Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

Okładka książki Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety
Areta Szpura Wydawnictwo: W.A.B. poradniki
poradniki
W.A.B.
2019-05-15
2019-05-13
ekologia zero waste poradnik zdrowie ziemia

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 12 (24) / grudzień 2019 Wojciech Bonowicz, Jakub Certowicz, Justyna Dąbrowska, Zuzanna Ginczanka, Karol Grygoruk, Ben Judah, Anna Kiedrzynek, Magdalena Koryntczyk, Jelena Kostiuczenko, Karolina Lewestam, Lena Piękniewska, Kaja Puto, Barbara Sadurska, Zofia Sawicka, Filip Springer, Jakub Szczęsny, Areta Szpura, Marcin Wicha
Ocena 7,2
Pismo. Magazyn... Wojciech Bonowicz, ...

Nie wiem jak autorka mogła się podpisać na okładce. Przecież ta książka to zbiór artykułów różnych autorów (!). Taki ciekawy temat został podany jako zestaw w fast foodzie. Kompendium truizmów.

Książka dla początkujących, jak ktoś sięga po ten tytuł bo jest pro eko to nic nowego się nie dowie. Trochę o segregacji, ograniczeniu stanu posiadania, świadomego kupowania albo skorzystania z wersji naprawy, wymiany. Plus zupełne oczywistości jak używanie toreb materiałowych czy rezygnacja ze słomek. Niestety wydawnictwo uczyniło pastisz z tych treści, wydając tą pozycję w sposób całkowicie sprzeczny z założeniami książki.

Czyta się szybko, można wybierać konkretne treści, którą są potrzebne. Dla mnie zbyt powierzchowna i mało pomocna, ale myślę, ze będzie idealna dla osób, które do tej pory w ogóle nie interesowały się tematyka less waste. Książka jest ładnie, kolorowo wydania - dobra dla prezetn, również dla nastolatka

Mam wrażenie, że o less waste napisano już tyle, że ciężko ugryźć temat w jakiś nowy sposòb. Książka całkiem nieźle to ilustruje.

Tak jak jest w opisie na jej początku: Nie trzeba jej czytać od deski do deski. Każdy rozdział można czytać osobno w dowolnej kolejności i wdrażać zawarte w niej instrukcje.

Bardzo potrzebna książka. Dowiedziałam się nowych rzeczy, które wdrożę w życie.

Bardzo potrzebna książka. Dowiedziałam się nowych rzeczy, które wdrożę w życie.

2065

Bardzo motywująca do świadomego działania ku lepszemu życiu nas oraz naszej planety.

Kwintesencja tematyki z zakresu "zero waste" w pigułce w odniesieniu do polskich realiów. Ograniczenie plastiku, mięsa, produkcja własnych kosmetyków, środków do czyszczenia i bardziej zrównoważone podejście do życia. Tematy zarysowane do samodzielnego zgłębienia. Fajna grafika i opracowanie artykułów, tak by przeczytanie każdego podrozdziału zajęło z 5 min.

Dla początkujących, którzy chcą się dowiedzieć jak mogą pomóc naszej planecie.

Dla początkujących, którzy chcą się dowiedzieć jak mogą pomóc naszej planecie.

Zdecydowanie kompedium o ekologicznym, mniej konsumpcyjnym życiu- o tym jak ograniczyć odpady w kuchni, łazience, podróży czy pracy. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla ekofreaków, ale także dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z życiem less waste, którzy nie mniej wyciągną z niej więcej.

Dodaj cytat z książki Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety