Top Dogg

Jens Lapidus Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Teddy i Emelie (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
Teddy i Emelie (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Agata Teperek
literatura szwedzka Agata Teperek

Mój ulubiony autor jak zawsze w formie :)

"Intuicja bierze się wyłącznie z ciężkiej pracy."

Dobrze bawiłam się przy książce, ciekawie zawiązana intryga, nieźle się w nią wchodziło. Żałuję, że załapałam się dopiero na ostatni tom trylogii, jeśli poprzednie były równie wciągające, to z przyjemnością po nie sięgnę. Potwierdza się, że skandynawscy pisarze perfekcyjnie radzą sobie z zaglądaniem w mroczne zakamarki...

Zaczyna się nieźle a kończy jak zawsze.
Kolejna trylogia, która pozostawia po sobie niedosyt.
Emelie, Teddy, Nicola, Roksana nowe wątki, nowe postaci i tyle możliwości.
Autor maksymalnie uprościł zakończenie.
A mogło być tak fajnie.
Co by nie mówić, przeczytać można ale wrócić - na pewno nie wrócicie po tę lekturę.

Następca tronu jest tylko jeden. Finał trylogii o Emelie i Teddym udowadnia, że Jens Lapisus to w tej chwili europejskie pióro sensacyjne nr 1 –pojętny, wybijający się na oryginalność uczeń i, chyba, następca Jamesa Ellroy’a.
„Top Dogg” nie jest powieścią wybitną. Nie jest też najlepszą rzeczą, jaką Lapidus napisał. Daleko mu do jego, bliskiego arcydziełu, debiutu „Szybki...

Dyskusje

• 2020