Urwane ślady

Śledztwa Szostaka
HARDE Wydawnictwo
2019-06-19
2019-06-19
zaginieni poszukiwania jasnowidze sprawy kryminalne porwania morderstwa

Każdego roku ginie ponad 20 000 osób. Są to dane uśrednione dotyczące tylko Polski. Odnajduje się 10%. Co się z nimi stało? Jakie są ich losy o tym pisze Janusz Szostak w swojej najnowszej książce "Urwane ślady".
Autor, twórca fundacji "Na Tropie" opisuje najgłośniejsze zaginięcia. To niezwykły zapis emocji, strachu o bliskich, którzy często nie znają losów swoich najbliższych.
Poruszająca książką o rodzinnych dramatach.
Poszukiwanie zaginionych to ważna , choć czasem niedoceniana działalność policji . Spośród 20 000 zaginionych , jak podają statystyki , 10 procent zaginionych nigdy się nie odnajduje . Spośród zaginionych dzieci 95% wraca do domu w ciągu siedmiu dni a 5 % nigdy się nie odnajduje...

Wydaje się napisana trochę pobieżnie, skrótowo, na ilość. Być może podcasty kryminalne przyzwyczaiły mnie do innej jakości, jestem trochę zawiedziona tym "połebkowym" podejściem.

Aż trudno uwierzyć jak ten czas leci. To już ponad trzy dekady, jak wszystkich wzruszał teledysk Soul Asylum " Runaway train" , a w nim migawki zdjęć osób zaginionych. Podczas lektury można na dłużej zatrzymać wzrok na tych pogodnych twarzach. Podobno dzięki wielokrotnej emisji teledysku ktoś się odnalazł. Takiego finału życzę bohaterom książki pana Szostaka. Poruszył trudny temat i doprawdy trudno o jakiekolwiek nowe fakty w sprawach tak medialnych. No i należy pamiętać, że obcował że wspomnieniami innych. Jak wiadomo dzięki Józefowi Tischnerowi są trzy prawdy: świento, tys i ta trzecia. Pozostaje pytanie - jak procentowo w książce te prawdy układają się.

Doskonały reportaż przedstawiający historię prawdziwych ludzi. Autor przedstawia historie zaginięć i morderstw, które zna cała Polska.

Dużo treści merytorycznych ale jeszcze więcej przepowiedni różnej maści jasnowidzów. Akurat autor pod tyk względem odlatuje widzę w każdej pozycji która napisał. Ogólnie odradzam szkoda czasu ja bzdety i wizję

Wybiórcza ekspozycja spraw ludzi zaginionych, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem czasem przez wiele lat. Autor stara się wgłębić dokładnie w każdą z nich nie zawsze z oczekiwanym skutkiem po prostu jest tego zbyt dużo. Dalej nie mogę uwierzyć w tragiczny los Krzysztofa Olewnika bez happy endu.

Rzetelna, spójna oraz treściwa - nic dodać nic ująć.

Rzetelna, spójna oraz treściwa - nic dodać nic ująć.

Książka bardzo treściwa, zawiera dużo informacji na temat zaginięć i wydaje się być obiektywna.

Świetnie zebrane fakty i rzeczowo omówione. Polecam i bravo dla Pana Janusza za ogrom pracy.

Aż ciarki przechodzą co ludzie mogą zrobić drugiej osobie. Książka napisana rzetelnie są zawarte ważne informacje. Polecam

• Literatura faktu

Janusz Szostak Urwane ślady Zobacz więcej