Wybór prozy

Okładka książki Wybór prozy
Franz Kafka Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria II klasyka
klasyka
Biblioteka Narodowa: Seria II
Wybór prozy
Ossolineum
2018-12-18
2018-12-18
Juliusz Kydryński, Lech Czyżewski, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Bruno Schulz, Krzysztof Radziwiłł, Jarosław Ziółkowski, Anna Wołkowicz, Kazimierz Truchanowski, Łukasz Musiał, Roman Karst, Janusz Sukiennicki, Alfred Kowalkowski, Józefina Szelińska
Kafka Wybór prozy Klasyka

Arcydzieło w świetnej oprawie i ze wstępem polskiego literaturoznawcy i tłumacza Łukasza Musiała.

Depesza z Pragi. Po zbiór warto sięgnąć przede wszystkim ze względu na otwierające go opracowanie naukowe, które wysadza w powietrze niejeden mit na temat Kafki, otwierając przy tym drogę do odczytania dalszych utworów z nowym zapałem.

Wróciłem tylko do "Procesu" i "Przemiany", ale sięgnąłem też do opracowania nt. Kafki znajdującego się - jak to w Ossolineum - na początku, jakość tego materiału rewelacyjna, też jak zwykle.
A Kafka... po prostu żałowałem, że po czasach licealnych nie wróciłem do tych utworów wcześniej. Nie będę się tu wygłupiał z analizą - wystarczająco wiele książek na te tematy powstało Niesamowite, że po tylu innych lekturach Kafka nadal działa tak piorunująco!

Wyborny wstęp

Wyborny wstęp

Majstersztyk, dzięki tej książce pokochałem twórczość Franza Kafki

Majstersztyk, dzięki tej książce pokochałem twórczość Franza Kafki

Zamroczył mnie ten mistrz prozy.

Zamroczył mnie ten mistrz prozy.

Dodaj cytat z książki Wybór prozy