Bjorn. Sześć opowieści z lasu

Okładka książki Bjorn. Sześć opowieści z lasu
Delphine Perret Wydawnictwo: Wytwórnia Cykl: Bjorn [Wytwórnia] (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Bjorn [Wytwórnia] (tom 1)
Bjorn 6 histories d'ours
Wytwórnia
2018-10-30
2018-10-30
Paweł Łapiński
slow life picture book literatura dziecięca francuska

Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Historia Victor Escandell, Ana Gallo
Ocena 7,8
Zagadki detekt... Victor Escandell, A...
Okładka książki Chore historie Gosia Kulik, Tomek Żarnecki
Ocena 7,5
Chore historie Gosia Kulik, Tomek ...

Co za wspaniała książka! Uwielbiam takie pozycje. Niepozorna, na pierwszy rzut „nie mój typ” a okazuje się ciepłą i pełną ważnych treści opowieścią dla małego czytelnika.

Bjorn to niedźwiedź mieszkający w lesie otoczony przyjaciółmi. Cała książka to zbiór 6 opowiadań z życia misia i jego codzienności. Jedna z historii opowiada o tym, jak to niedźwiedź otrzymuje pewnego dnia niespodziewaną przesyłkę – kanapę. Ogromną, miękką i wygodną tyle że... za dużą. Wspólnie z przyjaciółmi wpadają na świetny pomysł co z nią zrobić 😉 Kolejna historia jest o tym, jak to Bjorn cały dzień w zasadzie nic nie robi, ale jakimś sposobem dzień mija mu bardzo szybko wypełniony różnymi czynnościami. W kolejnych historiach mamy poruszone tematy przyjaźni, współpracy, wspólnoty, szacunku do innych i wiele innych, które warto omawiać z dziećmi.

Bjorn. Opowieści z lasu to hołd złożony #slowlife , życiu w zgodzie z naturą, bez pośpiechu, wśród osób, które kochamy. Pokazuje, że zwykłe życie może być w porządku, nie musimy wspinać się na najwyższe szczyty świata jeśli do szczęścia wystarcza nam urokliwa górka za domem.

Całość dopełniają piękne, minimalistyczne ilustracje. Książka będzie też z pewnością świetną pierwszą czytanką za sprawą niewielkiej ilości tekstu i odpowiedniej czcionki

Czerpcie z tej książki, bo ma na prawdę dużo do zaoferowania ❤️

Slow life w wersji dla dzieci. Minimalistyczne ilustracje, prosty tekst, krótkie historie z przesłaniem. Całkiem niezłe.

Nieśpiesznie.

Nieśpiesznie.