Aby byli jedno. Praktyczny poradnik dla narzeczonych

poradniki
2016-01-01
religia etyka poradnik dla narzeczonych ślub małżeństwo

„Aby byli jedno” to niewielka książeczka mająca być pomocą w ostatnich przygotowaniach do sakramentu małżeństwa. Zawiera opis liturgii ślubnej, rachunek sumienia, ale też fragmenty z nauczania Jana Pawła II i nawiązanie do etyki seksualnej. Po prostu dobra (choć nie najlepsza) pozycja bogata w treści.

Zwięzła książeczka przeznaczona dla narzeczonych, poruszająca formalne, liturgiczne i teologiczne kwestie związane z małżeństwem. Napisana jest dość "sucho", przez co może być trudna dla zlaicyzowanej młodzieży, przekonanej mocno żywo o swojej racji, przystępującej do sakramentu z powodów kulturowych, a nie religijnych. Takim ludziom oraz ludziom z trudną i pogmatwaną...

• Imprimatur, Nihil novi, Imprimi potest
  • 2019
  • Religijne
  • Religia
  • Poradniki
  • 2021

Dodaj cytat z książki Aby byli jedno. Praktyczny poradnik dla narzeczonych