Marketing 4.0. Era cyfrowa

Okładka książki Marketing 4.0. Era cyfrowa Hermawan Kartajaya, Philip Kotler, Iwan Setiawan
Okładka książki Marketing 4.0. Era cyfrowa
2017-10-13
2017-10-13
9788380871908
Dorota Gasper

Okładka książki Marketing 5.0. Technologie Next Tech Hermawan Kartajaya, Philip Kotler, Iwan Setiawan
Marketing 5.0.... Hermawan Kartajaya,...
Okładka książki HBRs 10 Must Reads on Sales Philip Kotler, Andris Zoltners
HBRs 10 Must R... Philip Kotler, Andr...
Okładka książki Marketing 3.0. Dobry produkt? Zadowolony klient? Spełniony Człowiek! Hermawan Kartajaya, Philip Kotler, Iwan Setiawan
Marketing 3.0.... Hermawan Kartajaya,...

Nowe spojrzenie na marketing . Autor wprowadza pojęcie kontent marketingu , zmienia sposób komunikacji z klientem . Kładzie duży nacisk na doprowadzenie do momentu kiedy klient jest naszym orędownikiem. Klient sam jest przedstawicielem marki lub produktu .Wyjaśnia jak te idee wprowadzić w swojej firmie . Książka którą warto przeczytać i wdrożyć w swojej firmie.

Bardzo dobra lektura, ale są zbędne zdania. Mimo to sporo się dowiedziałam. Opisane są podstawy, a tego potrzebuję, żeby wiedzieć więcej z dziedziny marketingu. Osoby mające wiedzę mogą nie znaleźć niczego nowego.

Spodziewałam się niego więcej po tej książce. Część przegadana, ale zawiera dobre przykłady i podstawową wiedzę na temat zmian, które zaszły w marketingu w ostatnich latach.

Prawdopodobnie gdybym przeczytał ją w roku premiery byłbym pod większym wrażeniem. Aktualnie opisuje wszystko, co uważny obserwator (zwłaszcza pracujący w branży) już wie. Mimo wszystko większość trafna, może pozwolić uporządkować swoją wiedzę.

Jak przy większości pozycji tego typu - zawsze znajdzie się kilka wartościowych zdań.

Nie wiem, dla kogo jest ta książka. Laików niczego nie nauczy, profesjonalistów zanudzi. Teoria i lanie wody, żadnych konkretnych studiów przypadku. Co najwyżej jednozdaniowe przykłady.

Myślę, że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. Z całą pewnością też wielu dowie się z niej czegoś nowego..

Stawiam pierwsze kroki w marketingu i książka ta wywarła na mnie pozytywne wrażenie. W pracy często do niej wracam.

Sięgając po książkę takiej osoby jak P. Kotler ma się wysokie oczekiwania i nadzieję na interesującą treść. Niestety książka jest średnia. W niecałe 200 stron chce zawrzeć tematykę marketingu internetowego. Można by uznać, że jest ona o wszysktim i o niczym.
Nie wiem dla kogo jest ta książka? Osoba, która pracuje w marketingu internetowym nic ciekawego się nie dowie, natomiast osoba zupełnie nie zapoznana z tematem nic konkretnego nie wyniesie z tej książki.

Według mnie sprytnie opisane i zebrane zjawiska, z których niektóre już znamy, aż za dobrze, jakby premierowo?!. Why? Przykłady znów dotyczą firm, które są i będą poza zasięgiem przeciętnej korporacji czy marki. Szczerze przyznam, że się zawiodłem i liczyłem na coś więcej. Pisanie o zabawce dołączanej do zestawu Happy Meal, jako nowoczesnej gratyfikacji, to dla mnie jest nieco dziwne. Niestety to nie do końca wina autorów, bo książka powstawała przez 6 lat ;)

• Marketing
  • Biznes