Rivalry

Okładka książki Rivalry Laurelin Paige
Okładka książki Rivalry
Laurelin Paige Wydawnictwo: Paige Press, LLC Cykl: Slay Quartet (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Slay Quartet (tom 1)
Slay
Paige Press, LLC
2019-06-04
2019-06-04

Przy pierwszym podejściu do tej książki zrezygnowałam. Nie mogłam przebrnąć przez początek. Po jakimś czasie dałam jej drugą szansę i nie żałuję. Powoli się rozwija: wciąga, zaskakuje. Teraz z przyjemnością sięgnę po drugą część.

Cóż to była za przygoda!
Muszę przyznać, że rozkoszowałam się tą książką.
Bohaterowie to dwójka nieszczęśliwych i bardzo bogatych ludzi (szczególnie on). Jest w nich, w tej reakcji jakiś ciężar połączony z ekscytacją.
Edward to istna enigma, mimo, że toretycznie sporo o nim wiemy. Prawdziwie diaboliczna postać męska,nie tylko z nazwy. Widać to po nim, czuć w każdym grymasie, słowie decyzji. No może poza jedną lub dwoma sytuacjami, gdy odkrywa kawałeczek emocji względem Celi. Co więcej? To człowiek, który nieustannie kalkuluje,planuje i analizuje. WIZJONER w życiu zawodowym i prywatnym. A jednak jakoś złamany, nienasycony i zły.
Celia ani trochę święta, próżno szukać w niej niewinności. Za dużo przeszła i za dużo zrobiła złego. Ale,ale... i ona pragnie od życia czegoś więcej. Wyjść ze stanu zamrożenia i poczuć szczęście.
Ta para i ta historia to istny majstersztyk. Ich rozmowy są upajające niczym sceny erotyczne. Także naprawdę warto, choć to nie jest klasyczny romans.

Cóż to była za przygoda!
Muszę przyznać, że rozkoszowałam się tą książką.

W ten świąteczny czas bardzo wracam z sentymentu do czytania powieści ulubionych autorek. Pamiętam jak kilka lat temu uwielbiałam zaczytywać się w serii Uwikłani. Wtedy bardzo polubiłam główne postacie, lecz jedna nie napawała mnie optymizmem. Mówię tu o Celii, którą autorka wykreowała na czarny charakter tych powieści. Bardzo długo się zbierałam, aby przeczytać tą historię, lecz teraz już wiem, że szkoda było aż tak długo czekać.

Celia Werner pogrywa sobie z mężczyznami i kobietami tworząc tzw. grę. Teraz, kiedy na jej celowniku pojawia się odwieczny wróg ojca Edward Fasbender. Postanawia działać i zaciągnąć go w pułapkę i zniszczyć tak, aby cała jej rodzina była z niej zadowolona. Nie wie tylko, że ktoś już sam ją wprowadził w swoją grę i będzie nią sterował jak kukłą. Wszystko wydawało się takie idealne do momentu, kiedy jej przyszły małżonek opowiada o elementach transakcji poprzez ślub. Kobieta musi się zastanowić i podjąć ryzyko. Tylko, jakie?

Autorka w bardzo doby sposób opisywała sytuacje zdarzeń a język i styl, z jakim się czyta jest zrozumiały dla czytelnika. Ta powieść poruszyła mnie i moje serce o szybsze bicie. Sceny są tak precyzyjnie napisane, że zamykając oczy widziałam wszystko, co napisała pisarka.

„Rywalizacja” jest to historia, która na bardzo długo zapadnie w mojej pamięci. Czyta się bardzo lekko i szybko a niektóre sceny szokują mnie i czułam wszystko to, co główna bohaterka. Zdecydowanie jeszcze nie raz sięgnę po książki autorki, na których nie zawiodę się tak jak do tej pory. Ja zabieram się za drugą część, czyli Upadek. Serdecznie polecam

Część pierwsza tej historii nie wydawała się wciągająca. Jednak wraz z każdą kolejną stroną odkrywało się coś nowego. Polecam, bo jest to fajne wprowadzenie w nietuzinkową historię.

Na początku czytania tej książki powiało nudą.
Potem zaczęło się coś się dziać...
Biorę się za drugą część mam nadzieję że mnie nie zawiedzie.. Na pewno trzeba czytać ze zrozumieniem czasem są słowa które trzeba zrozumieć by wiedzieć o co chodzi w tej powieści.

Na początku czytania tej książki powiało nudą.
Potem zaczęło się coś się dziać...

Taka trochę nudna ale końcówka zaskoczyła. Z chęcią sięgam pk kolejny tom

Taka trochę nudna ale końcówka zaskoczyła. Z chęcią sięgam pk kolejny tom

Tytuł książki jest adekwatny, do tego, co dzieje się w książce.
Między bohaterami jest widoczna rywalizacja, jednak czuć też przyciąganie między bohaterami, któremu skutecznie opiera się Edward.
Cielia obrała sobie za cel, Uwieść swojego męża, jednak nie spodziewała się, że będzie to takie trudne.
Naprawdę fajna i wciągająca historia, która kończy się za szybko i w złym momencie, sprawiając, że mamy ochotę, od razu sięgnąć, po kolejną część.
Jestem bardzo zadowolona, że Aga wybrała dla mnie tę książkę, bo dzięki niej poznałam lepiej twórczość autorki a historia, jest tym, co lubię.
Mamy bohaterkę, która wie, czego chce, potrafi się postawić, bohater, jest z tych dupkowatych, ale jakże interesujących mężczyzn. Ja wiem, że ten zimny drań, może okazać się kimś innym, nie tracąc swojego uroku.

Tytuł książki jest adekwatny, do tego, co dzieje się w książce.
Naprawdę fajna i wciągająca historia, która kończy się za szybko i w złym...

Lepsza niż myślałam.

Lepsza niż myślałam.

Na półkach: , , , , , ,

Przyznam, że nie za bardzo miałam ochotę czytać o Celii. Jednak tom 1 jest zupełnie inny niż sobie wyobrażałam. Mało tego. Najwidoczniej główna bohaterka trafiła wreszcie na godnego przeciwnika. Polecam.

Nie miałam pojęcia że jest to opowieść o Celii z Uwikłanych. Tym razem to z Celią ktoś się bawi w kotka i myszkę. Czy uda jej się wyjść z tego z podniesioną głową?

• Audiobooki
  • Romans