Co kryje ciało?

Okładka książki Co kryje ciało? Aina Bestard
Okładka książki Co kryje ciało?
Aina Bestard Wydawnictwo: Tatarak popularnonaukowa dziecięca
2018-10-01
24 min.
Karolina Jaszecka
5+ ciało człowieka

Okładka książki Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie. Aina Bestard, Antonio Hales
Wokół Słońca. ... Aina Bestard, Anton...
Okładka książki Narodziny Aina Bestard, Ana Gallo
Narodziny Aina Bestard, Ana G...

Okładka książki Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki Thom Rooke, Tony Trimmer
Jak podróżują ... Thom Rooke, Tony Tr...
Okładka książki Tajemniczy świat pod stopami Charlotte Guillain, Yuval Zommer
Tajemniczy świ... Charlotte Guillain,...
Okładka książki Sekretne życie zębów Marta Lorés Maragall, Mariona Tolosa Sisteré
Sekretne życie... Marta Lorés Maragal...

Czytamy dużo książek, o ciele człowieka też już mieliśmy wiele, więc każda kolejna może okazać się niewystarczająco ciekawa. "Co kryje ciało?" okazało się bardzo dobrą lekturą, która spodobała się mojemu pięciolatkowi. Pomysł wykorzystania kolorowych folii do oglądania ilustracji jest świetny. Dzięki temu książkę można oglądać na kilka sposobów. Minus za to, że nie zawsze te ilustracje są czytelne.

Fantastyczna, aktywizująca i odkrywcza książeczka pt.: "Co kryje ciało?" znów udowadnia, że Wydawnictwo Tatarak lubi odważne i niestandardowe formy książek dla dzieci. Czym dokładnie wyróżnia się książka? Tym, że dzięki dołączonym kolorowym szkiełkom w formie kliszy, dziecko może zaobserwować za każdym razem coś innego na tym samym obrazku, w zależności od tego przez które szkiełko patrzy.

"Ciało jest Twoim domem" - tymi ważnymi słowami zaczynamy wędrówkę do wnętrza ludzkiego ciała. Każdy jego element krótko opisano uwzględniając jego funkcje i znaczenie. Zaczynamy kolejno od kości, mięśni, skóry, zmysłów, poprzez mózg, układ pokarmowy i oddechowy, płuca, serce, układ krwionośny i serce oraz komórki, bakterie i wirusy po rozwój płodu. Na samym końcu autorka skoncentrowała się na czymś, czego nie widać, a co czujemy - emocjach.

Do książki dołączono również duży dwustronny plakat przedstawiający ciało kobiety i mężczyzny, który - podobnie jak książkę - możemy oglądać przez kolorowe szkiełka odkrywając szczegóły i różnice.

Książka jest solidnie wykonana, w twardej oprawie z kartami z grubszego papieru.

Jeśli podoba Wam nauka poprzez zabawę badawczą, ta książka jest zdecydowanie dla Was!

"Ciało jest Twoim domem" to pierwsze zdanie z tej fascynującej książki, która odkrywa przed czytelnikiem sekrety ludzkiego ciała i niezwykłego procesy jakie w nim zachodzą.

Czujemy, myślimy, smakujemy, każdego dnia mechanicznie odtwarzamy czynności, które nasze ciało już bardzo dobrze zna.
A gdyby tak zagłębić się w to co nieznane i niewidoczne dla ludzkiego oka? Doznać tego co obce lub obojętne, a jednak tak bliskie, bo obecne w nas każdego dnia?

Ta książka ukazuje w sposób absolutnie niezwykły, monumentalny i niepowtarzalny ludzkie ciało, to co widzimy i czujemy, to co niewidoczne gołym okiem i to co ukryte i znane tylko ze zdjęć i ilustracji. Zmysły, budowa szkieletu, funkcjonowanie mózgu i wiele innych zagadnień tylko czekają, aby je bliżej poznać.

Ludzki organizm to maszyna, która pracuje niestrudzenie, a każdy jej nawet najdrobniejszy trybik ma ogromne znaczenie dla naszego życia. Każdy kolor lupy ukaże nasze ciało od zupełnie nowej strony, ucząc, odkrywając i fascynując.

To książka, którą dziecko będzie skrupulatnie oglądać, chłonąć każdy element, podziwiając to co ukryte. Tutaj główną rolę odgrywają ilustracje i płynąca z nich głębia, ale pojawia się również kilka informacji i ciekawostek - nie jest ona jednak przesycona treścią i sporą dawka wiedzy. Przepiękna rozkładówka przedstawiająca rozwój dziecka przez 9 miesięcy będzie zaskakującym okryciem dla młodych czytelników.

Do książki dołączony jest duży, dwustronny plakat, który również można oglądać za pomocą kolorowych soczewek.

Czy znacie serię „Co kryje…?” Ainy Bestard od @wydawnictwotatarak? Te niesamowite książki zabiorą Wasze dzieci w niezwykłą podróż przez morze, las i ludzkie ciało.

Magiczne szkiełka pozwalają spojrzeć na to samo w różny sposób. Zielone szkiełko umożliwia dzieciom spojrzenie na rzeczy takimi, jakimi widzimy je na co dzień. Niebieskie działa jak lupa - przyglądamy się światu dokładniej. Ciało składa się z małych elementów, w lesie coś zaczyna się dziać. A kiedy spojrzymy przez czerwone szkiełko, dzieje się magia. To, co pozostawało ukryte, właśnie ukazuje się naszym oczom.

Te edukacyjne i zarazem artystyczne książki stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych pozycji uczących, jak zbudowane jest ludzkie ciało czy jakie zwierzęta żyją w lesie. Tu zostało to dzieciom podane w kreatywny, niebanalny sposób. Książki rozbudzają ciekawość świata, uczą odkrywania tego, co ukryte, mogą stanowić pierwszą badawczą książkę dla Waszych dzieci. Moja córka z przyjemnością sięga po kolorowe szkiełka i ogląda świat pod tym magicznym mikroskopem.

Pod każdym rysunkiem, który zawiera w sobie linie niebieskie, żółte i czerwone przy ikonce z odpowiednim kolorem szkiełka znajdziemy opis tego, na co właśnie patrzymy. Czy jest to miasto os, czy układ oddechowy lub pokarmowy, to co odkrywamy, zachwyca. Wspaniale jest poznawać świat w taki nietypowy sposób. Kreatywna, ciekawa i odkrywcza seria.

Aina Bestard „Co kryje ciało?”, wyd. Tatarak
Wiek czytelników: 5+
Liczba stron: 24

@aina_bestard
@wydawnictwotatarak
@booki_dzieci

Ten jeszcze niedawny biały kruk jest częścią absolutnie genialnej serii (pokazywałam ją wam przy okazji tygodnia tematycznego z Tatarakiem). Książki zbudowane zostały na tym samym koncepcie. Nakładające się na siebie kolorowe linie, tworzą niezwykłe trójwymiarowe ilustracje. Ich prawdziwy sens i piękno dostrzec można dopiero przy użyciu dołączonych kolorowych lupek. Czerwone, zielone i niebieskie szkiełka odkrywają przed czytelnikiem wyjątkowe obrazy. Każdy kolor pokazuje coś zupełnie innego!

"Co kryje ciało?" to wspaniała pomoc w nauce oraz genialny dodatek rozbudzający ciekawość, poszerzający wiedzę i horyzonty czytelnika. Każda strona przedstawia nam nowe fakty dotyczące ciała. Ukazuje, jak wspaniałym jest ono mechanizmem. Ilustracje i króciutke teksty zachwycają, podkreślając wyjątkowość naszych organizmów. Ta książka sprawi, że zupełnie inaczej spójrzcie na dar, jakim jest ciało. Docenicie najdrobniejsze elementy sprawiające, że możemy oddychać, poruszać się, mówić czy myśleć.

Mimo bardzo okrojonego tekstu książka wypełniona jest wiedzą i ciekostkami. Nie ukrywam jednak, że dla mnie najważniejsze jest to, co można zobaczyć dzięki lupie. Razem z córką jesteśmy zachwycone rozkładówką, na której można podejrzeć rozwój płodu w brzuchu matki. Fascynujące!

Do książki dołączony został również świetnym plakat 🥰

Bardzo się cieszę, że udało nam się skompletować całą serię. Nie zwlekajcie z zakupem. Te książki są wyjątkowe!

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

• Dzieci
  • Dziecko
  • Chcę kupić
  • 8. DLA DZIECI
  • MIKOŁAJ
  • Chcę w prezencie📫
  • Na prezent 🎁

Dodaj cytat z książki Co kryje ciało?