Zawód: Programista

devstyle.pl
2017-09-13
2017-09-13
programowanie informatyka kariera

"Zawód: Programista" to ciekawa pozycja zwłaszcza dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Nie jest to jednak kurs, czy poradnik techniczny, a bardziej ogólne opowiedzenie o branży i jak w niej nawigować.

Dostajemy tu sporo informacji o nauce, szukaniu pierwszej roboty w branży, i dalszym rozwoju, ale także przestrogi - bo nie zawsze będzie tak fajnie i różowo, jak to sobie na początku wyobrażamy.

Wyjadacze mogą pominąć pierwszą część książki, ale oni także mogą tu znaleźć coś dla siebie - jak szukać czasu na rozwój w monotonii codziennej klepaniny, jak radzić sobie z wypaleniem i przepracowaniem, jak podejść do zarządzania zespołem.

Ogółem: sporo dobrych rad i mądrości życiowych, popartych przykładami z autopsji. Nie każdy zgodzi się z autorem, nie każdy będzie chciał podążać tą samą ścieżką, ale wciąż warto je poznać.

Ucząc się programowania w wieku 30-kilku lat, na niektóre rady jest już dla mnie za późno - ten, czy inny pociąg przeminął. Ale spora część pozostaje dla mnie aktualna i wartościowa - prawdopodobnie nie raz wrócę jeszcze do niektórych rozdziałów.

"Zawód: Programista" autorstwa Macieja Aniserowicza to niezwykle praktyczna i inspirująca lektura dla każdego, kto dąży do kariery programisty. Książka nie tylko przedstawia obszerne spektrum umiejętności niezbędnych w tym zawodzie, ale również dzieli się cennymi wskazówkami dotyczącymi rozwoju osobistego i profesjonalnego. Aniserowicz doskonale balansuje między teorią a praktyką, prezentując rzeczywiste wyzwania, z jakimi programiści mogą się spotkać. Jego przystępny i zrozumiały język sprawia, że nawet trudne tematy stają się przyswajalne. Dodatkowo, autor porusza aspekty związane z efektywnością pracy, komunikacją zespołową i dbałością o zdrowie psychiczne. Dla mnie osobiście, "Zawód: Programista" stała się nie tylko przewodnikiem po świecie kodowania, ale także skarbem wiedzy na temat profesjonalnego podejścia do pracy w branży IT.

Jestem programistką od kilku lat, ale nie znałam wcześniej Macieja Aniserowicza, a na książkę trafiłam przypadkiem w pracy i jestem pozytywnie zaskoczona. Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie.
Nie wszystko w niej jest nadal aktualne, ale nic dziwnego bo minęło już 6 lat od jej wydania. W niektóre fragmenty wkrada się coach biznessman, co pewnie wielu ludziom się spodoba, ale ja trochę wywracałam oczami w trakcie ich czytania :) Nie jest to uniwersalna prawda o zawodzie programisty, a raczej spis osobistych doświadczeń autora.
Mimo to bardzo się cieszę, że na tą książkę trafiłam, warto poznawać perspektywy i doświadczenia innych i konfrontować je z własnymi. Wiele rzeczy wyciągnęłam z niej dla siebie i żałuję, że nie trafiłam na nią wcześniej. Polecam każdej osobie związanej z tematem programowania.

Autor devstyle.pl Pozycja dla każdego, kto pragnie spojrzeć szerzej i też głębiej w cyberświat.

Książkę znalazłem w firmowej biblioteczce.

Świetnie się czyta, gorzej realizuje zalecenia w rzeczywistości. Mimo to, żałuję, że nie przeczytałem tej książki już na studiach informatycznych, a nawet wcześniej - w liceum.

Książkę znalazłem w firmowej biblioteczce.

Ciekawa pozycja dla osób zaczynających przygodę z programowaniem. Przedstawia "od kuchni" jak wygląda rekrutacja, pierwsza praca, dalszy rozwój.

Jest wypełniona różnymi poradami dotyczącymi rozwoju programisty. Trochę chaotycznie ale można się coś ciekawego dowiedzieć.

Czyta się przyjemnie i szybko. Polecam

Czyta się przyjemnie i szybko. Polecam

Jesteś osobą, która zaczyna bawić się w programowanie?
Znajdziesz tutaj kilka porad i ogółem jak doświadczona osoba już po przejściu długiej drogi widzi świat IT .

Jesteś osobą, która słucha podcastu autora i go lubi? Ta książka nie zaskoczy Cię, ale da pozytywny kopniak energii.

W ogólnym rozrachunku? Warto.

Jesteś osobą, która zaczyna bawić się w programowanie?

W ogólnym rozrachunku? Warto.

Pozycja obowiązkowa dla początkujących programistów. Jednak także ci doświadczeni znajdą w niej wiele przydatnych porad w jaki sposób dalej pokierować swoją zawodową karierą.

Książka dla osób zaczynających przygodę z programowaniem. Nie jest to książka techniczna.

Książka napisana bardzo nietypowym językiem jak na książkę techniczną. Bardzo dobrze mi się ją czytało. Czyta się ją łatwo i w zrozumiały sposób. Maciej przedstawia w niej bardzo wiele kwestii związanych z pierwszą pracą w IT ale także jest to książka dla tych co już pracują w zawodzie.

Polecam przeczytanie mojej recenzji tek książki na moich blogu:

1. https://mstem.net/pl/ksiazka-zawod-programista/

Bardzo dobra książka. Polecam.

Polecam przeczytanie mojej recenzji tek książki na moich blogu:

1....