Tajemnica faraona

Okładka książki Tajemnica faraona
Graham BrownClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Kurt Austin (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kurt Austin (tom 13)
The Pharaoh's Secret
Amber
2017-09-14
2017-09-14
Jacek Złotnicki
Egipt nowe imperium tajemnicza substancja

Okładka książki Tajemnica "Titanica" Clive Cussler, Jack Du Brul
Ocena 7,1
Tajemnica "Tit... Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Królowa Celtów Clive Cussler, Dirk Cussler
Ocena 7,2
Królowa Celtów Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Ocean Chciwości Graham Brown, Clive Cussler
Ocena 6,6
Ocean Chciwości Graham Brown, Clive...
Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Ocena 7,6
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...

Okładka książki Klątwa Salomona Russell Blake, Clive Cussler
Ocena 7,1
Klątwa Salomona Russell Blake, Cliv...
Okładka książki Złoto cara Clive Cussler, Dirk Cussler
Ocena 7,0
Złoto cara Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Pirania Clive Cussler, Boyd Morrison
Ocena 7,1
Pirania Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Przemytnik Clive Cussler, Justin Scott
Ocena 6,8
Przemytnik Clive Cussler, Just...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Siegajac po ksiazki Clive'a Cusslera, wiem ze trafie na cos co pozwoli mi sie zrelaksowac w dlugie zimowe wieczory i nie tylko.Ksiazki tego autora to cos wspanialego: bitwy morskie,zatopione wraki.W ksiazkach Clive'a Cusslera kazdy znajdzie cos dla siebie.Polecam!!!

Lubię książki Cusslera za iście filmowy klimat, swoją drogą szkoda iż autor ma pecha do ekranizacji swoich książek, ale osobom rozpoczynającym przygodę z Tajemnicą Faraona zdecydowanie polecił bym inny tytuł z dorobku autora. I choć mamy tutaj wybuchy, strzelanie, tajemnicę do odkrycia a to wszystko w pięknych plenerach Egiptu to jest to jedna ze słabszych powieści które mi przyszło czytać, momentami miałem wrażenie że jest wydłużona na siłę i choć nie brakuje w niej zwrotów akcji to są one po prostu nudne i mało ciekawe.

Po książki Clive Cusslera sięgam zawsze mając świadomość, że dostanę dobrą powieść przygodową. W przypadku Tajemnic faraona napisaną wspólnie z Grahamem Brownem byłem ciekawy co otrzymam i długo nie czytałem nic z przygód Kurta Austina. Dlatego tym bardziej z ochotą sięgnąłem po nią, aby przekonać się czy tym razem otrzymam coś lepszego lub może dobrą lekturę, która wciągnie mnie w swoją historie. Przyznaje, ze uwielbiam jego książki nie ważne jakiej serii dotyczą. Jeszcze nie zawiodłem się na żadnej i mam nadziej, że tak pozostanie.
Podczas odkrywania tajemnic znalezionego wraku zostaje przesłana informacja o pomoc, bo zdarzyło się coś przerażającego. Kurt Austin wraz z Zavalą ruszają, aby pomóc poszkodowanym jednak zastają koszmar i śmiertelne niebezpieczeństwo. W wyścigu o powstrzymania groźnego potentata dysponującego zabójczą bronią przeżyją wiele niebezpiecznych przygód i będą musieli stawić czoło tajemnicy skrywanej w piaskach, bogu Ozyrysie i śmiertelnej Czarnej mgle. Czasu jak zwykle brakuje i kłopoty piętrzą się na każdym kroku.
W początkowych rozdziale jak zwykle mamy retrospekcje dotyczącej wydarzeń dawno temu, która stanowi tylko pretekst do stworzenia kolejnej przygody. Jest to znak firmowy Clive Cusslera i jego współautorów mający na celu ukazanie pewnych wydarzeń mających pewny wpływ na późniejsze wydarzenia. Po tym wszystkim przenosimy się do współczesności, gdzie nasi bohaterowie zostają wplątani jak zwykle pełną przygód i niebezpieczeństw sprawę. W książkach autora uwielbiam tajemnice odkrywaną sprzed wieków lub wydarzenia jakie kiedyś miały swój róźny początek w połączeniu z przygodami przypominającymi Indiana Jonesa, a trochę z Jamesa Bonda, tworzące ciekawą mieszankę, której nie można niczego zarzucić, bo wciąga mnie za każdym razem i nie mogę doczekać się następnej jego powieści. W tym przypadku sięgnięcie po tematykę Egipską i lekko nawiązując do wierzeń uważam za świetny pomysł. Przyznaje, że uwielbiam takie nawiązania i lubię czytać książki o takiej tematyce dotyczące wierzeń i kultury egipskiej. Dlatego autor kupił mnie właśnie w tym przypadku tym i mam nadzieje, że kiedyś znów sięgnie po wierzenia egipskie w swoich książkach. Dostanę wtedy ciekawą lekturę pełna przygód i czającej się groźby jak tutaj. Ciekawie wypadł pomysł osadzenia akcji we Włoszech, Egipcie i Malcie. Jednak historie podzielono na kilka wątków jak przygody Austina i Zavali, badania prowadzące przez małżeństwo Paula oraz Gamay Troutów i oczywiście wątek dotyczący groźby podbicia świata przez potentata nie cofającego się przed niczym mającego śmiertelną broń. Czyli wszystko co doskonale sprawdzało się w innych jego powieściach i jeszcze znajdziemy sporo przygód, potyczek, pościgów i walki. To wszystko co lubię w tego typu książkach przygodowych.
Głównymi bohaterem jest Kurt Austin, który chętnie bierze udział w odnajdowaniu różnych pozostałości lub statków i sam nie waha się ruszyć w celu zbadania artefaktów. Jego postać została wykreowana pod względem psychologicznym świetnie i można ją polubić. Twardy i nieustępliwy, posiadający ironiczny humor, potrafiący poradzić sobie w najbardziej niebezpiecznej sytuacji i gotowy na wszystko, aby popsuć szyki przeciwnikowi. Jest kimś w rodzaju Indiany Jonesa połączonego z Jamesem Bondem. Mający swój charakter i zachowanie, które nie wzbudza irytacji podczas czytania. Kolejnym bohaterem jest Joe Zavala towarzyszący Kurtowi podczas przygód. Jego postać została nakreślona pod względem rysu psychologicznego dobrze i wraz z Austinem tworzą wybuchowy duet. Ich relacje okraszone przytykami i ironicznym poczuciem humoru prowadzą do zabawnych sytuacji. Pozostałe postacie wypadają dobrze i mają do odegrania swoją role w historii. Nie dostajemy jednowymiarowych bohaterów, którymi nie można się zainteresować. Tylko osoby posiadające swój sposób bycia, charaktery i głębie. Relacje łączące bohaterów są przedstawione ciekawie i nie można do czegoś przyczepić się. Dialogi jakie występują zostały okraszone humorem w przypadku duetu Kurt i Joe albo pasują do przeciwników. Nie można przyczepić się do nich, bo dzięki nim historia cały czas pędzi do przodu jak kolejka górska.
Książka Tajemnice faraona posiada błyskawicznie poprowadzoną akcje, wydarzenia toczą się w zastraszającym tempie i wiele dzieje się podczas czytania. Nie znajdziemy nudnych opisów czy męczących fragmentów, bo autorzy postawili nie tylko na przygodę, ale właśnie na akcję. Dlatego nie nudziłem się podczas czytania. Historia zaprezentowana przez Clive Cusslera i Grahama Browna wciąga od samego początku i z każdym następnym rozdziałem nabiera coraz to szybkiego tempa. Połączenie opowieści o poszukiwaczach skarbów z tajemnicami sięgającymi dawno temu wstecz jak zwykle okazała się trafionym pomysłem. Przygody poszczególnych bohaterów śledzi się z zainteresowaniem i tajemnica otaczająca skąd pochodzi Czarna mgła siejąca postrach wydała mi się interesująca. Do tego dochodzą ucieczki, walki, strzelaniny i odkrywanie sekretów z przeszłości co również podobało mi się bardzo. Jeśli miałbym wrócić uwagę to tylko na przygody na początku małżeństwa Troutów nie wzbudzających takich emocji jakich oczekiwałem. Później jest lepiej i też nie brakuje szalonych przygód i potyczek z wrogiem.
Książka Tajemnice faraona spełniła swoją funkcję jaką jest dostarczenie mocy wrażeń i przygód. Rozrywki podczas czytania i potrafiła mnie wciągnąć. Wyjaśnienie zagadki Czarnej mgły było nad wyraz ciekawe i przyznaje spodobało mi się. Do tego dochodzą akcje dywersyjne bohaterów i próba powstrzymania wroga na wszystkie sposoby. Fajnym pomysłem było nawiązanie do jeszcze jednej serii i spotkanie z ich bohaterami podczas wyprawy Kurta oraz Joe. Do kogo nie zdradzę, ale może powstanie nowy cykl z przygodami obu bohaterów. Podobało mi się wystąpienie Jamesa Sandeckera w powieści i mała rola do odegrania jaką dostał.
Nie wiedziałem czego się spodziewać po niej licząc na dobrą rozrywkową i pełną przygód lekturę i jestem mile zaskoczony, bo jest to jedna z lepszych książek napisana we współpracy z innym autorem. Oczekiwania wobec niej miałem takie, aby otrzymać przyzwoitą historie pełną przygód i tajemnic z przeszłości. Taką dostałem, ale naładowana została akcją, która nie zwalnia na chwilę i bardziej dopracowaną historią. Dlatego wciągnęła mnie i nie mogłem oderwać się do niej. Musiałem dowiedzieć się co będzie dalej. Długość czytania była zależna tylko i wyłącznie od dostępnego czasu, a nie męczącej mnie historii. Przyznaje, że jestem zadowolony z tego co otrzymałem i niebywałych przygód bohaterów. Styl w jaki została napisana powieść jest lekki, przystępny i przyjemny. Prowadzący do tego, że książkę pochłania się w zastraszającym tempie.
Tajemnica faraona zawiera wszystkie zalety jakie powinny być w takiej przygodowej książce. Przygodę, romans, tajemnicę, sensacje, dreszczyk emocji podczas czytania i spory ładunek akcji. Wiele wątków łączących się w finale albo podczas odkrywania historii. Właśnie tutaj wszystkie elementy zostały wrzucone, wymieszane przez autorów i tworzą pasującą całość. Książka zabrała mnie w podróż do odległych rejonów, sensacyjnych przygód i bohaterów zmagających się z okrutnym i nie znającym litości przeciwnikiem. Czekam na kolejne tomy przygód bohaterów cyklu Z archiwum Numy lub inne powieści Clive Cusslera. Na pewno sięgnę po nie oczekując dobrej rozrywkowej zabawy, pełnej przygód i niebezpieczeństw. Książka dla każdego miłośnika przygody i sensacji.
Polecam.

Super przygoda autorstwa Cusslera.
Tym,razem Włochy,Egipt.Malta,hm ciekawe kiedy autor.Pisał ostatnio o Malcie.
Podobało mi,się użycie Czarnej Mgły.Czegoś takiego nie znałem jeszcze,także.Dużo było,o sytuacji na Północnej Afryce.
Jedna z lepszych książek Cusslera.

Super przygoda autorstwa Cusslera.
Tym,razem Włochy,Egipt.Malta,hm ciekawe kiedy autor.Pisał ostatnio o Malcie.
Jedna z lepszych książek Cusslera.

Kolejna przygodówka pióra Cliva Cusslera, która trzyma w napięciu. Książka od ktorej nie można się oderwać , inne rzeczy idą na bok a Tajemnica faraona na pierwszy plan . Powieści tego typu są jak lekarstwo na nudę . Polecam gorąco. Warto się zagłębić .

Super sensacja! Rewelacyjna przygoda pełna ognia i wyjątkowego humoru. Polecam wszystkim, każdy znajdzie coś dla siebie! Zespół NUMA znowu w akcji!

Rozpoczynającym przygodę z autorem nie polecam tej pozycji Trzeba być wytrwałym w czytaniu początek dość chaotyczny chociaż zakończenie OK w tej książce spotykają się wszyscy oprócz Dirka.

Sensacja, przygoda, tajemnica - książka akcji . Bez rozczulania się , z amerykańskim poczuciem humoru w kazdej najdrastyczniejszej sytuacji . Z serii "zabili go i uciekł". Bajeczka dla twardzieli. Czyta się i owszem - szybko.

Dodaj cytat z książki Tajemnica faraona