Joker

Okładka książki Joker Ken McClure
Okładka książki Joker
Ken McClure Wydawnictwo: Amber Cykl: Steven Dunbar (tom 3) Seria: Amber -thriller medyczny kryminał, sensacja, thriller
Steven Dunbar (tom 3)
Amber -thriller medyczny
Wildcard
Amber
2002-01-01
2002-01-01
Maciej Pintara
powieść angielska 21w.

Bardzo podoba mi się lekkie pióro autora, ale wszystko jest tak przewidywalne, łatwo się domyślić zarówno dalszych poczynań detektywa jak i rozwiązania sprawy. Mimo tego dam szansę następnym częścią.

Niczym kotlet. Oklepane to do bólu, nic odkrywczego. Plus za długość, bo dłużej nie dałbym rady się z tym męczyć.

Tym razem doktor Steven Dunbar trafia w sam środek epidemiologicznego piekła. Tajemniczy wirus należący do filowirusów wywołuje objawy podobny do wirusowej gorączki krwotocznej, znanej powszechnie jako Ebola. Wirus ten atakuje mieszkańców Wielkiej Brytanii prowadząc do wybuchu epidemii. Zadaniem Stevena jest ustalenie przyczyny wybuchu nowych ognisk zachorowań na terenie kraju i eliminacja ich. To zadanie okazuje się śmiertelnie trudne, także dlatego że tylko nieliczne osoby, u ktorych wystąpiły objay zakażenia są w stanie wygrać tą walkę.

Dla mnie to bardzo zgrabny, wciągający thriller medyczny. Czyta się go z prędkością światła!

Z trzech, dotychczas przeczytanych przeze mnie części, ta jest zdecydowanie najlepsza. Ciekawy temat, sporo zwrotów akcji i elementów zaskoczenia. Nadal jednak jest to dość przeciętny thriller. Ponieważ jednak wątki "medyczne" są ciekawe, zapewne dam kolejną szansę autorowi i sięgnę po kolejną część.

Ksiazka dosc przecietna, ale wciaga. Historia jakich wiele, tajemnicza choroba, prowadzone w tej sprawie sledzctwo, mniej lub bardziej zaskakujacy jego wynik. Jednak glowny bohater jest przyjemny, nie "gwiazdorzy", nie irytuje swoim wszedobylstwem. Jezeli ktos szuka lekkiej lektury to polecam.

Książka ciekawa,niebanalna ,z dreszczykiem .Polecam .

Książka ciekawa,niebanalna ,z dreszczykiem .Polecam .

Tajemniczy wirus atakuje ludzi w Wielkiej Brytani. Szpitale sa przepelnione. Nie wiadomo kto bedzie nastepny i skad wzial sie wirus. Doktor Steven znajdzie rozwiazanie choc nie bedzie ono takie oczywiste.
Sa jednak ludzie dla ktorych pieniadze sa rzecza nadrzedna wazniejsza niz zycie ludzkie.

Jak niewiele trzeba aby pieniądze przysłoniły zdrowy rozsądek i poczucie własnej wartości. Oby nigdy ta fikcja nie przerodziła się w rzeczywistość.

Uwielbiam takie książki:):):) Ken McClure jest zdecydowanie za mało docenianym autorem!

Już mnie nudzą , te opowiastki o potwornych wirusach , ile można .Plusik to,że jest nieprzewidywalna .

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2011