Szczelina

Tomasz Odziemczyk Wydawnictwo: Studio Kałamarnica kryminał, sensacja, thriller
Studio Kałamarnica
2018-08-21
2018-08-21
Literatura polska sensacja Karakorum katastrofa lotnicza wspinaczka wysokogórska himalaiści góry

Lekki thriller sensacyjny. Dobrze napisany, akcja dzieje się szybko, w dodatku wszystko dzieje się w scenerii Karakorum więc dodatkowy plus. Fajna :)

Rewelacja. Przez większość czasu nie mogłem się oderwać od tekstu. Interesujący pomysł i ciągłe podnoszenie napięcia. Do tego kilka zwrotów akcji i masa ciekawostek o górach oraz wspinaczce, podanych w taki sposób, aby nie zaburzać dynamiki opowieści. Niezła minimalistyczna okładka plus krótki intrygujący opis. I mam nadzieję, że nie pojawi się jakiś nawiedzony streszczacz fabuł, który popsuje potencjalnym czytelnikom zabawę, pisząc coś więcej o treści książki w kolejnej „opinii/recenzji”.

Krótko mówiąc - wciąga mocno i głęboko. Napisana ze znajomością tematu wspinaczki. Polecam. Świetna

Spodziewałam się czegoś innego po tej książce. Jak dla mnie troszkę za dużo nagromadzonych tu niesamowitości.
Widać, że autor wie o czym pisze, jeżeli chodzi o fragmenty dotyczące wspinaczki wysokogórskiej i za to duży plus.
Napisana prostym językiem, szybko się czyta. Wciąga.
Ps.Egzemplarz książki otrzymałam od autora. Dziękuję.

Napisana prostym językiem, szybko się czyta. Wciąga.
Ps.Egzemplarz książki otrzymałam od autora. Dziękuję.

Autor na początku zaznacza, że książka jest swego rodzaju hołdem dla twórczości Alistair'a Mcleana. I może najlepszą recenzją książki będzie to, że to porównanie jest w pełni uzasadnione. Szczelina łączy w sobie wiele elementów - fantastyczny klimat, głęboką znajomość gór i tajemnic wspinaczki wysokogórskiej, nieoczekiwane i błyskawiczne zmiany sytuacji. W sumie, dla ludzi dla których ulubionymi autorami w dzieciństwie byli właśnie McLean czy Robert Ludlum - moim zdaniem książka typu must-read. Już czekam na kolejne książki Tomasza Odziemczyka.

Zabrałam się do czytania tej książki z ogromną ciekawością. Tematyka bliska mojemu sercu: wspinaczka w najwyższych górach, do tego dołożony wątek sensacyjny, bardzo na czasie. Autor nieznany jeszcze na rynku, debiutujący a dotychczasowe oceny książki są bardzo wysokie. Dlatego bardzo chciałam już się do nie dobrać. No i jest dobrze! A nawet bardzo dobrze.
Książka napisana lekkim piórem, czyta się bardzo przyjemnie. Język sytuacyjnie doskonale dopasowany do akcji i klimatu książki, sprawia, że wszystko wydaje się realne, żywe. Bohaterowie działają logicznie, na szczęście w książce brak infantylizmu i dziwnej głupawki, która często ogarnia występujące postaci. Pomimo, że chwilami przeprowadzają akcje jak agent 007 to całość jest świetnie skonstruowana i mamy super rozrywkę i przyjemność z czytania. Wątki wspinaczkowe miło okraszają całość.
Klimat tajemniczy, zagadkowy, chwilami z dreszczykiem. Zakończenie zaskakujące.
Jeśli autor tak zaczyna to ciekawa jestem co będzie dalej, rokuje doskonale. Będę czekać z niecierpliwością na następną książkę. Może uda się, że znów będzie z górami w tle.

Książka napisana...

Ach! Co to była za lektura !!
Nie można się było oderwać.
Śnieg, lód i groźne góry i wielkie skały, mroźny klimat i rozgrzewająca do czerwoności akcja....
Taaaaak! Nie tylko kryminał, to też i horror i thriller i... emocje, emocje...

Taaak, ogryzałam palce przewracając kolejne strony.

Aż mi się żal zrobiło, że tak szybko się skończyła :))
Panie Tomaszu, BRAWO!!!! i kiedy kolejna książka??

a jeśli chcecie kupić tą wspaniałą książkę bezpośrednio od autora, z autografem to zapraszam tutaj:

Ach! Co to była za lektura !!
Nie można się było oderwać.
Taaaaak! Nie tylko kryminał, to też i horror i thriller i... emocje, emocje...

Taaak, ogryzałam palce przewracając kolejne strony.

Aż mi się żal zrobiło, że tak szybko się skończyła :))
Panie Tomaszu, BRAWO!!!! i kiedy...

Na Szczelinę natrafiłam przypadkowo. Niemal podobnym przypadkiem, jak na swoją szczelinę, natrafił bohater książki napisanej przez Tomasza Odziemczyka.

Świetnie się ją czyta. Nie oderwałam się nawet na chwilę, a nie jest to w moim przypadku efekt łatwy do uzyskania przy książkach o tej tematyce (przeważnie wybieram raczej psychologiczne straszliwstwa na temat meandrów ludzkiego umysłu). A tu proszę - fabuła skonstruowana lekko i logicznie się zazębiająca. Końcówka stanowiąca eleganckie wykończenie, zastanawiająca i nieoczekiwana. Szczerze - zdziwiło mnie to u autora, który (podobno) nic jeszcze nie napisał (chyba, że Tomasz Odziemczyk to po prostu nowy pseudonim jakiegoś pisarza, którego już znam i lubię). Jeśli jednak to faktycznie nowy człowiek na rynku czytelniczym - będę kibicowała kolejnym pracom i trzymała kciuki za kolejne udane spotkania.

Z przyjemnością polecam tę książkę...

Solidna książka sensacyjna. Może nic odkrywczego, ale czyta się lekko i szybko.

Solidna książka sensacyjna. Może nic odkrywczego, ale czyta się lekko i szybko.

No koszmarny bzdet. Pod każdym względem. Plus fatalna redakcja i nieudolna korekta. Mam nadzieję, że autor po tym debiucie porzuci pióro.

• Sensacyjne
  • Poszukiwane