Historie drobnoziarniste

Henry James Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Proza Światowa literatura piękna
9788366272057
Barbara Kopeć-Umiastowska
Państwowy Instytut Wydawniczy
literatura piękna
9788366272057
Barbara Kopeć-Umiastowska
Proza Światowa

Na półkach: , , , ,

Pierwsze opowiadanie "Dokręcanie śruby" podobało mi się i wciągnęło mnie najbardziej ze wszystkich. W związku z tym miałam też duże oczekiwania co do reszty i trochę się zawiodłam. Książkę czyta się chwilami dość powoli ze względu na sposób pisania autora.

Nie da się od razu przeczytać tych wszystkich historii, które zarówno klimatem, jak i treścią bardzo różnią się od siebie.
Po przerewelacyjnym otwarciu zbioru pierwszą mini powieścią, następują wzloty i upadki, ale generalnie warto czytnąć, choć styl jest bardzo męczący chwilami.
Jedno opowiadanie na tydzień - myślę, że to dobra strategia:)

Henry James był autorem bardzo płodnym. Oprócz powieści, esejów i wielu tekstów krytycznych, pozostawił po sobie mrowie opowiadań, pisanych głównie z pobudek czysto ekonomicznych. Nie inaczej było z jego najpopularniejszą nowelą – w niniejszym zbiorze opatrzoną tytułem „Obrót śruby”. James napisał ją w 1898 roku, czyli w momencie, gdy jego pisarstwo dojrzało do odejścia od...

• E-booki
  • Literatura amerykańska
  • Ebook
  • Ebooki
  • Kolejka
  • Literatura angielska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Historie drobnoziarniste