Poradnik design thinking, czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie

Okładka książki Poradnik design thinking, czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie Piotr Grocholiński, Beata Michalska-Dominiak
Piotr GrocholińskiBeata Michalska-Dominiak Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2019-10-01
2019-10-01
biznes zarządzenie zarządzanie projektami

🎨💡 Poradnik Design Thinking: Sekret Kreatywnego Myślenia w Biznesie - Odkryj, Jak Zrewolucjonizować Twój Biznes Dzięki Myśleniu Projektowemu! 🚀🔍

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak odnieść sukces w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu? Oto poradnik, który otwiera drzwi do rewolucji w twoim podejściu biznesowym.

📘 Nowe Spojrzenie: Poradnik Design Thinking wprowadza Cię w fascynujący świat kreatywnego myślenia. To nie jest zwykła książka - to klucz do otwarcia drzwi do innowacji.

🌟 Innowacyjna Metoda: Design Thinking to nie tylko myślenie projektowe, to też podejście, które pozwala odkryć nowe perspektywy, tworzyć unikalne rozwiązania i spełniać potrzeby klientów.

🎯 Cel Skupienia: W tym poradniku odkryjesz, jak skupić się na rzeczywistych potrzebach klientów. To jak wniknięcie w ich umysły i zrozumienie, co ich naprawdę interesuje.

🔍 Analiza Wnikliwa: Design Thinking to proces analizy, który pomaga odkryć głębsze aspekty problemów. W tym poradniku dowiesz się, jak przeprowadzić dokładną analizę i wyciągnąć wnioski.

💡 Kreatywność Wyzwaniem: Czy myślisz, że kreatywność to coś niewykonalnego? Poradnik Design Thinking pokazuje, że każdy może być kreatywny, jeśli tylko zastosuje odpowiednie techniki.

📊 Biznesowy Kontekst: Nie chodzi tylko o kreatywne pomysły, ale też o ich implementację w biznesowym kontekście. Poradnik ten kieruje Cię na drogę praktycznych rozwiązań.

🔑 Kluczowe Etapy: Design Thinking to proces, który składa się z kluczowych etapów. W tym poradniku poznasz je wszystkie, krok po kroku, od zrozumienia problemu po wdrożenie rozwiązania.

💥 Odkrywanie Potencjału: Poradnik ten pokazuje, że Design Thinking to nie tylko narzędzie biznesowe, to także sposób na odkrywanie ukrytego potencjału twojego biznesu.

🌐 Nowa Perspektywa: Jeśli szukasz nowego spojrzenia na swoją firmę, Poradnik Design Thinking to klucz do odblokowania twórczych umysłów i odkrycia niesamowitych pomysłów.

🚀 Przygoda Innowacji: Czy jesteś gotów na tę innowacyjną przygodę? Poradnik Design Thinking to przewodnik po świecie nowych pomysłów, inspiracji i możliwości.

🔓 Otwórz Drzwi Innowacji: Czy jesteś gotów otworzyć drzwi do innowacji i nowych perspektyw w swoim biznesie? Poradnik Design Thinking to klucz do kreatywnego myślenia, który zmieni twoje podejście do biznesu. 🚪🎨

📘 Nowe Spojrzenie: Poradnik Design Thinking wprowadza...

To nie tyle poradnik, co podręcznik. Podręcznik w starym stylu z bezrefleksyjnie wyłożoną wiedzą w postaci zbioru definicji. Nieangażujący język sprawia, że można zwyczajnie przysnąć w trakcie lektury. Nie sądzę, żeby akurat ten tytuł zainteresował kogokolwiek tematem Design Thinking, lepiej sięgnąć po książkę, która sprzeda ten koncept w ciekawszy sposób.

Jeżeli ktoś poszukuje informacji o tym, jak samodzielnie poprowadzić proces Design Thinking - to warto zapoznać się z tą książką. Autorzy w prosty i rzeczowy sposób wprowadzają w tematykę DT, jednocześnie proponując wiele praktycznych wskazówek i pomocnych "gotowców", m.in. w postaci konkretnych narzędzi.
Z drugiej strony, książka skupia się na podstawach i w mojej opinii nie oferuje nic nowego dla czytelnika, który ma wiedzę z ww. obszaru.

Z drugiej strony, książka skupia się na podstawach i w mojej opinii...

Nic specjalnego. Spodziewałem się dużo ciekawszej lektury. Mowa o rzeczach podstawowych: Analiza potrzeb, burza mózgów, dobór odpowiednich osób w projekcie (temperamenty itp). Dla mnie, jako osoby zarządzającej ta lektura nic nie wnosi. Spodziewałem się przynajmniej ciekawych studiów przypadków i zapowiadało się nieźle, dopóki nie usłyszałem ocen szkolenia prowadzonego przez autorów w jednym z opisywanych przypadków. Uczestnicy powiedzieli:
"super"
"fajne szkolenie"
"bardzo wartościowe"
"fajna ta metoda design thinking"
No sorry, ale takie opinie mają miejsce po większości wszelkich szkoleń i tak naprawdę nie mówią nic o samej metodyce (czasem opinie typu, "było fajnie", "fajni ludzie" pojawiają się dlatego, żeby nie obrazić prowadzących, szczególnie gdy feedback jest wymagany).
Książka ma właściwą strukturę i jest napisana z głową ale sama merytoryka - słabiutko.

• Popularnonaukowe
  • HRowe