Okropny rysunek!

Emma AdbågeJohanna Thydell Wydawnictwo: Zakamarki opowieści dla młodszych dzieci
Dumma teckning!
Katarzyna Skalska
Zakamarki
Dumma teckning!
opowieści dla młodszych dzieci
Katarzyna Skalska

Morał z tej książeczki jest taki, że złość i impulsywne działania mogą doprowadzić do czegoś pozytywnego?

„Okropny rysunek”, czyli o rodzeństwie i emocjach

Okropny rysunek to książka o trudnych emocjach u dziecka i o trudnych relacjach między rodzeństwem. To historia, która w szczery i niebanalny sposób ukazuje napięcia między rodzeństwem, jest jednak również o tym, jak rodzeństwo może stanowić dla siebie nawzajem wsparcie w chwilach małych i dużych katastrof, pomimo wulkanów...

Świetna historia dla małych i dużych, którym nie obcy jest temat rywalizacji pomiędzy rodzeństwem. Urocze ilustracje, świetnie oddane emocje. Krótkie, ale dosadne teksty. To najważniejsze cechy za które cenię autorkę. Jest to książka, która może pomóc zrozumieć relacje pomiędzy dzieciakami.

Bardzo podoba mi się tekst: rodzeństwo rysuje. Starszy brat ma pomysł, młodsza siostra nie. Próbuje ściągnąć od brata, ale brat szczelnie zasłania rysunek. Dziewczynka denerwuje się, że obrazek jej nie wychodzi, że się zamoczył, że wszytko idzie nie tak.
Książka o złości, emocjach, o podziwie i chęci naśladowania starszego rodzeństwa i w końcu o tym, że nie zawsze wszystko...

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Dzieciakom
  • Dziecięcy świat
  • Książki
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Okropny rysunek!