Małe historie o wielkich marzeniach

Okładka książki Małe historie o wielkich marzeniach Marta H. Milewska
Okładka książki Małe historie o wielkich marzeniach
Marta H. Milewska Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
literatura dziecięca
BIS
2019-01-01
2019-01-01
opowiadania dla dzieci

Okładka książki Gucio, Łobuz i afera z kotami Agata Królak, Marta H. Milewska
Gucio, Łobuz i... Agata Królak, Marta...
Okładka książki Agentka Lola i Tajemnica znikających obrazów Agata Królak, Marta H. Milewska
Agentka Lola i... Agata Królak, Marta...

Okładka książki Kocyk Miguel Gouveia, Catalina Raquel
Kocyk Miguel Gouveia, Cat...
Okładka książki Wszędzie i we wszystkim Sassafras de Bruyn, Pimm van Hest
Wszędzie i we ... Sassafras de Bruyn,...
Okładka książki Kto zgubił kapelusz? Dorota Rewerenda Młynarczyk, Aleksandra Struska-Musiał
Kto zgubił kap... Dorota Rewerenda Mł...
Okładka książki Pluszowy zajączek Iwonna Buczkowska, Katarzyna Bukiert
Pluszowy zajączek Iwonna Buczkowska, ...
Okładka książki Rękawiczka. Ukraińska bajka ludowa Andrij Łesiw, Romanyszyn Romana, autor nieznany
Rękawiczka. Uk... Andrij Łesiw, Roman...

Bardzo lubię niepozorne książki. Patrzysz na okładkę i na tytuł i myślisz ciekawe co to za historia. A okazuje się, że to świetna historia! A nawet trzy 😁

„Małe historie o wielkich marzeniach” to świetny zbiór trzech niebanalnych opowiadań. Bohaterami są liść, mucha i ślimak. Prawda, że już czujecie ciekawość?

A jeśli powiem Wam, że liść bardzo zazdrościł ptakom latania i w końcu mu się udało? Tylko jak i gdzie poleciał?
A wiecie, że mucha z pociągu zawsze myślała, że to świat na zewnątrz pędzi? Pewnego dnia jednak wypadła przez okno i okazało się, że jest zupełnie na odwrót. Który świat jest teraz ciekawszy?
Natomiast Ślimak za wszelką cenę próbował dostać się na szczyt góry. Wszyscy go przestrzegali, że tam nic nie ma. Czy mu się udało i czy warto było się starać?

Jeśli czujecie, że musicie znać odpowiedź na te pytania to koniecznie przeczytajcie książkę. Uważam, że jest warta uwagi. Pokazuje piękną przyjaźń, odwagę i dążenie do celu.

Bardzo ładne wydanie, twarda oprawa i gruby śliski papier. Cudne ilustracje pokazujące dokładnie to co trzeba, aby dopełnić historię.

To jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytaliśmy, polecamy!

A jeśli powiem Wam, że liść bardzo zazdrościł ptakom latania...

„Małe historie o wielkich marzeniach” Marta H. Milewska. To trzy niesamowicie piękne i barwne opowiadania o potędze marzeń. O tej sile, która decyduje, że zmieniamy nasz punkt widzenia i zaczynamy planować realizację czegoś nieosiągalnego. Nawet jeśli inni się śmieją, nawet jeśli wytykają palcem, nawet jeśli nie wierzą, to my samy już wiemy, że damy radę, że zawsze jest obok nas ktoś, kto nam w tym pomoże. Ktoś, kto zrozumie i zaakceptuje nasze marzenia.
Poznacie tutaj historię maleńkiego listka, który marzy o lataniu, jak ptak. Chce poczuć ten wiatr, te emocje, tą magiczną siłę. Następnie przywitajcie skromną i odważną muchę, która odkrywa inny świat. Świat , który nie jest dusznym i zatłoczonym pociągiem. Kiedy poczuje wolność i świeżość, to zrozumie, że warto było ryzykować. I na sam koniec, spotkacie niesamowicie dzielnego i konsekwentnego w swym działaniu ślimaka, który, uwaga ! chce wejść na wielką górę i przekonać się, cóż takiego z niej widać. A wiecie, jakie tempo ma ślimak, i już sam pomysł rodzi wiele kontrowersji.
Mali wielcy bohaterowie, swą postawą pokazują nam, że chcieć to móc, że nigdy nie można się poddawać, że marzenia i nadzieje to bardzo ważny element naszego życia. Nie można się zniechęcać, ulegać krytyce. Liczy się nasz wewnętrzny głos, który motywuje nas do działania, a wtedy, zawsze pojawia się na naszej drodze ktoś, kto pomoże, wesprze, doradzi, i przede wszystkim nie deprymuje, nie zablokuje naszych marzeń. A kiedy już je zrealizujemy, to czeka nas nagroda. Jaka … sami musicie się przekonać. Zresztą, doskonale znacie to uczucie, kiedy spełniają się Wasze/Nasze marzenia.
Uzupełnieniem opowiadań są malownicze ilustracje. Piękne intensywne kolory, przyjemne dla oka kształty bohaterów i krajobrazów. Książka jest szyta, ma dość duże literki i bardzo dobry papier.

„Małe historie o wielkich marzeniach” Marty H. Milewskiej to pięknie wydany zbiór trzech opowiadań o tym, że warto dążyć do realizacji swoich pragnień, zawsze mieć nadzieję na ich realizację i nie poddawać się w drodze do ich spełnienia. A pomiędzy wierszami jeszcze można wyczytać wiele ważnych prawd o tym, ze warto być sobą i nie oglądać się na to, co inni powiedzą, a odwaga zaprowadzi nas w miejsca, w których nikogo jeszcze nie było.
Pierwsza historia opowiada o liściu, który obserwując ptaki wijące gniazdo w jego pobliżu, zapragnął być tak wolny, jak one i móc latać. Całe jego życie wydawało mu się nudne, bo tkwił w jednym miejscu, cały czas tak samo zielony i niezmienny. Wkrótce jednak nadeszła jesień, która zmieniła niemal wszystko.
Bohaterka drugiego opowiadania jest mucha podróżującą pociągiem, oglądająca widoki zza okna, która wkrótce przekonuje się, że pociąg nie jest centrum świata, że to tylko pojazd poruszający się po wielkich przestrzeniach. Poza jej przedziałem istnieje mnóstwo fantastycznych miejsc, które można odwiedzić, z czego odważna mucha postanawia od tej pory korzystać.
Trzecie opowiadanie mówi o ślimaku, który, mimo bezpiecznego i przyjemnego miejsca do życia w towarzystwie rodziny i przyjaciół, bardzo chce sprawdzić, co jest na wielkiej górze, którą widzi w oddali. Wyrusza więc w długą i męczącą podróż, a spotkane po drodze zwierzęta i rośliny przekonują go, że u celu jego drogi znajdzie tylko skały i kamienie, nic ciekawego. Niezrażony ślimak brnie jednak pod stromą górę, by wreszcie dotrzeć na jej szczyt i zachwycić się przepięknym widokiem rozciągającym się na całą dolinę.
Marta Milewska dała nam tutaj trzy historie o tym, że warto marzyć, nie ograniczać się do tego, co na pierwszy rzut oka nam jest pisane. Pragnienia bohaterów wiążą się z poznawaniem świata, a ich spełnianie daje szczęście i wiele radości, mamy tu zatem do czynienia z kształtowaniem wartości w oparciu o rzeczy niematerialne. Całość czyta się z wielką przyjemnością, bo w twórczości autorki widać dbałość o jakość i bogactwo języka. Chyba jeszcze piękniejsze niż sam tekst są ilustracje Katarzyny Bukiert – wyjątkowo malownicze i przyjemne dla oka. Będzie to cudowna lektura dla dzieci, by zachęcić je do podróżowania i rozmowy o wartościach płynących z poznawania świata.

"Małe historie o wielkich marzeniach" Marty H. Milewskiej
wypatrzyłam w sieci już dawno.
Ale nie było ich w naszej bibliotece, więc zapomniałam...
Dopiero teraz (przy innej okazji) wypożyczyłam w innej bibliotece.
To książka dla małych dzieci, ale nikt mi dowodu nie sprawdzał ;-p

Głównymi bohaterami trzech opowiadań są: mucha, ślimak i liść ;-)
Historyjki nie są powiązane, każda jest inna,
ale wszystkie traktują o ciekawości i marzeniach.
O silnej chęci spełnienia tych marzeń, nawet za cenę utraty komfortu.
O uporze, odwadze, wierze w siebie i wykorzystaniu okoliczności ;-)

Ciekawe opowieści, malutcy bohaterowie, prosty język autorki
i soczyste ilustracje Katarzyny Bukiert świetnie tu współgrają.

"Małe historie o wielkich marzeniach" Marty H. Milewskiej
wypatrzyłam w sieci już dawno.
Ale nie było ich w naszej bibliotece, więc zapomniałam...
Dopiero teraz (przy innej okazji) wypożyczyłam w innej bibliotece.
To książka dla małych dzieci, ale nikt mi dowodu nie sprawdzał ;-p

Głównymi bohaterami trzech opowiadań są: mucha, ślimak i liść ;-)
Historyjki nie są powiązane,...

"Małe historie o wielkich marzeniach" to tytuł zupełnie odzwierciedlający treść znajdującą się w środku. Trzy krótkie opowiadania mają ogromny przekaz niosący za sobą wiele mądrości.
Pierwsze opowiadanie jest o liściu, który bardzo chciał latać. Z ogromnym podziwem obserwował ptaki wyfruwające z gniazda tuż przy jego gałązce. Listek uważał się za przeciętnego, ponieważ niczym nie wyróżniał się od pozostałych liści. Do czasu, gdy został uświadomiony przez ptaka, że choć każdy z pozoru podobny jest kimś wyjątkowym. Z dnia na dzień listek rósł, zaczął nawet zmieniać barwy, co doprowadziło do...no właśnie, czego?
Druga historyjka dotyczy pociągowej muchy. Była ona niepewna siebie, nie potrafiła mieć własnego zdania, więc wierzyła w to, co mówili inni. Wszystko zmieniło się, gdy mucha przez przypadek wyleciała z pociągu na peron i słowa innych much okazały się nieprawdą. Pragnienie odkrycia nowych miejsc sprawiło, iż mucha postanowiła uwierzyć w siebie i samodzielne zadecydować o własnym losie. Czy wyszło jej to na dobre?
Ostatnia opowiastka jest o małym ślimaczku, który mimo ostrzeżeń innych, odważył się podjąć próbę osiągnięcia postawionego sobie celu. Było nim dojście na sam szczyt góry, a determinacja mięczaka była wręcz pełna podziwu. Napotkani po drodze towarzysze, próbowali odwodzić go od tego pomysłu, lecz widząc upór ślimaka, ostatecznie wspierali go w tym, co robi. Zdradzę Wam, że na ten szczyt dotarł, ale czy było warto, aż tak się poświęcać?
Fantastyczna książka o marzeniach, odwadze, wierze w siebie a przy okazji o przyrodzie. Idealnie ukazuje, że warto być sobą i spełniać nawet te najskrytsze marzenia i cele. Czasem "dobre rady" takimi nie są, a to, co interesuje innych, niekoniecznie zainteresuje również nas. Różnimy się, mamy różne punkty widzenia i to jest wspaniałe. Ten tytuł uczy, by mieć szacunek do podejmowanych przez kogoś decyzji i nieść wsparcie. Dzieci z reguły ciekawe świata z pewnością będą zainteresowane fabułą. Na ogromny plus są "żywe" i magiczne ilustracje Katarzyny Bukiert oraz twarda oprawa książki.
Polecamy!

Trzy historie o sile marzeń. Mucha ciekawska, ślimak odważny i liść marzyciel

Trzy historie o sile marzeń. Mucha ciekawska, ślimak odważny i liść marzyciel

Oto książka o wielkich marzeniach, które mieli bohaterowie tych opowieści. Liść, który z podziwem obserwuje ptaki i zazdrości im pięknych kolorów i tego, że potrafią wznieść się w powietrze…. Mucha, która zupełnie przypadkiem odkrywa, że świat nie kończy się na przedziale pociągu, w którym do tej pory żyła. I ślimak, który wbrew temu co mówili inni, postanowił zdobyć szczyt pewnej góry.
Więcej:

Bohaterami historyjek są ulubieńcy wszystkich dzieci czyli zwierzęta, jak i rośliny.

Pierwsza bajeczka dokładnie opisuje przemijanie pór roku, rozwój drzew, liści, cykl życia pokazany na parze pięknych ptaków i otaczającej nas przyrody.
A co najważniejsze, robi to w sposób prosty i zrozumiały dla dzieci. Dlatego książeczka będzie idealna już dla 4 latków.

Bajka przekazuje również mądrości dotyczące odwagi czy akceptacji swojej wyjątkowości, nawet jeśli jesteśmy jednym z wielu. Każdy jest unikatowy.

„Ja jestem zielony i wyglądam zupełnie tak samo jak setki, a nawet tysiące innych liści na tym drzewie. Hmm...Trudna sprawa. Ale coś mi się wydaje, że jednak jesteś w błędzie. Wcale nie jesteś taki sam jak inne liście. Masz duszę ptaka, można by powiedzieć”.

Druga opowieść dotyczyła strachliwej Muchy, która nie miała własnego zdania. Ale przypadkowa przygoda na dworcu kolejowym, zmienia jej życie.

Ostatnia bajeczka wspomina o ślimaku. Jak wiemy zwierzęciu powolnym, ale i wytrwałym oraz zdeterminowanym w osiąganiu celu.

Podczas spaceru ślimak wdrapał się na liść i zobaczył coś bardzo ciekawego- wielką górę.

„Ślimak wędrował przez wiele kolejnych dni. Droga pod górę nie była łatwa dla takiego małego stworzenia jak on”.

Bajka mówi o spełnianiu swoich marzeń mimo wszystko. Nawet małe stworzenia są zdolne do wielkich rzeczy.

Bajka...

Ogromnie się cieszę, że miałam szansę poznać tak wspaniałą i wartościową książeczkę dla dzieci.
Jeśli miałabym określić przydział wiekowy dla jej czytelników, powiedziałabym 3-9 lat. To najlepszy wiek na wzbudzenie w dziecku ciekawości świata, a także pokazanie, że warto. Warto wszystko...

"Małe historie..." to zaledwie 3 krótkie opowieści. Idealne na czytanie przed snem, albo podczas rodzinnego pikniku, albo gdy dziecku źle i po prostu chce być blisko, a na nic innego nie ma ochoty. Historyjki są krótkie objętościowo, za to ich treść i przesłanie jakie niosą, są ogromne!

Bohaterami opowieści są ulubione wśród wszystkich dzieci zwierzęta i elementy przyrody. Małe, kruche, niepozorne. Nie mam pojęcia czy to celowy zabieg czy przypadek, ale pomysł super. Każdy maluch może łatwo utożsamić się z ulubionym zwierzaczkiem.

Pierwsza opowieść poza przekazem, że zawsze warto marzyć, uczy maluchy... biologii! Świetne wytłumaczenie krok po kroku, cyklu wzrostu liści, życia drzewa, przemijania pór roku i zmian jakie wtedy zachodzą. Rewelacja!

Cała recenzja na www.zaczytanaemigrantka.eu zapraszam :)

• Dla szkrabów
  • Bruno