Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko-polską

Okładka książki Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko-polską
Jerzy Karwelis Wydawnictwo: Siedmioróg reportaż
reportaż
Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko-polską
Siedmioróg
2018-10-01
2018-10-01
polityka esej polityczny trzeci sort

Bardzo rzeczowo i obiektywnie napisana książka....O tym jak szum medialny, nienawiść,agresją i brak kompromisu oraz dialogu społecznego prowadzi do wojny wewnętrznej.Polecam książkę wszytskim,którzy myślą mediami nie własną głową...

Początek zapowiadał się świetnie: analiza dwóch stron konfliktu politycznego w Polsce, przyczyn wojny polsko-polskiej. Jednak im dalej, tym więcej tendencyjnej krytyki jednej ze stron i wybielania drugiej. Na koniec zamiast obiecanego sposobu na przerwanie wspomnianej wojny - krótki rozdział, oderwany od reszty książki. Duże rozczarowanie.

Wystarczy dojść do fragmentu „...Kaczyńscy z Wałęsą” i już wiadomo jaka jest narracja tej książki... Historia pisana na nowo, nie ta prawdziwa - tylko ta „nasza” :(

Tę książkę pożyczono mi, reklamując ją jako coś w stylu "odkrywczej, gruntownej i obiektywnej analizy polskiej rzeczywistości". No i niestety - ani odkrywcza, ani gruntowna, a już na pewno obiektywna to ona nie jest. A szkoda, bo sam motyw zawarty w tytule wydawał się interesujący.

Jerzy Karwelis - jak wynika z notki na okładce - ma spore doświadczenie w mediach, co...

Chodzicie może na wybory i zaciskając zęby wybierajcie "mniejsze zło"? Albo wybraliście emigrację wewnętrzną, bo na kogo byście nie zagłosowali i tak to nic się zmienia? Macie dosyć do nieustannego szczucia na siebie nawzajem? Zatem jesteście "trzecim sortem" a to książka dla was. Książka, w której autor pomaga Polakom zrozumieć dlaczego jest tak jak jest. Poznajemy w...

Autor we wstępie swej książki pisze, że nie jest politologiem, a jego książka jest jedynie próbą znalezienia praktycznych odpowiedzi na hybrydową wojnę domową Polaków z Polakami.
Książka pokazuje też co trzeba zrobić, aby wyjść z pata wojny polsko-polskiej.
Dlaczego, od kiedy i o co kłócą się Polacy?
Dzisiejsza wojna nie pojawiła się nagle.
Analiza jej mechaniki sięga...

• E-book
  • Legimi
  • Nie ma docer
  • Nie ma na Rajskiej
  • Świat współczesny i przyszły

Dodaj cytat z książki Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko-polską