Jak zostać progamerem? E-sportowy przewodnik po świecie League of Legends

Okładka książki Jak zostać progamerem? E-sportowy przewodnik po świecie League of Legends Mike Driver
Mike Driver Wydawnictwo: Sonia Draga sport
sport
How to be a professional gamer An eSports Guide to League of Legends
Sonia Draga
2016-01-01
2016-01-01
Beata Horosiewicz

Książkę kupiłem kilka lat temu w Biedronce za 10 zł, lecz niestety w żaden sposób nie przyczyniła się do tego, abym został "progamerem" lub w ogóle stał się lepszym graczem dzięki niej, ponieważ tak naprawdę to nie jest żaden poradnik! Ta książka to opis kilku członków ekipy FNATIC, jak i ogółem tej drużyny e-sportowej. Co prawda zawiera jakieś pomniejsze wskazówki, lecz naprawdę nie przyczynią się one do tego by ktokolwiek po ich przeczytaniu nagle stał się dobrym graczem. Z tego co można wywnioskować, to wszyscy ci progamerzy od samego początku byli dobrzy i szlifowali swoje umiejętności, by potem stać się jednymi z najlepszych, jednak podporządkowali grze swój czas i udało im się osiągnąć sukces. Gdyby przeciętna osoba zrobiła podobnie, tj. mam na myśli poświęcała całe dnie na granie, by być lepszym, to po pewnym czasie stałaby się na pewno lepsza, jednak nadal mogłaby nigdy nie dorównać najlepszym graczom, gdyż nawet i do tego trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, których większość osób nie będzie miała. Prosta analogia: każdy może malować, ale nie każdy będzie wybitnym malarzem. Oczywiście najlepiej wyciągać wnioski ze swoich błędów, oglądać poradniki, a z czasem na pewno każdy stanie się znacznie lepszy, lecz jeżeli ktoś jest naprawdę taki dobry, to raczej sam sobie z tego zdaje już sprawę, a taką książkę raczej by tylko wyśmiał.
A no i jest ona już nieaktualna, została wydana w 2016, a e-sport zmienia się błyskawicznie, co sezon zmienia się meta, trzeba się pod nią podporządkowywać, zwłaszcza jak czyjaś mocna postać nagle dostanie nerfy i gracz musi się szkolić nowym bohaterem. W grze jest zbyt wielki wybór, żeby być dobrym w graniu każdym championem.
Książki nie polecam, ponieważ zawiera tylko chwytliwy tytuł, a sama jest skupiona na ekipie FNATIC. Tytuł tak naprawdę daje zbędne nadzieje - gdyby nie ten szczegół, to bym się aż tak nie przyczepiał, bo jako zwykły opis tej drużyny i zawodników książka jest nawet średnia i można przeczytać jako ciekawostkę, chociaż wówczas mało kto by ją chciał przeczytać, lecz przynajmniej nikt by nie czuł się "oszukany".

• Książki
  • Posiadam na półce
  • Strata czasu
  • 2018 #52bookchallange

Dodaj cytat z książki Jak zostać progamerem? E-sportowy przewodnik po świecie League of Legends