Chrobry

Okładka książki Chrobry
Walery Przyborowski Wydawnictwo: Interart Seria: Opowieści Historyczne literatura piękna
literatura piękna
Opowieści Historyczne
Interart
1994-01-01
1994-01-01
8370602053
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

alery Przyborowski to polski pisarz i historyk, uczestnik powstania styczniowego. Już sam ten fakt świadczy, że żył naprawdę bardzo dawno temu i dla współczesnej młodzieży może być niezrozumiały. Tymczasem jeszcze po drugiej wojnie światowej jego najbardziej znane powieści – Szwedzi w Warszawie i Lelum-Polelum – cieszyły się sporym zainteresowaniem. Były chętnie wznawiane i...

1937
1922

Bolesław Chrobry. Zjazd gnieźnieński. Koronacja na króla. To nasza historia. Nasz pierwszy koronowany władca. To trzeba znać!!

2041

Szkoda, że tak mało wiemy o jedenastowiecznej Polsce i tak wiele opieramy na domysłach. Książka opisuje wiele faktów, ale i wiele bajań i przypuszczeń. Fajnie oddaje klimat tamtych lat.
To, co mnie osobiście zachwyca to puszcze pokrywające znaczną część Polski, dzikie zwierzęta w nich żyjące i nieskażone jeszcze środowisko.
To, co mnie przeraża to okrucieństwo wobec ludzi i...

• Średniowiecze
  • Historyczne mniej lub bardziej