Tajemnice wydarte zmarłym

kości antropolog Kentucky; Literatura naukowa; Popularnonaukowa; śmierć

Oficjalne recenzje i

Gdy zmarli zaczynają mówić

[ 7 ] Link do recenzji

Książka może być kolejnym fajnym łupem dla fanów kryminalistyki. Napisana zrozumiałym i przystępnym językiem, jednak momentami nieco zbyt szczegółowa, co spowalnia czytanie i wprowadza element nudy.
Fajnie, że autorka znająca zawód antropologa sądowego od podszewki opowiada o tym, jak wyglądało to wszystko z jej perspektywy, burząc tym samym kreowany w filmach i serialach...

Idealna dla fanów kryminalistyki oraz dla lubiących nietypowe, lekko przerażające historie. Książka oparta jest na prawdziwych doświadczeniach i da się to odczuć. Jest wiele interesujących detali, dla niektórych mogą się one wydać brutalne, ale warto posiadać taką wiedzę.

Autorką książki jest Emily Craig, antropolog sądowy stanu Kentucky, jedna z uczennic Billa Bassa, twórcy słynnej Trupiej Farmy. Początki jej kariery nie wskazywały na to, że kiedyś zostanie jedną z najlepszych antropolożek w kraju. Wprowadza nas ona w swój niesamowity świat, przedstawiając krok po kroku pracę z ludzkimi szczątkami. Opisuje najciekawsze ze zbrodni, przy...

Dobra ale nie bardzo dobra. Napisana w sposób zrozumiały, prostym, przystępnym językiem. Trochę za bardzo szczegółowa co powodowało niekiedy znudzenie. Im bliżej końca tym większe moje zniecierpliwienie. Autorka niejednokrotnie "się powtarzała". Książka stawała się po prostu nudna.

Emily Craig jest antropologiem sądowym, pomaga wyjaśniać przyczynę zgonu i ustala tożsamość ofiar, ale pracuje głównie z kośćmi i tkankami. Już od pierwszych stron da się wyczuć, że ta praca jest jej pasją. Książka bardzo ciekawa, ale na pewno nie dla każdego, ponieważ znajdziemy w niej dużo informacji o procesie rozkładu ciała ludzkiego czy o naprawdę bestialskich...

Książkę być może oceniłabym ciut wyżej, ale wiele faktów znałam już z ,,Trupiej Farmy" Billa Bassa. Niemniej jednak uważam, że warto sięgnąć po nią choćby ze względu na rozdział o katastrofie Word Trade Centre.

Dobrze napisana książka uczennicy Billa Bassa, twórcy Trupiej Farmy, swoiste uzupełnienie. Spodoba się fanom kryminalistyki. Pomimo trudnego tematu, książka napisana przystępnym lekkim piórem. Polecam

Solidna pozycja z tej tematyki. Emily Craig, uczennica Billa Bassa opisuje swoje doświadczenia i pracę na stanowisku antropologa sądowego. Nie patyczkuje się z opisami i przedstawia czytelnikowi bardzo realistyczne, czasami brutalne relacje, z wydarzeń, których była uczestnikiem. Początek książki jest trochę chaotyczny. Sporo ksiązki autorka poświęciła relacjom dotyczącym...

Lektura ciekawa i tak, jak pisali inni, stanowi niezłe uzupełnienie do innych książek: Trupiej Farmy i Niewyjaśnionych Okoliczności. Nieco za dużo prywaty i moralizatorstwa, ale na szczęście rzadko przesłania to przyjemny czas z tą pozycją.

Tematyka książki jest niejako kontynuacją tego co można było znaleźć w "Trupiej Farmie". Kilka bardzo ciekawych historii z których można było się dowiedzieć jak wygląda praca antropologa i jak wiele można się dowiedzieć o człowieku z samych jego kości.

Dyskusje

1 467