Pirat

Okładka książki Pirat Robin Burcell, Clive Cussler
Okładka książki Pirat
Robin BurcellClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Fargo (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Fargo (tom 8)
Pirate
Amber
2019-02-12
2019-02-12
2017-01-01
Jacek Złotnicki

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Tryumf postprawdy Tom Clancy, Mark Greaney
Tryumf postprawdy Tom Clancy, Mark Gr...
Okładka książki Na wagę złota Lee Child, Karin Slaughter
Na wagę złota Lee Child, Karin Sl...
Okładka książki Piąty kodeks Majów Clive Cussler, Thomas Perry
Piąty kodeks M... Clive Cussler, Thom...
Okładka książki Sabotaż Clive Cussler, Justin Scott
Sabotaż Clive Cussler, Just...

Jak wiecie jestem ogromną fanką książek obyczajowych i takich taż najwięcej czytam. Ale są też inne gatunki, którym nie potrafię się oprzeć. To m.in powieści przygodowe. A w szczególności książki mistrza tego gatunku Cliva Cusslera. Już od prawie pół wieku jego książki nie schodzą z list bestsellerów. Tłumaczone na 60 języków i publikowane w ponad 100 krajach. A ogromną rzesza jego czytelników z niecierpliwością czeka na każdą nową historię. I ja też zawsze wyczekuje jego książek i czytam z wielkim zainteresowaniem. Nie inaczej było z książką "Pirat" kolejną z cyklu Fargo, którą napisał razem z Robin Burcell.
Sam i Remi Fargo kontra miliarder ogarnięty chęcią zdobycia zaginionego legendarnego skarbu. Od Kalifornii, poprzez Arizonę i Jamajkę aż po zamek w Nottingham w Anglii. Wyścig trwa i nikt nie chce się poddać bo stawka jest zbyt wysoka. Tylko motywacje są inne, małżeństwu Fargo chodzi po prostu o rozwiązanie zagadki a Charles Avery chce zdobyć skarb, i to za wszelką cenę.
Komu się to uda, jakie muszą przeżyć przygody, pokonać trudności to już sami przeczytajcie. Naprawdę warto, polecam.
Ja w każdym razie śledziłam ten wyścig po skarb z zapartym tchem, zauroczona niezmiennym kunsztem autora do tworzenia wciągających historii.

Obowiązkowa pozycja dla fanów Cusslera. Ale pozycja z tych lepszych :-)

Obowiązkowa pozycja dla fanów Cusslera. Ale pozycja z tych lepszych :-)

Jak wszystkie książki tego autora, tak i ta nie zawodzi nas. Ciekawe nawiązania do zdarzeń historycznych nadają tym książkom kolorytu.
Choć muszę przyznać, że ten tytuł jest troszeczkę słabszy niż poprzednie części z przygodami Remi i Sama Fargo.

"Podczas upragnionych wakacji w San Francisco Sam i Remi odwiedzają antykwariat z rzadkimi książkami. Następnego dnia okazuje się, że właściciel zmarł nagle w niewyjaśnionych okolicznościach."
Zostają wyciągnięci w wir wydarzeń, które rzucą ich od Kalifornii, przez Arizonę i Jamajkę do Anglii.
" Sam i Remi rozpoczynają wyścig z czasem. Stawką są zaginione przed 8 wiekami bogactwa króla Jana bez Ziemi".
Polecam

Niestety nowa " współautorka" nie jest najlepszym pisarzem. To chyba jedna z najgorszych książek jaką czytałem pod szyldem Clive'a Cusslera.

Z jednej strony czytało się przyjemnie, z drugiej niedorzeczność niektórych sytuacji przywoływała myśl "co ja czytam?!". Konwencja współczesnych "superbohaterów" - bogaczy, mistrzów posługiwania się bronią i mających nadzwyczajne szczęście nie do końca do mnie trafia. Do tego jeszcze nieustannie wpadanie na tę samą bandę zbirów konkurujących z nimi o odnalezienie skarbu. Rozumiem - wtyka i te sprawy, ale trochę to za bardzo naciągane.

Rewelacja!!!!!
Tak mnie wkręca i nakręca tego typu opowieść, że nie mogę się oderwać.
Tym razem wyspa węży mapą z książki piratów. Trafiają do Anglii i w zamku odnajdują skarb.

Rewelacja!!!!!
Tak mnie wkręca i nakręca tego typu opowieść, że nie mogę się oderwać.

Po poprzedniej całkiem niezłej części napisanej przez Russella Blakea, liczyłem że seria z Fargami wreszcie będzie jakoś wyglądać. Autor widać jednak postawił na solową karierę, bo seryjnie trzaska po kilka książek z różnych serii rocznie.
Do konsorcjum Cliva Cusslera przystąpiła więc kobieta, i to ona jest kolejną "współautorką" serii z Fargami. Zdążyła już napisać cztery tomy, ten jest pierwszy dostępny w Polsce.

Jakość tej książki można porównać do dwóch części, których autorem jest Thomas Perry. Kompletnie absurdalna akcja, idiotyczne dialogi, żenujące pojedynki i ucieczki. O poszukiwaniach skarbów nawet nie ma co wspominać.
Ostatni rozdział to jakiś ponury żart. Serio?

Zdecydowanie odradzam.

Najnowsza książka Pirat napisana przez Clive Cusslera wraz z Robin Burcell będącą współautorka kilku jego powieści z prezentowanego cyklu o małżeństwie Sama i Remi Fargo. W tym momencie ukazała się tylko ta część i ciekawy jestem pozostałych jakie zostały do wydania u nas. Sięgając po nią chciałem znów zanurzyć się w świat poszukiwaczy skarbów i niebezpiecznych przygód obawiając się przy tym co mogę dostać, bo nie znałem pisarstwa Robin Burcell z innych powieści. Jednak byłem dobrej myśli jeśli chodzi o Clive Cusslera, bo dotychczas nie zawiodłem się na żadnej czytanej książce.
Sam i Remi Fargo postanawiają spędzić wakacje w San Francisco z daleka od dotychczasowych wszystkich przygód jakie ich spotkały. Postanawiają nabyć w antykwariacie prezent, a następnego dnia dowiadują się o śmierci w tajemniczych okolicznościach antykwariusza. Nie wiedzą jeszcze, że księga jest kluczem do odnalezienia ukrytego skarbu, którego poszukują nie tylko oni.

W przypadku otrzymanej historii dostajemy pełna przygód i niebezpieczeństw pościg z czasem w celu odnalezienia skarbu, który może okazać się jednym z największych odkryć. Początkowo zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń dotyczących poszukiwania wskazówek i informacji jakie zdobywają nie tylko bohaterowie, ale również przeciwnicy gotowi na wszystko i nie przebierający w środkach. Historia jaką dostaje jest dynamicznie poprowadzona i w czasie czytania dzieje się sporo. Nasi bohaterowie podróżują do odległych zakątków świata i znanych miast w celu pozyskania wskazówek. W swojej wyprawie lądują w Kalifornii, później w Arizonie, na Jamajce i Anglii. Przeżywają tam sporo niesamowitych i niebezpiecznych przygód w jakie zostają wplątani. Barwnie i z lekkością autorzy opisują miejsca odwiedzane do jakich nas zabierają. Nie brakuje w książce oprócz poszukiwania skarbów wielu pościgów, ucieczek, walki bohaterów z przeciwnikami i czającego się zawsze zagrożenia. Sam pomysł ze skarbem sięgającym czasów średniowiecznych był świetny i dobrze poprowadzony. Później przygoda goni przygodę i dostajemy walkę z czasem w pogoni bohaterów dotyczącą wskazówek zdradzających miejsce ukrycia lub sekretów przeszłości i walki z przeciwnikami.
Głównymi postaciami są Sam i Remi Fargo, mający sporą fortunę, lubiący poszukiwania i odkrywania tajemnic skrywanych w przeszłości. Autorzy nakreślili sylwetki w sposób bardzo dobry pod względem psychologicznym i skupiając się bardziej na bohaterach dostajemy ciekawe postacie. Sam jest ostrożny, twardy, kiedy trzeba lubi kombinować i nie boi się walczyć. Remi jest przebojowa, ujmująca, nieraz potrafi przyłożyć, być twarda i jak trzeba czarująca. Razem tworzą niezwykłą parę poszukiwaczy skarbów, których nie interesują profity z tego powodu, ale chętnie tym zajmują się. Oboje wypadają bardzo sympatycznie i kibicowałem im podczas przygód jakie przeżywają nie pierwszy i nie ostatni raz. Sami przeciwnicy wypadają dobrze i spotkania z nimi bywają niebezpieczne. Zostały nakreślone nieźle, lecz tylko główne czarne charaktery zrobiły na mnie jakieś wrażenie. Pozostałe postacie drugoplanowe i trzecioplanowe wypadają dobrze i zazwyczaj mają do odegrania własną rolę w całej historii jaką przewidzieli dla nich autorzy. Niektóre pojawiają się na dłuższy czas, a inne tylko na chwilę w zależności od potrzeb lub pozyskania informacji mogących popchnąć akcje do przodu. Nie dostałem papierowych jak obawiałem się tylko zostały przystępnie przedstawione. Same relacje wypadają bardzo dobrze pomiędzy bohaterami. Jednak najwięcej miejsca poświęca się interakcji pomiędzy Remią i Samem, które są świetnie ukazane. Dialogi są podszyte lekkim humorem, nieraz w relacjach bohaterów pojawiają się emocje i wypadają dobrze.
Książka Pirat to połączenie sensacji i zwariowanej przygody, która potrafi wciągnąć. Sama historia o poszukiwaniu skarbów przez współczesnych odkrywców jest nie tylko ciekawa, ale nie brakuje w niej pędzącej w szybkim tempie akcji. Cały czas dzieje się coś, przenosimy się z jednego miejsca na drugie i przytrafiają się bohaterom wciągające przygody. Wydarzenia zostały poprowadzone błyskawicznie do przodu i dlatego nie nudziłem się w czasie czytania. Nie ma tutaj sporo opisów lub zbędnych scen psujących lekturę. Wszystko zostało sprawnie i barwnie przedstawione. Podobało mi się tutaj same poszukiwania skarbu, zdobywania wskazówek i poszukiwania informacji przez Selmę i Laszlo. Chociaż te postacie występują sporadycznie powodują poprzez znalezienie popchnięcie akcji do przodu przez zdobyte informacje. Sami bohaterowie również nie próżnują i odwiedzają miejsca, gdzie mogą znajdować się ślady z przeszłości. Próbują rozszyfrować pozostawione wskazówki, aby odkryć miejsce ukrycia przed wiekami skarbu. Nie brakuje w tym wszystkim czasami pojawienia się przewidywalności, bo nieraz akcja toczy się liniowo z jednego punktu do drugiego. Oprócz tego nie mogę narzekać, bo autorzy postarali się o starcia, w którym znajdziemy również kilka trupów jakie pozostawia po sobie Fargo. Jak zwykle historia została poprowadzona dwutorowo. Pierwszy wątek, bardziej rozbudowany dotyczy właśnie bohaterów i ich poszukiwaniach jakie prowadzą. Wypada znacznie lepiej i jest ciekawy niż pojawiający się jaki dotyczy miliardera gotowego na wszystko, aby odnaleźć skarb. Zakończenie historii jakie dostałem było początkowo dobre, chociaż było wiadomo, że będzie starcie dobrych ze złymi. Pod koniec dostajemy szybkie odkrycie wszystkich kart, które nie napisano po łebkach tylko wypada ciekawie.

Książka Pirat po jaką sięgnąłem jest najnowszą powieścią z cyklu Fargo, którą miałem na oku i chciałem przeczytać. Zapowiadała się na wspaniałą przygodę z poszukiwaniem skarbu w roli głównej. Zbudowana została według klasycznego wzorca, lecz nie można odmówić jej uroku i przyjemności płynącej z czytania. Robin Burcell jest współautorką książki Pirat i razem z Clivem Cusslerem stworzyła wciągającą przygodową lekturę. Napisana została przyjemnym, lekkim i przystępnym stylem jakim posługują się autorzy. Dlatego czyta się wspaniale i leci się przez historie w błyskawicznym tempem bez zatrzymywania się. Dostałem właśnie taką historie jaką spodziewałem się otrzymać i nie jestem zawiedziony. Podczas czytania bawiłem się świetnie z powodu wielu przygód i pojawienia się lekkiego humoru w czasie relacji lub podczas trwania wydarzeń. Książka spełniła swoje zadanie i spędziłem przy niej miło czas. Przyjemnie i bardzo szybko czyta się. Jestem ciekawy kolejnych przygód Fargo, przy których ostatnio bawię się świetnie. Dostaje w nich sporo przygód, akcji i dawkę sensacji z poszukiwaniami skarbów jakie prowadzą bohaterowie. Czekam niecierpliwie na kolejne tomy cyklu, po których spodziewam się otrzymać znów ciekawą i wciągającą przygodową powieść z Samem i Remi Fargo. Fajna przygodowa książka dla każdego. Polecam.

Bardzo fajna kolejna odsłona przygód nieustraszonej pary poszukiwaczy skarbów Remi i Sama Fargów. Tym razem trafili na trop zaginionego skarbu króla Jana Bez Ziemi. I jak to zwykle z Fargami bywa, przemierzają pół świata na rozszyfrowywaniu kolejnych zagadek, które doprowadziłyby ich do miejsca ukrycia skarbu. I jak to zwykle bywa, nie oni jedni tego skarbu poszukują...
"Pirat" cechuje się wartką i dynamiczną akcją więc czyta się tę powieść bardzo szybko. Przygoda goni przygodę, choć czasem Fargowie muszą zostawić po sobie kilka trupów. No ale skoro nie można inaczej...
Polecam nie tylko fanom Clive'a Cusslera!

Nalezę do fanów książek Cliva Cusslera i dziś skończyłem książkę Pirat. Którą napisał wspólnie z Robin Burcell. Moja ocena tego tytuł to 8,3/10, świetna historia. Lecz w tej beczce miodu znalazłem łyżeczkę dziegciu, Motyw zdrady jednego z współpracowników Fargów, został wykorzystany w jednej z wcześniejszych książek. Ale to taki drobiazg, nie wpływający na całość. Śmiało mogę polecić tą książkę dla fanów thrillerów, książek sensacyjnych i kryminałów. Pozdrawiam KG.

• Clive Cussler
  • Przygodowa