Allister Boone

Torvi Tacuski Wydawnictwo: Self Publishing fantasy, science fiction
Self Publishing
2019-03-27
2019-03-27

"...yes, Time wore a watch, because even he had a hard time keeping up with himself."

Kim jest Torvi Tacuski? Niewielu wie, że to autorka bestsellerowych powieści, która wydając pod pseudonimem ukazuje swoje drugie oblicze, a może nawet tak naprawdę swoją prawdziwą twarz. Jessica Redmerski jest jedną z moich ulubionych autorek. Od dawna kupuję praktycznie każdą jej książkę i tylko z "Dirty Eden" tak naprawdę nie przypadliśmy sobie do gustu, ale to w dużej mierze dlatego, że jest to dość złożona powieść i bariera językowa stanowiła tutaj dość poważny problem w odbiorze. "Allister Boone" miał być w podobnym klimacie, ale mimo wszystko postanowiłam, że nie przekreślę go bez chociażby próby przeczytania. Opis książki był intrygujący i jak się okazało pierwsze rozdziały od razu porwały mnie w ten jakże odmienny świat. "Allister Boone" nie jest 100% fantasy tak jak "Dirty Eden" i to zdecydowanie pozwoliło mi cieszyć się tą książką dużo bardziej. A o czym ona jest? O siłach, które mają władzę nad człowiekiem, siłach, których prawie każdy się boi, myśli o nich, drży z obawy... Śmierć podejmuje wyzwanie i staje do gry z Czasem. Jest wiele nieczystych zagrywek, wiele przeszkód do pokonania, ale Śmierć wydaje się mimo wszystko mieć przewagę. Czy aby napewno? W końcu to Czas podejmuje decyzje kiedy twój czas dobiegł końca i przychodzi czas na Śmierć.

Powiem szczerze - jeszcze chyba nie znalazła się taka książka, która dałaby mi TAK WIELE do myślenia. Tacuski przedstawiła proces życia i śmierci w sposób jaki jeszcze z pewnością nikt się nie spotkał. Bardzo obrazowo ale też zawile tworzy historię jakiej się nie spodziewałam. Czytając ją co rusz przychodziły mi do głowy pytania, na które często znajdywałam odpowiedź, ale musiałam troszkę nad nią pomyśleć. Wszystko wydaje się drwiną, gdyż są momenty, kiedy czułam jakby człowiek nie miał w ogóle znaczenia, że jesteśmy zaledwie marionetkami w rękach Istot, które nie kierują się niczym innym jak własnym "widzi mi się". Ogromnie podobała mi się koncepcja Przeznaczenia oraz to jaką transformację przeszedł Allister. To wszystko jeszcze okraszone satyrą, którą bardzo w wydaniu autorki lubię... Cóż mogę więcej powiedzieć - Redmerski odwaliła kawał dobrej roboty, którą niewielu będzie potrafiło docenić, ale moim zdaniem zasługuje na uznanie. U mnie rowniez o ocenie zadecydowało to, że wiele elementów tej książki jest mi bliskie, jak chociażby kwestie depresji, samobójstwa i ogolna antypatia do ludzi - a to naprawde cenny aspekt. Ja mogę tylko polecić, szczególnie jeśli bliskie jest wam filozofowanie i jesteście otwarci na nowe wizje. Mam nadzieję, że kiedyś wpadnie w wasze ręce.

• 2019 ✔
  • ☆NIEZAPOMNIANE☆