbiam styl pisania Pani Ani, a także Jej ogólną postawę, którą możemy śledzić w mediach społecznościowych. Ta kobieta jest inspiracją dla wielu ludzi i uczy tego, że należy cieszyć się z każdej chwili codzienności, a promienie słońca znaleźć nawet za chmurami.

"Sto dni wdzięczności" to książka, którą tworzymy sami. Pani Ania oddaje w nasze ręce dziennik przeznaczony na sto dni i motywuje nas do tego, żebyśmy robili sobie podsumowanie dnia i zaczęli zauważać momenty, za które jesteśmy wdzięczni.

W pozycji tej znajdziemy również magicznej zdjęcia uśmiechniętej Autorki i Jej recepty na czerpanie satysfakcji z życia. Pani Ania postanawia częściowo wpuścić nas do swojej codzienności i dzieli się swoją przeszłością, a także teraźniejszością.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/10/sto-dni-wdziecznosci-anna-h-niemczynow.html

Bardzo mi się ta książka podobała ;) Tylko fragmenty z życia autorki były bardzo smutne...

Dodaj cytat z książki Sto dni wdzięczności