Super - Student

2018-10-12
2018-10-12
Zbigniew Zawadzki
nauka poradnik

Okładka książki Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie Barbara Oakley, Olav Schewe
Mistrzowski sa... Barbara Oakley, Ola...

super podpowiedzi

super podpowiedzi

Bardzo przydatna książka, dała mi kopa motywacji :) żałuję że dopiero tak późno ją znalazłam

Przejrzysta i pomocna książka. Polecam

Przejrzysta i pomocna książka. Polecam

#superstudent to poradnik dla wszystkich uczniów i studentów. Pomoze wam zrozumieć jak skuteczniej i wydajniej możemy przyswoić wiedzę , robiąc to szybciej i przyjemniej.
Poradnik czyta się lekko. Jest bardzo przejrzysty. Znajdziemy w nim śmieszne ilustracje i mnóstwo przydatnych porad. Treść jest przedstawiona w sposób ubarwiony i ciekawy.
Książka podzielona jest na trzy części :
W pierwszej "ucz się skuteczniej" poznamy wszystkie tajniki. Jak sporządzić wartościowe notatki , znaleźć czas na naukę i skorzystać z niego w stu procentach. Poznasz również metody szybkiego czytania i zapamiętywania.
Ile razy zdażyło sie wam, że na wykładach zamiast słuchać i sie skupić na danym temacie, oglądacie Facebooka ,Instagrama itd? Uczycie się, ale poglądając nom stop w telefon. Pewnie niejednokrotnie (ja przynajmniej tak mam, "a tylko coś zerknę ") .Technologia to w dzisiejszym świecie idealny pochłaniacz czasu i rozpraszacz naszego mózgu ,dlatego niekiedy uczymy się jednego rozdziału godzinę i nic nie umiemy 😂 Autor uświadomi wam jak nauczyć się więcej ,poświęcając mniej czasu.Niemozliwe? A jednak. Jaki jest złoty środek?
Nowe nawyki ,nowe sposoby nauki ,silna wola , zawzietosc i dentermiancja. To tak niewiele ale można odnieść ogromne sukcesy.

Druga część jest poświęcona na lepsze przygotowanie się do odpowiedzi ustnej, sprawdzianu czy egzaminu. Uświadomi jak lepiej wypaść w stresowej sytuacji. Podejście i sposoby na zaliczenie egzaminów
W trzeciej części autor uświadamia nam jak ważna jest motywacja, samodyscyplina i wprowadzenie nowych nawyków. Jak sposób naszego myślenia może wpłynąć na dążenie do celów.
I to jest chyba najtrudniejsza część do realizacji. Jednak żeby cokolwiek zmienić, musimy "CHCIEĆ".
Poradnik bardzo przydatny i na pewno nie jedną radę Olava wezme do serca. Należę raczej do osób "na ostatnia chwilę " 😑a zbliża się mój czas do wyboru tematu i pisania pracy podyplomowej.
Więc chyba czas zastosować rady, wyłączyć telefon i ustalić plan działania 💪💪

Książka podzielona jest na...

Wkrótce recenzja!

Wkrótce recenzja!

Chcesz odnosić sukcesy w szkole? Zacznij od Super-sudenta Olava Schewe.

Super-student to poradnik jak uczyć się wydajniej i skuteczniej. Ciekawią Cię techniki zapamiętywania czy może chciałbyś osiągać optymalne rezultaty? To książka idealna dla Ciebie.

Schewe podzielił swój poradnik na trzy duże części. Pierwsza: uczyć się skutecznie. W tej części możemy zapoznać się z metodami sporządzania notatek, technikami czytania (kto by nie chciał czytać szybciej przy jednoczesnym zapamiętywaniu treści?). Olav ukazuje tutaj także techniki zapamiętywania takie jak pałac pamięci. Kojarzycie Sherlocka Holmesa? Posługiwał się on tą techniką. Shewe stara się zobrazować to dość dokładnie, więc jeśli chciałbyś zabłysnąć pamięcią to wystarczy podążać za jego radami.

Druga część jest poświęcona sprawdzianom, odpowiedziom ustnym oraz egzaminom. Jak osiągać optymalne rezultaty? Autor daje czytelnikowi kilka przydatnych rad, dzięki którym egzamin już nie wydaje się taki straszny.

Temat prawidłowego myślenia znajdziemy w trzeciej części. Zapoznasz się z technikami mentalnymi i motywacją, której tak bardzo nam czasami brakuje oraz jak wyznaczać cele.

Poradnik liczy ponad 200 stron i jest bardzo ładnie wydany. Różowe akcenty, rysunki i śmieszne teksty zachęcają do dalszego czytania. Olav to absolwent studiów MBA na Oxfordzie. Stara się przekazać czytelnikom swoje metody nauki, dzięki którym odniósł wiele sukcesów – został sklasyfikowany w górnych 6% osób zdających egzamin GMAT (z ponad miliona zdających ten egzamin).

Super-student został oficjalnie zatwierdzony w Norwegii jako pomoc edukacyjna. Ten poradnik to kawał dobrej roboty. Ciekawe zastosowania, śmieszne porównania i prosty język sprawiają, że każdy uczeń z chęcią go przeczyta, a może postanowi zastosować się do porad.

Chcesz odnosić sukcesy w szkole? Zacznij od Super-sudenta Olava Schewe.

Czy pamiętacie lata nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub studiach? Noce zarwane na zakuwaniu materiału, który jak na złość nie chciał wchodzić do głowy. Mimo sędziwego wieku na naukę (taki mały żarcik, bo na naukę nigdy za późno nie jest!:P) nadal mam ten sam problem. Uczę się zaocznie, ale to nie zwalnia mnie z zaliczania przedmiotu na podstawie 3 ocen jednostkowych oraz 50 % obecności. I niby nie jest to wiele jak na semestr i niby wydawałoby się, że przecież to tzw. „lajcik”. A tu boooom! Egzamin! Kurka wodna, nic nie umiem, a przecież uczyłam się tak dużo. I tutaj właśnie pojawia się coś co sprowadziło mnie ze złego toru rozumowania na lekki i przyjemny sposób na NAUKĘ 🙂 Tak! Naukę!

Na całą recenzję zapraszam pod adres:

• Posiadam w bibioteczce :)
  • Psychologia
  • Przeczytane '19