Pogrzebani

Jeffery Deaver Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lincoln Rhyme (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
The Burial Hour
Prószyński i S-ka
The Burial Hour
Lincoln Rhyme (tom 13)
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Praski

Pogrzebani. Tytuł, który zrozumiałam dopiero w połowie książki i przez ten czas nieustannie zastanawiałam się dlaczego właśnie tak.
Teraz wiem. Znowu książka, która dużo mnie nauczyła, może nawet spowodowała, że zaczęłam patrzeć pod innym kątem na uchodźców, czy po prostu imigrantów.
Podobno to jest już 13 część z serii o sławnych detektywach. No cóż, moja pierwsza, ale...

Czy są tu fani duetu Amelii Sachs i Lincolna Rhyma?

Tym razem autor zabiera nas do Neapolu w pościgu za Kompozytorem, człowiekiem cierpiącym na nadwrażliwość na dźwięki. Po każdej próbie zabójstwa zostawia on charakterystyczny stryczek zrobiony ze struny.
We Włoszech starają się pomóc tamtejszej policji , która nie do końca cieszy się z ich obecności. Początkowo jedynie...

Bardzo fajna i ciekawa książka sensacyjna. To tak w skrócie.
Deaver to jeden z moich ulubieńców, i na moim ulubieńcu tym razem się nie zawiodłem, ponieważ wszystko tu jest, czego od tego autora oczekiwałem.
Moooooże trochę zbyt wiele tych zwrotów akcji, na siłę wrzucanych zakrętów, ale nie przeszkadzało tutaj zbytnio w tej akurat pozycji.
Dla mnie, jak i dla wielu innych...

Kolejny błyskotliwy występ duetu Rhyme&Sachs osadzony prawie w całości w Neapolu.Wartka akcja (jak już się rozkręciła), ciekawe śledztwo i sympatyczna postać strażnika Ercole (taki włoski Ron) składają się na książkę, którą warto wziąć do ręki.Dodane do tego opisy Neapolu,włoskiej kuchni i mentalności mieszkańców podwyższają atrakcyjność książki.Dla mnie, która miała...

Hmm, kryminał prawię doskonały. Oczywiście tylko prywatnych gustów. Jak zwykle u Deavera wszystko dzieję się dynamicznie. Sprawa psychopatycznego porywacza zmienia się w aferę szpiegowską z uchodźcami i terrorystami w tle. Do tego jeszcze świetne opisy Neapolu i Włochów(naprawdę można było sobie to wszystko wyobrazić jak w rzeczywistości) dopełniają wysokiej oceany tej pozycji.

Z trudem ją przeczytałam, politycznie poprawna, imigranci na poziomie, wykształceni, że hej, źli i głupi Europejczycy. Poza tym po prostu nudna

świetna książka,akcja nietypowo toczy się we Włoszech.uroczy strażnik leśny i na finał ślub.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsze książki z cyklu Rhyme-Sachs po prostu pożerałam, często na jednym posiedzeniu. Tę powieść męczyłam przez tydzień...Niestety pora byłaby skończyć cykl, bo widać jak na dłoni, że autorowi wyczerpały się pomysły. "Pogrzebani" to w gruncie rzeczy popłuczyny po wcześniejszych książkach i jedynym novum jest przeniesienie akcji poza Stany i wprowadzenie do fabuły grona...

postanowiłem odświeżyć autora, dawno nieczytanego. Z rozpędu wziąłem się również za SZLIF, którego jeszcze nie skończyłem czytać. Jeżeli ta druga będzie podobnie słaba jak POGRZEBANI, nastąpi nasze ewidentne rozstanie. Chociaż...już teraz czuję, że do mnie pomysły Jeffery Deaver'a przestały trafiać . Tyle ode mnie. No. Raczej.

Deaver to Deaver - mistrz kryminału

Dyskusje