Pogrzebani

Okładka książki Pogrzebani Jeffery Deaver
Okładka książki Pogrzebani
Jeffery Deaver Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lincoln Rhyme (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
Lincoln Rhyme (tom 13)
The Burial Hour
Prószyński i S-ka
2018-11-08
2018-11-08
Łukasz Praski
Łukasz Praski

Pierwsza z tej serii, która mnie trochę rozczarowała. Do połowy umierałam z nudów, na szczęście w potem akcja nabrała tempa.

Chyba najsłabsza z dotychczas czytanych części tej serii. szału nie ma, ale nadal (może z sentymentu) dobrze się bawiłam.

fajna akcja od samego początku, szybko się czytało, ale tylko na początku do środka, pod koniec już za dużo polityki i nie wiadomo po co kolejnych akcji i sytuacji, które mogłyby się nadawać na kolejne książki.

Kolejny tom świetnej serii. Tym razem Lincoln i Amelia działają we Włoszech, gdzie wraz z miejscową policją szukają przestępcy. Ciekawa historia, zaskakujące zwroty akcji, a w tle problem z uchodźcami.

Jedna ze słabszych odsłon przygód duetu Rhyme&Sachs. Co nie znaczy, że zła. Trochę za dużo technicznych szczegółów i namotane w rozwiązaniu zagadki, ale ogólnie jest ok. W każdym razie Deaver to dalej jeden z moich ulubionych twórców kryminałów i ta pozycja jest niezagrożona. W "Pogrzebanych" udajemy się do Włoch a konkretnie Neapolu i śledzimy poczynania bohaterów na tropie porywacza i mordercy o pseudonimie Kompozytor. Jeśli chodzi o znajomość tego kraju to Autor wywiązał się na piątkę z plusem - widać, że faktycznie był we Włoszech i to niejeden raz. Co do samej zagadki to na początku nie wydaje się ona skomplikowana. Sprawca porywa i morduje uchodźców a filmiki z ich udziałem zamieszcza w internecie. Schody pojawiają się jednak znacznie później. Okazuje się, ze nic nie jest takie proste jakby się mogło wydawać a w sprawę zamieszana jest agencja wywiadowcza. Kto za tym wszystkim stoi i ponosi faktyczną winę?
Podsumowując, czytałem już lepsze książki pana Deavera, ale i ta prezentuje się interesująco. Można poczytać i dowiedzieć się paru interesujących rzeczy (choćby o Włoszech). Polecam. Mocne sześć gwiazdek (dobra).

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
Jest tu wszystko: miłość, kryminał, akcja, tajemnice. Jeden z tomów ulokowany został we Włoszech!
Do tego wielki szacunek do autora - to jest czternaście tomów, a nie ma grama nudy. Każdy tom jest inny. Każdy budzi zaciekawienie, wciąga. Przepadłam na ostatnie dwa i pół tygodnia i przeczytałam wszystkie tomy pod rząd.
W tym tygodniu wypatrzyłam w telewizji serial na podstawie pierwszego tomu - "Kolekcjoner kości", jednak nie powalił mnie. W mojej opinii, jest dużo gorszy od powieści. W powieści Amelia jest silną kobietą o niesamowitej osobowości. W serialu wygląda bardziej jak maskotka Rhyme`a. Zdecydowanie bardziej polecam książki.
Czternasty tom został w Polsce opublikowany w 2019 roku i od tego czasu cisza... Szkoda. Nie obraziłabym się za dalsze części cyklu... ;)
Cała serię bardzo polecam!!!

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
W tym...

Książka jest wciągająca i bardzo trzymająca w napięciu. Bardzo fajna!

Książka jest wciągająca i bardzo trzymająca w napięciu. Bardzo fajna!

„Pogrzebani” jest już trzynastym spotkaniem z Lincolmem Rhymem i Amelią Sachs.
Dla wielbicieli obowiązkowa lektura, dla nowych czytelników: warto sięgnąć
Jak zawsze Deaver zachwyca.
Lincoln Rhyme będzie miał do rozwiązania nową, trudną, pełną samych poszlak zagadkę kryminalną.
KOMPOZYTOR
"dźwięk jest Bogiem, a Bóg jest dźwiękiem. Harmonią."
Tym razem udamy się do Włoch a książka w świetny oraz ciekawy sposób obrazuje prace Włoskiej policji.
Nie braknie w niej szybkich zwrotów sytuacji,brawurowych akcji Sachs oraz intelektu i przenikliwości Rhyme.
Na plus powieści działa fakt, że autor nie trzyma się ustalonego schematu z poprzednich powieści,
czyli poznamy nowych bohaterów .
Akcja jak zwykle toczy się wartko ale ostateczne rozwiązanie zagadki wcale nie tak łatwo zgadnąć.

„Pogrzebani” jest już trzynastym spotkaniem z Lincolmem Rhymem i Amelią Sachs.
Dla wielbicieli obowiązkowa lektura, dla nowych czytelników: warto sięgnąć
Jak zawsze Deaver zachwyca.
KOMPOZYTOR
"dźwięk jest Bogiem, a Bóg jest dźwiękiem. Harmonią."
Tym razem udamy się do Włoch a...

Bardzo wciągająca pozycja - pomimo niemałej liczby stron szybko się czytało. Dobrze skonstruowane włoskie postacie dodały świeżości tej serii. Jak dla mnie jedna z lepszych części :)

Jak dla mnie seria Lincolna i Amelii trochę już wypaliła. Nic nowego, powielany schemat z wcześniejszych części. Dla mnie za bardzo wszystko przewidywalne, coś by trzeba zmienić, książka tylko dla osób czytających serie, bo po przeczytaniu szybko umyka z pamięci. Mocno przeciętna.

• Jeffery Deaver
  • Kryminał