The Darkest Star. Magiczny pył

2019-05-22
2018-10-30
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Magiczny pył o właściwościach silnie uzależniających

Osobom które nie czytały wcześniej serii Lux moze wydać się nie do końca zrozumiała przez co może się nie spodobać więc najpierw zachęcam do przeczytania książek Obsydian, Onyx itd.
Ogólnie książka mi się podobała choć mega irytowało mnie to co w książkach serii lux, a mianowicie ciągłe odwlekanie zbliżenia między głównymi bohaterami.... Jakby chcieli się "bzyknąc" a nie mogli. W pewnym momencie stało się to naprawdę irytujące bo ileż razy można czytać ze to już, a nagle w ostatniej chwili coś im przeszkadza.
Można było pominąć po prostu kilka takich scen.

Bardzo dobra książka, zarówno jako rozpoczęcie nowej serii jak i kontynuacja Obsydianu tylko w roli głównej z innymi bohaterami. Bardzo polecam!

Fajna książka fantasy,bohaterów od samego początku dało się lubić.
Po prostu rewelacyjna lektura.

Fajna książka fantasy,bohaterów od samego początku dało się lubić.
Po prostu rewelacyjna lektura.

Okej, zaciekawił mnie ten kosmiczny koncept i nawet złe doświadczenia z „Obsydianem” nie wybiły mi pomysłu przeczytania książki z głowy.
Można powiedzieć, że mój stosunek do Evie po lekturze jest neutralny. Dziewczyna czasem ma całkiem niezłą motywację do działania i fajne podejście do przyjaciół, ale przy tym nie grzeszy inteligencją, a jej zwyczaje (głównie żywieniowe) mnie przerażają. Raczej ma więcej wad niż zalet, ale rzadko na serio denerwuje.
Jej przyjaciele wypadają znacznie lepiej, tworzą paczkę ciekawych charakterów, a zarazem bardzo wiarygodnych nastolatków. Tutaj na pochwałę zasługuje fakt, że bohaterowie z tła zdają się żyć naprawdę i szkoła nie przestaje istnieć po kilku pierwszych rozdziałach.
Luc mnie nie przekonał z tym swoim irytującym zwyczajem przerywania ludziom w połowie zdania, arogancją oraz kiepskimi żartami. Rzadko kiedy z nim sympatyzowałam, ale dzięki temu dostrzegłam prawdziwy diament wśród jego współpracowników, Graysona 💙. Jeśli istnieje seria, której jest głównym bohaterem, przeczytam bez wahania.
O dziwo, fabuła książki jest naprawdę w porządku, wątki z tajemnicą i morderstwami ciekawią. Zdecydowanie gorzej wypada romans, ale z czystym sumieniem zapewniam, że całość dobrze się czyta. Historia zawiera dużo głupoty, którą mimo wszystko można wybaczyć, bo powieść realistycznie oddaje realia mieszanego społeczeństwa, a bohaterowie nie są kartonami.

To było naprawdę super. Uwielbiam serię ,,Lux" i bardzo się cieszę, że mogłam wrócić do tego uniwersum. Już od początku uwielbiałam Luca, ale ta historia sprawiła, że kocham go jeszcze bardziej. Jest świetną postacią. Co do głównej bohaterki to też ją bardzo lubię. Nie jest moją ulubienicą zdecydowanie, ale tak czy siak lubię ją.

Książka jest pełna humoru. Nieraz śmiałam się pod nosem. Jest napisana bardzo lekkim i przyjemnym stylem. Praktycznie płynie się przez tę historię. Zwrot akcji.... o kurczaki.... Ależ się zdziwiłam. Bardzo dobrze zrobiony plot twist. Co ja będę dłużej mówić. Czekam aż przyjdzie mi drugi tom tej cudowności! Dla fanów Luca jak i serii ,,Lux" polecam bardzo!!

Książka jest pełna humoru. Nieraz śmiałam...

Jednak inne fantasy ksiazki tej autorki bardziej mi przypadly do gustu. Ta uwazam za dobra, ale nie powalila mnie, a moze po prostu juz nie dla mnie sa nastolatkowe romanse. Choc watek byl dosc ciekawy to nie na tyle zebym wpadla szal czytania i miala zamiar siegnac po drugi tom. Moja przygoda z ta seria skonczy sie niestety na pierwszym tomie.

“The Darkest Star. Magiczny pył” czytałam dwa razy i zapewne się powtórzę, ale wracanie do tego uniwersum jest jak powrót do domu. Seria Origin, której pierwszą częścią jest właśnie ta pozycja, należy do świata, do którego można zaliczyć Serię LUX (polecam przeczytać ją na samym początku) oraz historię jednotomową - Obsesja.

Już od pierwszych stron towarzyszyło mi niesamowicie silne napięcie. Czułam, że coś jest nie tak, że ta historia wielokrotnie mnie zaskoczy. I to właśnie zrobiła. W kulminacyjnych momentach siedziałam z otwartą buzią nie dowierzając w to co przeczytałam. Przeżywałam każdy najmniejszy element. Jestem zauroczona warsztatem Jennifer L. Armentrout i tym w jaki sposób buduje napięcie w historii czy kreuje bohaterów. A ta pozycja jest zdecydowanie definicją tego co właśnie uwielbiam.

Evie Dasher nigdy nie powinna iść do Foretoken, czyli klubu, w którym przebywają Luksjanie. Jednak za namową przyjaciółki spędziła tam pełen wrażeń wieczór, którego nie zapomni do końca swoich dni. Poznała tam Luca, ale też nieświadomie wplątała się w coś dużego. A gdy w miasteczku dochodzi do dziwnych wypadków, ciekawość zaprowadza ją prosto pod drzwi klubu Luca.

“Większość ludzi jest zdolna do robienia okropieństw lub odwracania od nich wzroku i skupiania się na wspaniałych rzeczach. Nikt nie jest jednowymiarowy.”

Akcja książki bardzo mi się spodobała, przez ani jedną chwilę się nie nudziłam. Śmiałam się z tekstów Luca, a w szczególności kiedy próbował wywołać uśmiech na twarzy Evie oklepanymi tekstami na podryw. Płakałam, kiedy dowiedziałam się o przeszłości Luca i tego czego musiał doświadczyć. A przy fragmentach o najlepszej przyjaciółce chłopaka, która była ciężko chora, zalewałam się łzami.

Świat, który stworzyła autorka mnie oczarował. Akcja dzieje się w realnym mieście, jednak jego cała otoczka jest niesamowita. Kosmici, którzy żyją wśród ludzi i rząd, który chce ograniczyć ich zdolności. Czy im się dziwię? Nie. Ale sposób, w jaki próbują zabrać im prawa, jest bardzo nieodpowiedni.

Polubiłam, nie ja pokochałam głównych bohaterów. Luc, czyli definicja aroganckiego i zakochanego w sobie bohatera. Jednak niech Was to nie zmyli, jest on niezwykle dobrą i wartościową postacią. Pod otoczką “złego chłopca” skrywa się bohater. W tajemnicy i jednocześnie łamiąc prawo Luc, ratuje potrzebujących. Zapewnia im bezpieczne i komfortowe życie, na jakie zasługują. A poświęcenie się dla osoby, która była dla niego najważniejsza na świecie, łamie serce. Niestety nie mogę dokładnie napisać czego ono dotyczyło, ponieważ zaspoileruje całą książkę.

Evie zauroczyła mnie swoją pasją. Dziewczyna uwielbia fotografować, to jej pomaga się wyciszyć i zarazem dostrzec piękno, które ją otacza. Jej determinacja i odwaga zachwyca, szczególnie w momentach gdy chodzi o jej bliskich. Sama kreacja jej postaci i zwrotów akcji, w których odgrywa ważną rolę, jest niesamowita.

Drugoplanowe postacie też mnie zaciekawiły. W szczególności przyjaciółki głównej bohaterki - Zoe oraz Hedid. Mam nadzieję, że w kolejnej części będzie z nimi więcej momentów. Z kolei obecność bohaterów z serii LUX mnie zachwyciła. Mam do nich ogromny sentyment, a fakt, że mogę się dowiedzieć, jak toczy się ich dalsze życie mnie ogromnie cieszy.

A zakończenie? Przez nie z niecierpliwością sięgnęłam po kolejny tom od razu po skończeniu tej pozycji.

Już od pierwszych stron towarzyszyło mi...

Krótko i na temat:
- serię zdecydowanie polecam fanom Lux, bardzo ciekawe rozszerzenie historii i postaci Luc'a (a i kilka innych znajomych twarzy się pojawia;
- fabuła ok, trochę naciągana i przewidywalna, ale książkę czytało się lekko i przyjemnie więc nadrabia;
- główna bohaterka z gatunku pick me w której zakochał się nie wiadomo dlaczego najprzystojniejszy bohater serii (chociaż w tej serii jest przynajmniej fajnie wyjaśniony powód fasynacji)
Armentrout jak zwykle dobra robota, sięgam po sequel ;)

Krótko i na temat:

Kolejna świetna książka w tym roku,
Polecam

Kolejna świetna książka w tym roku,
Polecam

Przyznać się, kto kocha całym sercem serie Lux? Jeśli to o was mowa, to jest to zdecydowanie obowiązkowa lektura dla was. Pani Armentrout po raz kolejny zabiera nas w niesamowity świat Luksjan, który ja osobiście uwielbiam, więc z wielką chęcią sięgnęłam po tą książkę i bardzo mi się ona podobała. Akcja tej książki toczy się kilka lat po serii Lux i jest to tak jakby odłączna historia o innych już bohaterach.

Jest to pierwszy tym trzytomowej serii, lecz jak na razie na język polski został przetłumaczony tylko pierwszy tom, ale mam szczerą nadzieje, że na nim się nie skończy. Dla osób, które nie czytały serii Lux zrozumienie tej książki może być co nieco problematyczne, bo jest między nimi dużo powiązań, ale może sobie poradzą.

Ale do rzeczy. Pamiętacie Luca z głównej serii? Tego niezwykle bystrego nastolatka, który miał więcej wtyk niż nie jeden biznesmen i któremu każdy wisiał jakąś przysługę? Zatem oto macie teraz okazje poznać go bliżej. Zbaczając trochę od książki, to kiedy czytałam serie Lux, Luc cały czas kojarzył mi się z dzieciakiem z filmu "Dzieciak rządzi", jakoś tak oboje wydawali mi się tacy podobni, obje byli młodzi, a jednocześnie tacy we wszystkim zorientowani i genialni. No nie mówicie, że tylko ja widzę podobieństwo.

Sama książka była naprawdę wspaniała. Czytało się ją kozacko i może na początku akcja rozwijała się powoli, to całość była świetna. Powiedzmy sobie wprost, już wcześniej uwielbiałam Luca, więc mimo że chwilami wydawał się arogancki, uwielbiałam go. Książka była naprawdę intersująca i wciągająca, a te niespodziewane wątki i tajemnice, no cudo. Uwielbiam takie rzeczy, bomby typu, że nagle wszystko nie jest tym czym wydawało się być. Do jednej rzeczy bym się w sumie przyczepiła, ale nie mogę wam tu o niej napisać, bo to był by spojler, wiec no cóż. Historia była interesująca i mimo, że tęskniłam za Kat z głównej serii, to Evie również polubiłam, a klimat całej powieści, który był podobny do serii Lux, mnie uwiódł. Cudownie było znów wrócić do tego uniwersum.