Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

Areta Szpura Wydawnictwo: W.A.B. poradniki
2019-05-15
2019-05-13
W.A.B.
ekologia zero waste poradnik zdrowie ziemia
poradniki
2019-05-15
ekologia zero waste poradnik zdrowie ziemia

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 12 (24) / grudzień 2019 Wojciech Bonowicz, Jakub Certowicz, Justyna Dąbrowska, Zuzanna Ginczanka, Karol Grygoruk, Ben Judah, Anna Kiedrzynek, Magdalena Koryntczyk, Jelena Kostiuczenko, Karolina Lewestam, Lena Piękniewska, Kaja Puto, Barbara Sadurska, Zofia Sawicka, Filip Springer, Jakub Szczęsny, Areta Szpura, Marcin Wicha
7,2
Pismo. Magazyn... Wojciech Bonowicz, ...

Zdecydowanie kompedium o ekologicznym, mniej konsumpcyjnym życiu- o tym jak ograniczyć odpady w kuchni, łazience, podróży czy pracy. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla ekofreaków, ale także dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z życiem less waste, którzy nie mniej wyciągną z niej więcej.

W prosty, przystępny sposób Areta wraz z gronem specjalistów przedstawia jak każdy z nas, codziennymi zachowaniami możemy pomóc zachować w dobrym stanie, a właściwie odnowić naszą planetę.
Myślę, że każdy powinien mieć tę książkę w swojej bibliotece i często po nią sięgać.
Każdy gest ma w świecie ekologicznym znaczenie.

polecam każdemu kto rozpoczyna swoją przygodę z ekologią, dużo podstawowych informacji oraz przystępny język, ciekawie wydana

Początek zapowiadał się obiecująco. Dużo wiedzy przekazanej w przystępny sposób, bez moralizatorskiego tonu i pokazywania, że less/zero waste to jedyna słuszna droga. Niestety, im bliżej końca, w tym gorszą stronę to szło. Zakończenie dyskusją o polityce przelało czarę goryczy. Zupełnie niepotrzebne i nie na miejscu.
Co jeszcze na minus? Porady odnośnie napełniania własnej...

Po tę książkę sięgnęłam dzięki Empikowi Premium. Szczerze, powinna być to lektura szkolna. Zdecydowanie otwiera oczy na ekologię w każdym aspekcie życia. Porusza problem śmieci, recyklingu, jedzenia, kosmetyków, ubrań, ale i też zero waste. Każdy powinien przeczytać, jak wyglada świat teraz, jak może wyglądać i co możemy zrobić, żeby zminimalizować ten wszechobecny rozpęd i...

Niektóre treści były ciekawe, ale większość raczej dla początkujących. Dużo odnośników/linków nie działało albo w ogóle było pomylonych.

dobra dla nowicjuszy.

Super książka dla początkujących w temacie zero/less waste. Dużo ciekawych i rzeczowych wywiadów z ekspertami, pomysłów na DIY i bardziej ekologiczne zamienniki. Jeśli ktoś interesuje się tematem od dłuższego czasu to raczej nie znajdzie niczego odkrywczego, ale mimo wszystko polecam.

Bardzo dobre źródło wiedzy dla osób, które nie interesowały się wcześniej zmianami klimatycznymi albo dbaniem o środowisko. Nie ma ogólników, konkretne działania, które można wprowadzić w życie np. kupowanie toreb wielokrotnego użyciu, rezygnacja ze słomek i racjonalne kupowanie. Można tam znaleźć też naturalne przepisy i ogromną inspirację do działania.
Z minusów, jest...

Myślę, że jest to rzetelne źródło wiedzy o tym, jak pomóc naszej Ziemi. Sam dowiedziałem się wielu przydatnych informacji, jednakowoż czegoś mi tu brakowało.

Dyskusje

• 2019