Zło w zarodku

Okładka książki Zło w zarodku J.A. Redmerski
Okładka książki Zło w zarodku
J.A. Redmerski Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
W towarzystwie zabójców (tom 4)
Seeds of Iniquity
NieZwykłe
2019-06-26
2019-06-26
2014-09-25
Dorota Lachowicz
kryminał morderstwo Zakon tajemnica uczucia

Niewinni ludzie zostają porwani,a żeby ich odzyskać każdy z agentów grupy zabójców ma wyznać swój najmroczniejszy sekret kobiecie o imieniu Nora,która mówi,że muszą zagrać w jej grę inaczej ktoś ucierpi.

Victor stworzył sobie armię zabójców,której on przewodzi.Decydują się podjąć grę Nory by móc przy okazji zyskać na czasie i sprawdzić kim jest ta kobieta,która jest zarówno piękna jak i niebezpieczna.Kiedy godzą się na jej grę są pewni,że żadne z nich nie ma niczego do ukrycia,ale czy napewno?

,,Jedno z was zostało zdradzone przez
najbliższą osobę. Drugiemu coś odebrano; bardzo, bardzo dawno temu. Trzecie ukrywa coś, co po wyjściu na jaw może zniszczyć całe jego życie."

Mówiąc te słowa Nora jest pewna,że wyciągnie potrzebne jej informacje.Mroczne sekrety zaczynają się od Woodarda, którego sekret jest niespodziewany,ale nie jest tym czego spodziewali się Victor,Niklas,Izabel,Dorian,jednego z nich nie ma a podobno Fredrik też jest potrzebny Norze do tej gry.

Potem idzie do niej Izabel,która nadal jest pewna swego,ale kiedy Nora mówi jej co o niej wie Izabel czuje się tak jakby ktoś ją dobił,bo nie chce by ktokolwiek oprócz niej i Nory znał jej sekret...Nora rozmawiając z Niklasem,który mówi,że jest otwartą księgą i nie ma niczego do ukrycia nagle okazuje się,że Niklas również ukrył coś przed innymi coś go zmieniło.Dorian kiedy mówi o swoim sekrecie,nagle w siedzibie zabójców robi się większe zamieszanie, ponieważ Nora sprytnie rozdaje karty i czeka teraz na Victora by usłyszeć jego sekret,a kiedy Victor jako ostatni wyznaje sekret wygląda na to,że Nora miała rację,że nie byli z sobą tak do końca szczerzy,jak im się wydawało.

Myśleli,że nic nie jest w stanie ich poróżnić,ale jak się okazało każdy ma przeszłość,której nie chce pamiętać,nie mogli uwierzyć,że ktoś taki jak Nora jest w stanie rozwalić ich zespół,ale jak się okazuje Nora nie jest tak naprawdę Norą,jest kimś kogo nie spodziewałam się i tego jakiego zamieszania narobi swoją osobą.

Fredrik próbuje wyciągnąć z Nory informacje skąd ona wszystko o nich wiedziała,a oni poznali wreszcie jej tożsamość i chcą wiedzieć dlaczego śledziła ich dlaczego chciała tych sekretów,bo Nora jest nietylko piękna,niebezpieczna,jest również manipulatorką wie że zależy im na niewinnych ludziach i wykorzystała słabość jako broń przeciwko zabójcom.Czy po takich zwierzeniach Zakon Victora przetrwa?

Nora jest bardzo ciekawą postacią z jednej strony mamy ciemną stronę Nory i okazanie do czego jest zdolna, z drugiej współczuje zabójcom,Norze i to co się jej przydarzyło,że stała się taka a nie inna.Ten tom być niesamowicie wciągający,z zainteresowaniem śledziłam jej osobę by dowiedzieć się kim naprawde jest Nora i jaki jej cel.Kto się kryje za imieniem Nora i po co wymyśliła tą grę w sekrety?

Ciekawy motyw gry do której zmuszeni są główni bohaterowie. Dzięki niej możemy poznać lepiej ich samych oraz ich przeszłość. Sama postać Nory też jest ciekawym zabiegiem. Uwielbiam cały mrok tej serii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zakon Victora Fausta staje w obliczu zagrożenia. Najbliższe osoby członków zostają porwani. Kto odważył się zaatakować płatnych zabójców? Jak się okazuje tajemnicza i piękna Nora zna sekrety Victora, Izabeli, ale również pozostałych członków. Każdy z nich musi wyjawić swój mroczny i najgłębiej skrywany sekret, bo ceną jest utrata bliskich.
Kim jest Nora? Jaki ma cel?
Czy Zakon przetrwa ten atak?

Wydawać się by mogło, że czas spędzony w towarzystwie zabójców będzie pełen krwi i morderstw to w tej części mamy prowadzona przez Norę grę psychologiczną. Wyjaw mi swój sekret a ocalisz bliską osobę. Kim jest Nora? To głównie zajmowało moje myśli i jak poznała sekrety członków Zakonu, najbardziej skrytych i tajemniczych osób oraz jaki cel jej przyświeca.
Postawa Nory budziła mój podziw, bo widać że nie miała nic do stracenia, uparcie dążyła do swojego celu. A wejście do paszczy lwa, bo tym było dla mnie spotkanie z Victorem czy Niklasem.

Sekrety każdy z nas je ma. A jakie mają członkowie Zakonu? Jedno jest pewne, takie które zachwieją fundamentami Zakonu, czy po tym będą w stanie jeszcze sobie zaufać.

To jest chyba najlepsza część, niczego tutaj nie możesz być pewny. Trzyma w napięciu,a końcówka wbija w fotel.

Kim jest Nora? Jaki ma cel?
Czy...

Dalsze losy płatnych zabójców tworzących tzw. „Zakon bez nazwy”. Tym razem pojawi się pewna kobieta, która zapragnie poznać najbardziej skrywany sekret każdego z nich.
Bardzo dobra część, trzyma w napięciu. Może nie ma tu trupów i strzelanek, ale jest ta niepewność … gra w kotka i myszkę; dużo dialogów, które prowadzą do wyjaśnienia powodów postępowania głównej sprawczyni całego tego zamieszania.
Pojawiają się również zwroty akcji, a końcówka mocna.
Mnie się podobało. Ta część zdecydowanie trzyma poziom poprzednich. No i jest dużo Izabel i Victora, co dla mnie jest wielkim plusem😀Polecam i oceniam 9/10.

PRZYJACIÓŁ TRZYMAJ BLISKO, A WROGÓW JESZCZE BLIŻEJ....
Chciałabym Wam przedstawić czwartą już odsłonę serii „ w Towarzystwie Zabójców” o dobrze już nam znanych i lubianych bohaterach. Mamy również przyjemność poznać całkiem nowych bohaterów, w zaskakujących sytuacjach. Jak ich relacje z naszymi bohaterami. Zło kryje się w najmroczniejszych zakamarkach i trzeba stawić mu czoło.
Z powieści na powieść klimat opisanej w niej historii robi się jeszcze bardziej niebezpieczny, niepokojący, przerażający. To właśnie on kusi czytelnika, by mógł zagłębić się w lekturze i nie mógł się oderwać. W tym tomie pojawia się tajemnicza, piękna i piekielnie przerażająca Nora. Kobieta zna wszystkie sekrety sześciorga członków Zakonu. Choć nie powinna, bo są one ściśle tajne. Nasi bohaterowie nie mają innego wyjścia jak wyznać przed Norą to co ukrywają. W grze , którą prowadzi piękna nieznajoma z naszymi bohaterami jest ukryty cel. Co się za nim kryje?
Na domiar złego ktoś stoi za porwaniem najbliższych członków Zakonu. - Tym razem autorka troszeczkę zwalnia tempo tej historii, lecz nie brakuje adrenaliny. Rozmowy jakie przeprowadza Nora z naszymi bohaterami, odkrywają przed nami jak dalej potoczy się ta historia. Przede wszystkim jak prawda wpłynie na członków zakonu. Nora poddaje ich próbie. Próbie, która zadecyduje, czy Zakon będzie jeszcze istniał.
W tej części, jak i w poprzednich częściach serii W Towarzystwie Zabójców jest niebezpieczeństwo, adrenalina, strach, niepokój i tajemniczość. Ten tom, jak i poprzednie tomy, trzymają bardzo wysoki poziom serii. Całą serię trzeba przeczytać chronologicznie!!! Naprawdę Warto!!! Polecam!!!

PRZYJACIÓŁ TRZYMAJ BLISKO, A WROGÓW JESZCZE BLIŻEJ....

To było niesamowite! Nic dodać nic ująć.

To było niesamowite! Nic dodać nic ująć.

Po prostu wow!
Tyle akcji i emocji w jednej książce. Nie można odłożyć ani na chwilę.

Po prostu wow!
Tyle akcji i emocji w jednej książce. Nie można odłożyć ani na chwilę.

Najlepsza z całej serii!

Najlepsza z całej serii!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No cóż... Co książka to lepsza od poprzedniej....
"Zło w zarodku" - dowiadujemy się czegoś nowego o prawie wszystkich najważniejszych członkach Zakonu Victora Fausta. Sekrety? Czy ich rola nie polega na tym, aby nikt się o nich nie dowiedział? Niektóre z nich ujrzały światło dzienne... Jedne nie są aż tak ważne, co wstydliwe.
Jedne dotyczą danej osoby i to jej świat wali się. A inne ranią nie tyle osobę, która skrywa go, ale co gorsza jego najbliższych....

No cóż... Co książka to lepsza od poprzedniej....
Jedne dotyczą danej osoby i to jej świat wali...

Ta część rozmontuje psychikę bohaterów. Na horyzoncie pojawiają się problemy pod postacią zmysłowej i bardzo niebezpiecznej Nory. Kobieta zmusi członków organizacji do wyznań, ujawnienia najbardziej skrywanych tajemnic.
Kolokwialnie rzecz ujmując - Nora to suka, ale jej gra z organizacją Victora to majstersztyk.

J.A. Redmerski Zło w zarodku Zobacz więcej
J.A. Redmerski Zło w zarodku Zobacz więcej