Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

THE FOUR. The Hidden DNA of Amazon, Apple, Facebook, and Google
biznes, finanse
2018-10-02
Jolanta Kubiak

Dawno już nie miałem w rękach książki, którą przeczytałem w tak szybkim tempie.
Po Czasie Niewolników Białka zaczęła mnie nurtować historia działalności światowych technologicznych gigantów, a dokładniej kulisy ich działalności - aby móc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aby na pewno te ogromne firmy działają choć trochę etycznie?
Na książce się nie zawiodłem - pozycja...

Początek bardzo banalny opisujący wiele znanych faktów globalnych graczy. Jednak warto dotrwać do końca, to tam jest cała śmietanka tej książki!

Nierówna książka. Fajna w momencie w którym pokazuje potęgę wielkiej czwórki. Głupiutka gdy robi jakieś religijne fikołki. Ciekawa gdy opowiada jak to jest być pracownikiem w 21 wieku. Nudna gdy daje rady jakimś młodym wilczkom-CEO.

Ale ta książka jest przegadana. Tak naprawdę warto przeczytać tylko rozdziały dotyczące tytułowej "Wielkiej czwórki", a tam też nie ma zatrważającej ilości odkryć/informacji.

"Wielka czwórka" to książka z potencjałem, ale strasznie przegadana i często nie na temat. Mam wrażenie, że autor wykorzystywał każdą okazję, by opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z pracą (choć kompletnie dla innych firm), by po bardzo długim wywodzie stwierdzić, że któraś z firm tej wielkiej czwórki robi inaczej... Gdyby zamiast tych jego wstawek dorzucić...

Oj, taka przegadana książka w banalno-śmiesznym amerykańskim stylu. Fakt, trochę ciekawych informacji można z niej wydobyć, ale nie jest to jakaś rewelacja.

No bo co odkrywczego jest w stwierdzeniu, że Google i Facebook nas szpiegują, Apple sprzedaje przeszacowane, choć przyjazne dla użytkownika produkty, a Amazon chciałby zagarnąć cały rynek dla siebie?

Czy ta wiedza coś...

Temat bardzo ciekawy i na czasie. Niestety, realizacja na poziomie dla nastolatków. Ja zatrzymałem się na Amazonie i zrezygnowałem z dalszego słuchania. Lektor wpasował się w fajowsko młodzieżowy styl tego dziełka, co czyniło całość wyłącznie irytującą.

Przez przypadek trafiłem na tą pozycję i "trafiony zatopiony" . idealne poszerzenie tematu o tym jak jest zbudowany nasz świat a dokładniej każdego "bańka". piękna analiza, trafna teza i wnioski. polecam zdecydowanie wszystkich którzy chcą poznać to kto rządzi naszym światem :)

Wieka czwórka - cztery najbardziej wpływowe firmy na świecie. Książka jest trochę po czasie, bo opisuje lata 2016-17. Jednak cały czas aktualna! Jeff Bezos - prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazona, (był w tych latach 3 na liście) aktualnie jest pierwszym najbogatszym człowiekiem świata według rankingu agencji Bloomberg. Kto następny dołączy do tych...

Książkę czytałem na raty, gdyż wracałem do niej aż 4-5 razy.

Autor najpierw po kolei opisuje działania 4 topowych firm technologicznych, a w drugiej części odnosi się do nich jako całości oraz przedstawia ciekawe wnioski odnoszące się do całej szeroko rozumianej Doliny Krzemowej.

Druga część książki jest zdecydowanie lepsza i w zasadzie co stronę mamy bardzo ciekawe...

• 2019
  • Audiobooki
  • 2021
  • Audiobook
  • Biznes
  • 2020

Scott Galloway Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google Zobacz więcej