Maciej Aniserowicz Wydawnictwo: devstyle.pl informatyka, matematyka
devstyle.pl
programowanie informatyka kariera
informatyka, matematyka
programowanie informatyka kariera

Książka dla osób zaczynających przygodę z programowaniem. Nie jest to książka techniczna.

Książka napisana bardzo nietypowym językiem jak na książkę techniczną. Bardzo dobrze mi się ją czytało. Czyta się ją łatwo i w zrozumiały sposób. Maciej przedstawia w niej bardzo wiele kwestii związanych z pierwszą pracą w IT ale także jest to książka dla tych co już pracują w zawodzie.

Bardzo dobra książka. Polecam.

Książka rewelacyjna jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o branży IT, jak wygląda praca i czego się spodziewać . Dla kogoś bardziej świadomego kto obcuje z branżą więcej niż tylko w pracy (Podcasty, meetup'y, blogi) będzie to raczej podsumowanie dotychczasowej wiedzy. Choć może pomóc spojrzeć na inne stanowisko/profesje z danej perspektywy

Z punktu widzenia pasjonaty przed swoją pierwszą pracą, książka okazała się bardzo wartościowa. Zawiera dużo praktycznej wiedzy. Rozjaśniła temat pracy jako programista - jej dobre, ale i złe strony.
Książkę czytało się bardzo płynnie i przyjemnie. Lubię słuchać Maćka, a czytając te książka sprawiała ona wrażenie, jakby Maciek właśnie mi ją opowiadał.

Ksiazka bardzo wartosciowa. W sposob konkretny i usystematyzowany porusza kolejne aspekty kariery zawodowej programisty. Polecam zarówno tym co chcą rozpocząć lub są w trakcie kariery programisty.

Mniam mniam. Gorąco polecam tą książkę. Jednak sprawdza się zasada, że żeby pisać książki trzeba być starym lub trzeba już coś w życiu przeżyć. Autor jest prelegentem, więc czuć lekkość z jaką się wypowiada, jest to mega piguła wiedzy zarówno dla osób, które zastanawiają się czy zostać programistą, jak i dla juniorów, seniorów, team leaderów i freelancerów. Przybiłbym...

Książka o jednoznacznie brzmiącym tytule autorstwa doświadczonego w swym fachu Macieja Aniserowicza wydana została w 2017 roku i stanowi doskonały przykład jak powinien wyglądać przewodnik.

Programista z Białegostoku stworzył świetny poradnik dla osób pragnących zostać programistą właśnie, aczkolwiek ta pozycja jest na tyle uniwersalna, że nie tylko osoby aspirujące do...

Przeczytałem jakiś czas temu i wydaje mi się, że większość rzeczy nie była dla mnie odkrywcza. Mimo wszystko, odpowiada na wiele pytań z jakimi boryka się wiele osób zaczynających naukę lub pracę w branży i zawiera trochę rad które z pewnością mogą być pomocne.

"Przez całe życie słyszymy: 'uważaj na to', 'unikaj tamtego', 'zachowuj się odpowiedzialnie', 'życie takie jest', 'nigdy nie będzie idealnie', 'i tak nie masz najgorzej'... A co, jeśli ja chcę to idealne, wymarzone życie? Kiedy mam to robić, jeśli nie teraz? Kto ma tak żyć, jeśli nie ja?"

Słyszałem o tej książce trochę niepochlebnych opinii. Że Maciej się powtarza, że nie...

Książka jest bardzo ciekawym ujęciem rzeczywistości programistycznej z perspektywy Autora-Pragmatyka. Znajdziesz w niej opis blasków i cieni kariery programisty. Autor dzieli się swoimi spostrzeżeniami popartymi wieloletnim doświadczeniem, pokazuje w sposób pełny szanse i zagrożenia, jakie czekają programistów w świecie IT. Ujęły mnie szczególnie fragmenty związane z...

• 2018
  • Informatyka