Okładka książki Pracować inaczej. Nowatorski model organizacji inspirowany kolejnym etapem rozwoju ludzkiej świadomości Frederic Laloux
Frederic Laloux Wydawnictwo: Studio Emka biznes, finanse
biznes, finanse
Reinventing Organizations: A Guide to Creating Organizations Inspired by the Next Stage of Human Consciousness
Studio Emka
2015-01-01
2015-01-01

Ocena 5 - przeciętna

Pomysły autora są opisane w dość populistyczny sposób, mają trafić do szerokiego odbiorcy który moim zdaniem ma się taką lekturą pocieszyć, że da się lepiej.

Oczywiście szeregowy pracownik wiele z lektury raczej nie wyniesie, lekturę mogliby przeczytać decydenci... ale znowu po co? Im się biznes kręci.

Na plus pozytywna wizja sytuacji, gdzie jednak da się pracować sensownie, a nie jebać puste godziny dla spoceńca na stanowisku.

Na minus wewnętrzne sprzeczności, brak umocownaia wniosków z badaniami naukowymi.

Mogę nawet polecić jako lekturkę do zainspirowania się, że można kierować biznesem inaczej... choć też w zetknięcu z lokalną rzeczywistością efekty mogą być różne.

Ocena 5 - przeciętna

Na plus pozytywna wizja sytuacji, gdzie jednak...

Beznadziejna lektura. Nie byłem w stanie przesłuchać do końca próbnego kawałka. Już na starcie pojawia się założenie, że kiedyś ludzie nie wiedzieli, ale teraz my już wiemy, a następnie pokazuje, że jednak nie. Chętnie posłuchałbym czegoś w tym temacie, ale w bardziej zwięzłej formie bez wplatania nonsensów co chwilę.

Dobrze rozwinięta teoria Kena Wilbera o rozwoju człowieka w przełożeniu na rozwój organizacji. Dzięki książce można zrozumieć jak można tworzyć dobrze współpracujące organizacje.

🌟 Przełomowy Model Pracy: Pracować Inaczej w Nowatorskim Stylu Rozwoju Ludzkiej Świadomości! 💡🔮

Czy zastanawiałeś się, jak pracować w sposób rewolucyjny, dostosowany do zmieniających się czasów? "Pracować Inaczej" to książka, która otwiera drzwi do zupełnie nowego sposobu organizacji i podejścia do pracy. To opowieść o ewolucji ludzkiej świadomości, która wpływa na to, jak tworzymy przyszłość biznesu. 🚀🧠

🔎 TAJEMNICZA Rewolucja: Książka ta kieruje naszą uwagę na dynamiczne zmiany zachodzące w sposobie, w jaki pracujemy. Nowatorski model organizacji to rezultat inspiracji kolejnym etapem rozwoju naszej świadomości.

🌱 ROZWÓJ jako Klucz: Autorzy prowadzą nas przez fascynujący proces, w którym rozwijająca się ludzka świadomość napędza innowacje w biznesie. "Pracować Inaczej" pokazuje, jak dostosować się do tych przemian.

💡 NOWA Wizja Pracy: Ta książka to podróż w głąb rewolucyjnego sposobu myślenia o pracy. Odsłania tajemnice modelu organizacji, który nie tylko przynosi korzyści finansowe, ale także kreuje harmonijne środowisko pracy.

🚀 EWOLUCJA Biznesu: "Pracować Inaczej" to przewodnik po przyszłości biznesu, gdzie zamiast hierarchii i rutyny mamy miejsce na innowacje, elastyczność i współpracę. To wyzwanie do odejścia od utartych schematów.

💎 INNOWACYJNE Liderstwo: Książka ta daje wgląd w to, jak nowy model organizacji wpływa na liderów i pracowników. Odkryjesz, jakie umiejętności i wartości stają się kluczowe w tej nowej erze.

🔮 KREOWANIE Przyszłości: "Pracować Inaczej" to nie tylko opis zmian, ale również praktyczne wskazówki, jak tworzyć przyszłość pracy i osiągać sukces w dynamicznym środowisku.

💪 Siła Świadomości: Ta książka ukazuje, że rozwój ludzkiej świadomości ma ogromny wpływ na to, jak tworzymy organizacje i osiągamy cele. To podniesienie poziomu myślenia i działania.

🌟 Zmieniają się czasy, a razem z nimi zmienia się również sposób, w jaki pracujemy. "Pracować Inaczej" to manifest dla tych, którzy chcą wnieść rewolucję do swojej pracy i biznesu. Otwórz się na nową erę organizacji i doświadcz nowego wymiaru sukcesu! 💼🔥

„Pracować inaczej” to kompendium wiedzy o działalności organizacji turkusowych, w których praca wygląda inaczej niż w przeważającej większości firm. Książka zawiera dogłębną charakterystykę tychże firm i przedsiębiorstw, dowiadujemy się na czym zasadza się ich odmienność, co stanowi o ich wyjątkowości, jakie są ich zalety, słabości, szanse. Przedstawiono zastosowane i działające rozwiązania organizacyjno-zarządcze, jak powstaje taka organizacja, na czym polega zarządzanie organizacją turkusową i kto powinien nią zarządzać.

Oprócz tego książka stanowi bogaty materiał porównawczy funkcjonowania firm „turkusowych” z różnych branż w kilku państwach europejskich. W sposób szczegółowy spisano historię każdej z nich, są tutaj wypowiedzi założycieli, zarządzających oraz pracowników. Historie są zniuansowane, pełne licznych przykładów przemian, sukcesów, zmagań i porażek. Czytelnik zauważy, że stałe elementy składowe każdej organizacji, którymi są m.in.: pracownicy, zarządzający, misja, wizja, procesy, struktura w organizacjach turkusowych są inaczej pojmowane, i na tym odmiennym rozumieniu zasadza się cała idea działania tychże organizacji. Warto spróbować zrozumieć, o co chodzi w tym „innym”, które w tak dużym stopniu wpływa na jakość naszego życia.
;-)

Warta przeczytania czy ktos sie zgadza czy nie, daje do myslenia. Pokazuje ze mozna inaczej, choc na pewno nie w kazdej sytuacji i nie jest remedium na wszystko :) Polecam

Na koncepcję turkusowego zarządzania natknęłam się po raz pierwszy podczas przeglądania ofert pracy. Głód wiedzy oraz ciekawość nie pozwoliły mi pominąć obcego dla mnie zagadnienia. Sięgnęłam więc po książkę Autora całego zamieszania. Koncepcja Ewolucyjnego Turkusu nawiązuje do potrzeby samorealizacji, która znajduje się na najwyższym szczeblu piramidy Maslowa.
Co mnie zachwyciło w tym modelu organizacji? Przede wszystkim to, że:
- uczymy się minimalizować potrzebę kontrolowania ludzi i wydarzeń, potrzebę stosownego wyglądu i dopasowania do wymogów zewnętrznych;
- dochodzimy do przekonania, że nawet, gdy wydarza się coś nieprzewidzianego lub popełniamy błędy, wszystko kończy się dobrze, a jeśli nawet nie, to przecież życie da nam kolejną szansę, by się uczyć i rozwijać;
-rozwijamy wrażliwość na intuicyjne wyczuwanie sytuacji, w jakich „coś jest nie tak”, w sytuacji, które domagają się, byśmy zabrali głos i podjęli działanie – liczy się poczucie uczciwości i autentyczności własnej osoby;
- dążymy do dobrze przeżywanego życia.
Autor prezentuje 3 filary Organizacji Turkusu, tj. samozarządzanie, dążenie do pełni oraz ewolucyjny cel.
Powyższe "wartości" z pewnością mają wydźwięk utopijny, tajemniczy.
Książka przedstawia struktury, praktyki i kultury Organizacji Turkusu.
Jednak jak Autor wskazuje: "Każda zmiana zachodzi, kiedy jesteśmy w stanie dojść do wyższego punktu, z którego widzimy świat w szerszej perspektywie". Na ten moment Organizacje Turkusu są rzadkością.
W przeważającej części organizacji dominuje jeszcze światopogląd materialistyczny - Organizacje Pomarańczowe, które funkcjonują w oparciu o metaforę "maszyny". Przywództwo w tego typu organizacjach jest zorientowane na wynik, koncentrując się na rozwiązywaniu namacalnych problemów i przedkładając zadania nad relacje.
Jednak kiedy rok po roku wszystko sprowadza się do wyników i cyferek, kamieni milowych i terminów oraz kolejnego programu zmiany.... tęsknię za czymś więcej.
Książka ukazała mi model organizacji, w której chciałabym pracować. Nie wszystko z niej zrozumiałam, ale niewątpliwie poszerzyła moją wiedzę z zakresu zarządzania oraz ukazała mi model organizacji, w której być może będę kiedyś pracować.

Co mnie...

Temat jest interesujący i na czasie. Książka stanowi źródło inspiracji i praktyk, ale trzeba być do nich mocno krytycznym. Jest duzo praktycznych porad i wskazówek, jak zbudować organizacje turkusowa.
Wszystko było super, gdyby nie bardzo nudna forma książki - jest nużąca i strasznie się dłuży. Dla osób, których naprawdę nie zainteresuje temat nie jest do przebrnięcia.

Książka bazuje na koncepcji teorii integralnej Kena Wilbera, czyli z założenia jest pozycją kontrowersyjną i śmiało można rzec, że dla większości nieprzyswajalną. Może być prawdziwie pomocna, praktyczna dla nielicznych "turkusowych" odbiorców, którzy - co książka dowodzi - istnieją i potrafią zorganizować pro-ludzkie miejsce pracy. Dla mnie jej główny walor to potencjalna, humanistyczna wersja organizacji pracy w " studium wykonalności Przyszłości". Dla entuzjastów hard skills w zarządzaniu - to książka z obszaru sci-fi.

Ta książka to obietnica. Obietnica innego świata. I dobrze. Warto żeby przeczytał ja każdy prezes i HR-owiec. Minusy za to że może zbyt idealistyczna i niezbyt moim zdaniem dobrze napisana pod kątem uporządkowania treści.

• Biznes
  • Rozwój
  • Business

Frederic Laloux Pracować inaczej. Nowatorski model organizacji inspirowany kolejnym etapem rozwoju ludzkiej świadomości Zobacz więcej