Wybór prozy

Franz Kafka Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria II klasyka
Wybór prozy
2018-12-18
2018-12-18
Juliusz Kydryński, Lech Czyżewski, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Bruno Schulz, Krzysztof Radziwiłł, Jarosław Ziółkowski, Anna Wołkowicz, Kazimierz Truchanowski, Łukasz Musiał, Roman Karst, Janusz Sukiennicki, Alfred Kowalkowski, Józefina Szelińska
Ossolineum
Kafka Wybór prozy Klasyka

Arcydzieło w świetnej oprawie i ze wstępem polskiego literaturoznawcy i tłumacza Łukasza Musiała.

Depesza z Pragi. Po zbiór warto sięgnąć przede wszystkim ze względu na otwierające go opracowanie naukowe, które wysadza w powietrze niejeden mit na temat Kafki, otwierając przy tym drogę do odczytania dalszych utworów z nowym zapałem.

Majstersztyk, dzięki tej książce pokochałem twórczość Franza Kafki

Wróciłem tylko do "Procesu" i "Przemiany", ale sięgnąłem też do opracowania nt. Kafki znajdującego się - jak to w Ossolineum - na początku, jakość tego materiału rewelacyjna, też jak zwykle.
A Kafka... po prostu żałowałem, że po czasach licealnych nie wróciłem do tych utworów wcześniej. Nie będę się tu wygłupiał z analizą - wystarczająco wiele książek na te tematy powstało...

Wyborny wstęp

• Klasyka
  • Lit. światowa
  • Mam!
  • Kafka
  • Piękna
  • 2 Nie posiadam

Dodaj cytat z książki Wybór prozy