Sieć

Lilja Sigurdardóttir Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Reykjavik Noir (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Trap
Jacek Godek
Wydawnictwo Kobiece
Trap
Reykjavik Noir (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Godek

Książka niestety nie przypadła mi od gustu, zresztą jak poprzednia część. Bohaterowie nie byli dla mnie bliscy, a fabuła wydawała się nudna i nie mająca prawa dziać się w realnym świecie. Jest rozczarowana, ponieważ po pierwszej części liczyłam iż ta będzie lepsza, a nie była.

Ucieczka spod wpływów narkotykowej mafii okazuje się być rozwiązaniem jedynie tymczasowym. W pewnym momencie dochodzi do tego, czego Sonja obawiała się najbardziej: jej były mąż znalazł sposób by ją odnaleźć i sprowadzić z powrotem na Islandię. Sieć zaciska się wokół niej coraz bardziej. Jej eks odciął ją niemal zupełnie od widzenia się z dzieckiem. Jej narkotykowi...

Interesująca książka. Inna od reszty. Matka, która nie ma wyjścia i zanurza się coraz głębiej w bagnie przemytu narkotyków . Naprawdę dobrze się czytało. Można by powiedzieć co za głupia kobieta, ale ja uważam, że to jej staczanie było rewelacyjnie pokazane. Czekam na kolejną część.

Zeszłoroczna premiera Pułapki to początek serii islandzkiego kryminału noir Lilji Sigurdardottir.Książka opisuje zawiłe losy Sonji,matki pozbawionej opieki nad synem.Jej były mąż w zemście za romans żony z inną kobietą zrobi dosłownie wszystko,by zniszczyć jej życie.

Sonja zmuszona do przemytu narkotyków planuje potajemnie przyszłość z dala od dotychczasowego życia,ale za...

Jesienią ubiegłego roku mieliśmy przyjemność poznać pierwszą odsłonę intrygującego kryminalnego cyklu Lilji Sigurdardóttir pt. "Reykjavik Noir" - książkę "Pułapka". Książkę, opowiadającą o skomplikowanych losach młodej kobiety, zmuszonej do udziału w przemytniczym procederze. Dziś mamy okazję odkryć jej dalsze koleje losu, zasiadając do lektury powieści "Sieć",...

Islandzki kryminał noir. Ciekawy, choć pozbawiony klimatu, do jakiego przyzwyczaił mnie Mannkell. Białe kołnierzyki, dilerzy, chłodna Islandia, intrygujące zestawienie.

• 2019
  • Thriller/sensacja/kryminał