Tajemnice Historii #3 Niewyjaśnione Zagadki Historii Polski

Okładka książki Tajemnice Historii #3 Niewyjaśnione Zagadki Historii Polski
Romuald Romański Wydawnictwo: DeAgostini Polska Seria: Tajemnice Historii [DeAgostni] powieść historyczna
powieść historyczna
Tajemnice Historii [DeAgostni]
DeAgostini Polska
2019-02-10
2019-02-10
Tajemnice Historii 3

więcej Więcej

Hmm, no spodziewałam się czegoś więcej po takim tytule.

Książka dobra, choć bardzo nierówna. Niektóre historie bardzo ciekawe, a niektóre zwyczajnie nudne. Nie żałuję, że sięgnęłam po nią, ale trochę czuję się rozczarowana opisem. Przyciągnęła mnie zwłaszcza uwaga, że autor "posiada nieprzeciętne poczucie humoru". Tego niestety nie zauważyłam, ale reszta jest ok.

Trochę mylny tytuł, co nie zmienia faktu, że książka jest przyjemna w odbiorze. Nie wszystkie "tajemnice" są nasze, polskie, ale trudno - wybaczam. I nie wszystkie są ciekawe. Nie wiem czym kierował się autor wybierając te a nie inne, ale ogólnie książka na plus. A na pewno taki, że książki tego rodzaju poza walorami edukacyjnymi, zachęcają do poznawania historii....

Autor w przestępny sposób opisuje zagadki, które pojawiają się w historii i nadal nie są rozwiązane. Książka jest godna polecania dla samych historyków, jak również dla tych co mają zacięcie detektywistyczne.

11969

Choć autor w zasadzie nie objawia żadnych nowych badań czy rewelacji dotyczących zagadek polskiej historii, tytuł jest wartościową lekturą. Z kilku powodów. Po pierwsze wykład prowadzony jest po trosze gawędziarskim tonem, w formie dedukcyjnego dochodzenia do najbardziej prawdopodobnej wersji, wykluczając lub pokazując słabości innych. Czyta się znakomicie. Po drugie nie są...

Niniejszy zbiorek to dziesięć esejów o tajemniczych zagadkach historii Polski, i nie tylko. Wszystkie łączy sensacyjny charakter i choć opowiadają o historii przez małe "h", odegrały znaczącą rolę w naszych dziejach, a ich skutki są odczuwalne i wspominane do dziś.Obejmuje okres od czasów najdawniejszych - Tajemnica śmierci biskupa, po czasy prawie współczesne - Generał...

Bardzo dobre opracowanie ukazujące 10 prawdziwych wydarzeń historycznych, które dotychczas nie zostały wyjaśnione. Co prawda tytuł sugeruje, że chodzi tu tylko o zdarzenia dotyczące historii Polski, ale mamy tu także dwie historie nie związane z dziejami Polski / tajemnicę śmierci Napoleona oraz tajemnicze samobójstwo następcy tronu księcia Rudolfa i jego kochanki/.
Autor...

Niezbyt lubię tego typu opracowania, ale nazwisko autora zachęciło mnie do zakupu "Niewyjaśnionych zagadek". Jak zwykle p. Romański nie zawiódł, solidnie opisał kilka ciekawych wydarzeń. Mnie osobiście najbardziej do gustu przypadły historie z I RP, w której autor się specjalizuje. Naprawdę warto się zapoznać z powyższym tytułem.

Przedstawione "zagadki" może i ciekawe lecz źle opisane. Powinny wciągać a raczej nudzą.

Zbiór dziesięciu esejów historycznych dotyczących tajemniczych, niewyjaśnionych wydarzeń z historii Polski. Na początku każdego rozdziału autor prezentuje nam zdarzenie, później zaś szczegółowo opowiada o jego przyczynach i skutkach. Otrzymujemy opowieści o wydarzeniach powszechnie znanych i wielokrotnie opisywanych np. konflikt króla Bolesława Śmiałego z biskupem...

• Historia
  • Historyczne
  • 2014
  • 2017
  • Historia Polski
  • ∎ ~ Historia

Dodaj cytat z książki Tajemnice Historii #3 Niewyjaśnione Zagadki Historii Polski