The Darkest Star. Magiczny pył

Okładka książki The Darkest Star. Magiczny pył Jennifer L. Armentrout
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki The Darkest Star. Magiczny pył
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Origin (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Magiczny pył o właściwościach silnie uzależniających

376 11 27

~ Recenzja ~
Jestem zakochana w tej książce! Po przeczytaniu całej serii Lux (która była wręcz niesamowita) bardzo mocno chciałam poznać historię Luca.

I jak mam być szczera to... nie zawiodłam się, ale czuję niedosyt. Nie mogę przeboleć, że właśnie dzięki tej książce zakończyłam moją historię z tym uniwersum.

Luc jest jedną z moich ulubionych postaci. Po koniec tej książki praktycznie dostałam zawału serca. Ale na całe szczęście nie wydarzyło się to co podejrzewałam.

Relacja Evi z Luciem zawładnęła moim sercem. Podczas ostatnich stu stron wszystko się wyjaśniało i kurde to było tak dobrze wyjaśnione i zobrazowane, że naprawdę poczułam się jakbym była główną bohaterką.

Jestem pewna, że jeszcze nie raz wrócę do historii Luca i Evi.
Polecam każdemu, kto lubi czytać fantasy połączenie z romansem. Żeby przeczytać tą część nie trzeba czytać serii: Lux <3

~ Recenzja ~

Luc jest jedną z moich ulubionych postaci. Po koniec tej...

Gdy czytałam opis tej książki zanim poznałam serię Lux, wyobrażałam sobie zupełnie inną historię. Jednak ta, którą ostatecznie dostałam, chociaż różni się od moich wyobrażeń, i tak była tak świetną rozrywką, że aż chce się więcej!

Historia dzieje się cztery lata po inwazji Luksjan. Główni bohaterowie serii Lux pojawiają się w tle, ale to historia Evie i Luca. I jeny, jeśli chodzi o tego drugiego, naprawdę uwielbiam go w tej książce. Luc nie stracił swojego humoru i sposobu bycia, ale jednak widać, że wydoroślał. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, ale trochę bardzie wolę czytać o o nim, niz o Daemoni - bardziej podoba mi się jego charakter. Luc potrafi być groźny, ale jest też zabawny i bardzo troskliwy. Jest taką ciekawą i skomplikowaną postacią, że czytanie o nim to czysta przyjemność.

Co do Evie, jej historia intryguje. Jest mistrzynią w podejmowaniu nieprzemyślanych decyzji, ale jest też śmiała i ciekawska. Nawet podejrzewając Luca o bycie Luksjaninem, nie boi się go i nie da się mu ustawiać po kątach.

Evie nigdy nie powinna była iść do klubu w Foretoken, przecież wiedziała, że bywają tam Luksjanie. Ale poszła, przez co jej życie miało przybrać teraz zupełnie nowy obrót. Poznała tam Luca, ale też nieświadomie wplątała się w coś dużego. A gdy w miasteczku, w którym mieszka, dochodzi do dziwnych wypadków, jej ciekawość zaprowadza ją coraz bardziej w niebezpieczny świat Luca.

Choć początek był niewinny, druga połowa książki poszła w nieoczekiwanym kierunku i dość mnie zaskoczyła. Były rzeczy, które dało się przewidzieć, jednak sposób w jaki pisze Armentrout to wszystko nadrabia, bo tą książkę się pochłania. Relacja głównych bohaterów jest genialne, a dialogi są takie zabawne. Uwielbiam przepychanki słowne Luka i Evie! Obserwowanie jak się poznają było super, a razem potrafili być tacy zabawni i uroczy 💕

Naprawdę, po zakończeniu tego tomu mam lekkiego kaca książkowego. Chciałabym dalej zanurzyć się w ten świat i móc znowu czytać o Luku, dowiedzieć się, co dalej🔥

Czytałam serię Lux i bardzo mi się podobała. Tego nie chciałam zaczynać bo Filia jak zwykle nas zawiodła w wydawaniu kolejnych tomów z serii, ale trafiła się okazja kupienia za grosze więc... 🤷‍♀️
Fajna książka do relaksu i oderwania się od realnego świata. Chętnie poznałabym dalsze losy bohaterów

Super się bawiłam podczas czytania, kilka razy się wzruszyłam, i ciągle miałam uśmiech na twarzy. Serio świetna książka! Zdecydowanie nowa Comfort book 💖.

Polecam!

Polecam!

Książka naprawdę mi się spodobała, najpierw przeczytałam tę książkę a obecnie jestem na 4 tomie serii lux i jestem wręcz zakochana w tej serii, wracając do książki były momenty które były dla mnie dość dużym zaskoczeniem jak i momenty dość żenujące ale polecam ja bo również podbiła moje serce.

W sumie to fajnie się zaskoczyłam. 🙈
Nie jestem jakąś wielką fanką tej autorki i zawsze podchodzę do jej książek bez jakiegoś nastawienia, ale Magiczny Pył totalnie mnie wciągnął.

Bohaterowie może nadal byli czasami żenujący, bądź naiwni, ale nie można przecież oczekiwać w każdej czytanej powieści jakiś ideałów, nie?

Nie zwaliło mnie z nóg i spodziewałam się niektórych zwrotów akcji, ale przyjemnie spędziłam przy niej czas i to się liczy 🤭❤️

W sumie to fajnie się zaskoczyłam. 🙈

Nie zwaliło mnie z nóg i spodziewałam się niektórych...

⭐8.5
Mam trochę sprzeczne uczucia do tej książki, ale i tak...☺

⭐8.5
Mam trochę sprzeczne uczucia do tej książki, ale i tak...☺

Witaj, zachęcam do polubienia i obserwowania fanpage'u który ma na celu zrzeszać fanów Jennifer L Armentrout, a przede wszystkim zebrać liczną grupę osób, które pomogą zmobilizować Filię, aby kontynuowała tłumaczenia książek autorki. Będę wdzięczna za zaangażowanie. Pozdrawiam.

Po przeczytaniu serii "Lux" wszystkie książki tej autorki kupuję bez zastanowienia. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Świetna książka.