Pejzaż we mgle

Katarzyna Redmerska Wydawnictwo: Axis Mundi literatura piękna
Axis Mundi
2018-09-05
2018-09-05

Życie pisze różne scenariusze, a nie powinno być nam prędko osądzać decyzji innych ludzi, bo wbrew pozorom zakończenia niespodziewanie mogą okazać się niezwykle zaskakujące i nawet bardzo szczęśliwe.

Czy zostaliście czymś ostatnio wyjątkowo zaskoczeni?
Jak reagujecie na osądy innych?

Na pewno doświadczyliście już tego, że duchy przeszłości potrafią nieźle zaskoczyć, zdarza się, że pojawia się przez to smutek, cierpienie i ból - tak jak dzieje się to w powieści Katarzyny Redmerskiej.

Wojtek i Klara od dluższego czasu żyją w separacji, do czego przyczyniła się historia sprzed lat. Okazuje się, że miłość może mieć różne oblicza, umacnia, łączy, ale sprawia też dużo bólu i wywołuje rozczarowania. Życie osobno nie zawsze jednak musi prowadzić do rozstania za zawsze. Bieg zdarzeń historii wywołuje mnóstwo refleksji i dodaje nadziei na to, że prawdziwa miłość przetrwa wiele przeciwności losu. Z powodu choroby ojca Wojtka, malarza Alojzego, lekarz wraca z Norwegii do ojczyzny. Okazuje się, że misja jednego z członków rodziny jest górnolotna, ojciec koniecznie chce wesprzeć syna, chce pomóc mu odzyskać szczęście, uratować małżeństwo, bo wie, ile krzywd potrafią wyrządzić rodzinne konflikty. Bez Alojzego bieg spraw mógłby być zupełnie inny. Jednak to od małżonków zależy finał ich historii.

Piękna i subtelna osobowość Klary dodaje niesamowitego uroku historii,a jej artystyczna pasja - magii. Upór Wojtka też ma tutaj ogromne znaczenie. W Kamieńczyku wiele się zdarzy, czego zdradzić Wam nie mogę, ale czytało się mi znakomicie, z rumieńcem na twarzy i łezką w oku. Autorka buduje napięcie, świetnie skonstruowała fabułę, potrafi wciągnąć czytelnika w wir miłosnych wzlotów i upadków. Jest tu wiele dylematów na temat życiowych decyzji i drugich połówek. Kim jest ta właściwa osoba?

Szczerze Wam powiem, że od samego początku liczyłam na dobre zakończenie, więc takie będzie, zależy czego każdy z Was by się spodziewał. Bohaterowie zasługują na takie 😉 Siła miłości potrafi być mocniejsza niż mogłoby się wydawać.

Na pewno nadrobię pozostałe książki autorki 😍

Czy zostaliście czymś ostatnio wyjątkowo zaskoczeni?
Jak reagujecie na osądy innych?

Przewidywalna...

Przewidywalna...

Czy małżeństwo, które było trzy lata w separacji, jest w stanie się pogodzić? Wybaczyć wszelkie nieporozumienia? Klarę i Wojtka dopada duch przeszłości. Wojciech postanawia odciąć się od żony, bez jakichkolwiek wyjaśnień. Staje się opryskliwy, wręcz nią gardzi. Co kryje się za przeszłością mężczyzny? Klara nie wytrzymała zmiany swojego męża i postanawia się z nim rozwieźć, na co on się godzi. Do rozwodu jednak nie dochodzi, jedynie pozostają w separacji. Mężczyzna, nie spoczywając na laurach, wyjeżdża do Norwegii, by szkolić się w swoim zawodzie. Po trzech latach wraca na ojczyzny łono. Stale śledził osiągnięcia swej żony, znanej już nie tylko w Polsce, malarki. Zdeterminowany Alojzy, pod pretekstem swej choroby, postanawia zainicjować spotkanie młodego małżeństwa, w celu pogodzenia ich. Co to są trzy lata, przy miłości życia, wydaje się, że to jest najmniejszym problemem. Gdy maleństwo po spędzeniu ze sobą czasu, postanawia dać sobie szansę, na ich drodze znowu staje niewyjaśniona przeszłość. Czy Wojtek i Alek otworzą się przed Klarą, by w końcu żyć normalnie?
Mimo iż przypuszczamy jakie będzie zakończenie książki, autorka płata nam figle, zmieniając bieg naszych myśli. Polecam! ❤️ Książka po prostu fenomenalna!

"Nie patrz w przeszłość, tylko buduj przyszłość".

Przeszłość odzywa się do nas w najmniej spodziewanym momencie i na nic ucieczka przed nią. Przekonują się o tym bohaterowie "Pejzażu we mgle", którym los spłatał złośliwego figla, fundując niczym niezawiniony ból i cierpienie. I jak to w życiu bywa, tylko od nich zależy, w co przekują doświadczenia, jakie ich spotkały.

Katarzyna Redmerska to powieściopisarka, dziennikarka i felietonistka. Swoją twórczość publikowała w wielu kwartalnikach oraz almanachach literackich. Autorka stanowi połączenie choleryczki i romantyczki. Do tej pory na rynku pojawiły się jej trzy powieści przyrównywane do twórczości Rosamunde Pilcher i Danielle Steel.

Wojtek, uznany lekarz postanawia wrócić z Norwegii do Polski w związku z pogarszającym się stanem zdrowia swojego ojca. Bohater od kilku lat pozostaje w separacji ze swoją żoną Klarą, uznaną malarką, odnoszącą międzynarodowe sukcesy. Ich rozłąkę spowodowało pewne odkrycie związane z przeszłością rodziny Wojtka, który teraz postanawia odzyskać ukochaną. Małżeństwo spotyka się ze sobą w Kamieńczyku – majątku Alojzego, ojca Wojtka.

"Pejzaż we mgle" to powieść o prawdziwej miłości, o którą warto walczyć do ostatnich sił. Główni bohaterowie postanawiają bowiem odstawić na bok własne poniżenie, zapomnieć o bólu i zwyczajnie wybaczyć. Jak pokazuje autorka, nie jest to proces łatwy, a wręcz przeciwnie – wymagający dużych wyrzeczeń i samozaparcia, ale jednak możliwy. Z wielkim zaciekawieniem obserwowałam wewnętrzną walkę, jaką toczyła w sobie Klara oraz tę, powstałą w głowie Wojtka. Każda z tych postaci bowiem kierowała się czymś zupełnie innym, opuszczając swoją drugą połówkę.

Wątkiem przewodnim powieści Katarzyny Redmerskiej jest siła miłości ukazana, jako uczucie potrafiące budować, ale także niestety niszczyć, o czym świadczy historia ojca Wojtka. Bardzo istotnym w tej opowieści jest pewna tajemnica z przeszłości, której rozwiązania czytelnik domyśla się dość szybko, jednak jej pełny obraz ze wszystkimi detalami, otrzymuje dopiero w finale. Historia o niszczącej sile prawdziwej miłości, która może rzutować na dalsze pokolenia. Miłości wytwarzającej rozczarowanie i zmieniającej obraz ukochanych nam osób, co potwierdza przykład dziadka Konstantego.

Jest miłość, jest tajemnica z przeszłości rzutująca na teraźniejszość i jest także sztuka. Cała warstwa fabularna dotycząca prowadzenia przez Klarę galerii malarstwa oraz jej pasji malowania to fascynująca płaszczyzna, dodająca całej tej miłosnej historii, artystycznego wydźwięku. Nie miałabym nawet nic przeciwko, gdyby autorka zdecydowała się rozbudować tę warstwę jeszcze bardziej. Poza tym kreacja artystki Klary – jeżdżącej do galerii rowerem ze swoim pieskiem, świetnie oddaje cały klimat tej książki.

"Pejzaż we mgle" to wciągająca powieść obyczajowa z szeroko zaakcentowanym wątkiem miłosnym, niosąca swoją treścią przesłanie dotyczące siły prawdziwej miłości – zarówno tej budującej, jak i destrukcyjnej. Piękny język Katarzyny Redmerskiej w połączeniu z interesującą historią i artystyczną warstwą, pozwoliły autorce stworzyć pełnokrwistą powieść prozatorską, którą polecam wszystkim miłośnikom takich klimatów.

"Nie patrz w przeszłość, tylko buduj przyszłość".

Bardzo wzruszająca i pełna uroku książka. Przyjemnie się czytało.

Bardzo wzruszająca i pełna uroku książka. Przyjemnie się czytało.

Historia bardzo przejmująca, piękna, zachwyca bohaterowie główni ciekawi,wspaniali, zaś drugoplanowi świetni.
Fabuła dobra,zaskakująca akcja rośnie cały czas i trzyma w napięciu.
Chwytająca za serce,cudna,piękna,urocza i życiowa książka bardzo mnie się spodobała urzekła, zachwyciła, wzruszyła mnie.

Fabuła dobra,zaskakująca akcja rośnie cały czas i trzyma w napięciu.

Główni bohaterowie to Klara i Wojtek przechodzą kryzys małżeński żyją w seperacji,Wojtka ojciec Wojciech w złym stanie zdrowia jest.
Klara nie jest już zupełnie pewna czy on jest miłością jej życia, a może ktoś inny.
Za sprawą ojca jej ukochanego znane malarza, portrecisty,nie okazywał za dużo ciepła swojemu synowi, Wojtek wzrastał w przekonaniu, że okazywanie uczuć jest objawem słabości. Była również kobieta w życiu ojca,którą jego matka tak bardzo cierpiała.
Nagle życie Wojtka uległo zmianie i życie wywróciło się jego do góry nogami Klara pokazała mu jak kochać i czuć. Nareszcie poczuł się szczęśliwy, kochany.

2089

To już moje trzecie spotkanie z twórczością Katarzyny Redmerskiej,jak zwykle bardzo udane.Bohaterowie powieści to małżeństwo w separacji Wojtek i Klara.On to ortopeda,syn sławnego malarza Alojzego Zbrzyckiego,ona malarka,ze szlacheckiej rodziny z Roztocza.Poróżniło ich coś z przeszłości ich rodzin,tajemniczy sekret,który tkwi niczym zadra.Ojciec Wojtka postanawia pogodzić parę i zaprasza obydwoje do swojego majątku.Co z tego wyjdzie??Przeczytajcie sami.
Autorka stworzyła w swojej powieści galerię barwnych postaci drugoplanowych,powieść przesycona jest lekkim humorem i pięknym językiem.Polecam!!

" Nie mogę zmienić przeszłości. Mogę jednak próbować być lepszym teraz"

Katarzyna Radmerska to dla mnie zupełnie nieznane nazwisko, chociaż Pejzaż we mgle nie jest jej debiutem ( sprawdziłam). A jak wiecie lubię odkrywać zupełnie nieznane mi nazwiska, więc bez wahania sięgnęłam po książkę. Czy było to spotkanie udane?
Klara i Wojtek to młode małżeństwo, które jest w separacji. Ona, znana i ceniona artystka. On, lekarz, który aby zapomnieć o ukochanej podjął pracę w Norwegii, ale zmuszony został wrócić do ukochanego Wrocławia ze względu na stan zdrowia ojca, który co prawda mieszka w Kamieńczyku- urokliwej wsi w Kotlinie Kłodzkiej, ale to zawsze bliżej niż z Norwegii, a poza tym tu mieszka i prowadzi galerię jego żona.
Ojciec Wojtka to znany i ceniony malarz portrecista, który na starość postanowił osiąść z dala od tłumów i ludzi. Alojzy nigdy nie miał dobrego kontaktu z synem. Wojtek zarzucał starszemu panu, że ten nigdy nie kochał matki, a między nimi stała " ta druga", tajemnicza Nina, pierwsza i największa miłość Alojzego, której ten nigdy tak na prawdę nie przestał kochać. To owa dama stanęła na drodze Wojtka i Klary. To tajemnice z przeszłości stanęły na drodze ich szczęścia. To Wojtek po rozmowie z ojcem odsunął Klarę na boczny tor, chociaż kocha ją całym sercem. Jakie to tajemnice odkryje Klara? czy można zrezygnować z miłości? co takiego wydarzyło się lata temu? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po Pejzaż we mgle.
Od pierwszej strony pokochałam bohaterów i kibicowałam im. Nie da się nie lubić Klary i Wojtka, i chociaż są jak ogień i woda to z drugiej strony są jak dwie przysłowiowe połówki jabłka, pasują do siebie idealnie.
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2018/11/katarzyna-radmerska-pejzaz-we-mgle.html

" Nie mogę zmienić przeszłości. Mogę jednak próbować być lepszym teraz"

Klara i Wojtek to młode małżeństwo, które jest w...

Spokojna, piękna i wzruszająca historia dwójki ludzi, którzy próbują się odnaleźć. Tytułowi bohaterowie – Klara i Wojtek – są w separacji, a z racji stanu zdrowia ojca Wojciecha ten postanawia wrócić do Polski i tam już pozostać. Nasz bohater uświadamia sobie każdego dnia jaki wywinął numer (tego nie można inaczej nazwać, jak właśnie numerem) i z całych sił próbuje odzyskać żonę, która mimochodem ma dwóch wzdychulców.

Na prawdę jestem oczarowana tą historią. Klara i Wojtek mają charakter, więc nie miałam wrażenia, że spotykam ciepłe kluski. Drugoplanowi bohaterowie są świetnie wykreowani, więc nie mamy wrażenia, że to meble, o których już zapomniano – pomijając, ze jedna z bohaterek, Paulina, przyprawiała mnie o nerwice, ale to dobrze, bo autorka potrafiła oddać odpowiednio charakter owej persony. Rozdziały nie są krótkie, ale też nie ciągną się jak flaki z olejem, więc czyta się naprawdę dobrze. Nie ma nie potrzebnych przeskoków, ze w tej chwili jesteśmy w Norwegii, a za dwie linijki jesteśmy we Wrocławiu. Wierzcie lub nie, ale mimo wszystko tak bardzo dopingowałam parze, by się zeszła, że o mało nie obgryzałam paznokci :)

Bardzo dobra pozycja na chwilę przy herbacie – wiem, że jak już zaczniecie czytać nie będziecie chcieli odkładać tej książki na bok! :)

• Audiobooki
  • Audio

Dodaj cytat z książki Pejzaż we mgle