Blaszak

Okładka książki Blaszak Pádraig Kenny, Pádraig Kenny, Pádraig Kenny, Pádraig Kenny
Okładka książki Blaszak
2019-03-13
2019-03-13
Wojtek Cajgner

Na półkach: , , , , , ,

Skończyłam tą powieść po zaledwie 3 rozdziałach. Chyba nie mój gust dla mnie mega nudna.

Jak doskonale wiecie, sięgam czasami po książki dla dzieci/młodzieży, bo najzwyczajniej w świecie takie historie dają mi odpocząć od zagadek kryminalnych itp. Już dość dawno temu przeczytałem książkę o tytule "Blaszak" i nie jest to opowieść o garażu z blachy falistej. 😉

Zacznę może od tego, że książka to połączenie przygody, fantastyki i sci-fi(!),przynajmniej w moim odczuciu. Mamy Christophera, który pomaga pewnemu panu w warsztacie, ale wszystko to jest jakieś takie ponure, czuć, że to smutne życie... Są też mechaniczni, oni są tworzeni, budowani. Ci którzy nie zostali sprzedani (bo mają wady) spędzają czas z głównym bohaterem, a potem się zaczyna. Magia w jaki sposób roboty zaczynają układać sobie w głowie że mogą mieć marzenia i je realizować. Mało tego! Całość to podróż, która zmierza do rozwikłania zagadki istnienia, bo wiecie, Christopher ulega wypadkowi i wychodzi, że nic nie jest takie totalnie proste jak się wydaje, a że towarzyszą mu takie, a nie inne istoty to wszystko odrobinę przypomina Krainę Oz, a raczej tę podróż, bowiem bohaterowie liczą, że u celu rozwiążą swoje główne problemy. I wiecie co? Wzrusza! Nie wszystko mi się skleiło, ale wydaje mi się, że młodszy czytelnik pochłonie w całości bez narzekania.

Nie czytajcie opisu z tyłu okładki, zdecydowanie ciekawiej przeskoczy się strony. 😉 Bardzo przyjemny przerwnik do pędzących dni. Czytajcie.

HMM. Nie wim co (tszzzzs)powidzieć? Uj, trochę (tszz) skrz(tszz)ekrzliwy mam głos jak na(tszz) takiego z podstaw (tszzzzsz) -owym impulsem.

Nie wiem co powiedzieć na temat tej książki. Czy ją polecam? Dla niektórych osób. Jakich? Tych co są właściwi. Co do przeczytania tej książki właściwi, nie właściwi przez wielkie W, panie cormier.

"Blaszak" to książka o robotach.
Blurb z tylnej okładki zdradza bardzo wiele:
"Osierocony Christopher pracuje dla pana Absaloma – inżyniera, który zajmuje się konstruowaniem robotów.
W przeciwieństwie do reszty swojej mechanicznej, zbudowanej ze złomu przybranej rodziny chłopiec
jest człowiekiem. A przynajmniej żyje w takim przekonaniu – do chwili, gdy wypadek ujawnia wszystkim
okropną prawdę.
Aby uratować Christophera, jego przyjaciele wyruszają w niebezpieczną, pełną przygód podróż,
w czasie której poznają odpowiedź na pytania, kim są i co tak naprawdę jest istotą człowieczeństwa."

Pádraig Kenny napisał cudowną i poruszającą książkę o przyjaźni!
Wielkiej, prawdziwej, wymagającej odwagi i zdolnej do poświęceń.

Niebezpieczeństwo .
Przyjaźń i przygoda.
Szybkie tempo wydarzeń.
Świetnie wykreowani bohaterowie.
Fundamentalne pytania.

Czym ludzie różnią się od robotów?
Uczuciami, wspomnieniami?
Technologią, magią?
Co wolno geniuszowi?
Co wolno stwórcy?

Polecam starszym dzieciom i młodszym nastolatkom.

"Blaszak" to książka o robotach.
Blurb z tylnej okładki zdradza bardzo wiele:

Mądra i jednocześnie poruszająca.
Trzeba zaznaczyć,że świetnie wykreowani bohaterowie.
Jednak muszę przyznać,że potwornie irytowała mnie Estelle.
Dwa razy nawet płakałam,a zapewniam,że niełatwo wzruszyć moje serce z kamienia❤
Zdecydowanie trafia do najlepszych książek tego roku!
Oprócz tego naprawdę cudowna oprawa graficzna - jestem po prostu zakochana w tej okładce!!
Polecam z całego serca💓💪

Mądra i jednocześnie poruszająca.
Trzeba zaznaczyć,że świetnie wykreowani bohaterowie.
Jednak muszę przyznać,że potwornie irytowała mnie Estelle.
Dwa razy nawet płakałam,a zapewniam,że niełatwo wzruszyć moje serce z kamienia❤
Zdecydowanie trafia do najlepszych książek tego roku!

Skrzyżowanie technologii i Czarnoksiężnika z krainy Oz :) Jak dla mnie rewelacja! Polecam :)

• Biblioteka
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka
  • Young adult
  • Maks