Agonia

Nominacja w plebiscycie 2018
Paweł Kapusta Wydawnictwo: Wielka Litera literatura faktu
Wielka Litera
literatura polska reportaż praca ratownicy medyczni lekarze rezydenci pielęgniarki pacjenci transplantolodzy procedury
literatura faktu
Inne

Rzetelnie zebrany materiał, okrywający wszelkie słabości systemowej służby zdrowia. Książka godna polecenia.

Duża dawka ciekawej wiedzy, która rzuca nieco inne spojrzenie na pracę ratowników medycznych. Pasja pasją, ale ogrom odpowiedzialności jest niewyobrażalny. Ta praca to nie tylko wspomniana pasja, to nie tylko chęć niesienia pomocy. To też chęć oddania sporej cząstki swoje życia dla życia innych.

Trafiłam na książkę przez przypadek, ponieważ niezbyt lubię opisywanie co się dzieje w szpitalach, bojąc się, że natrafię na opis czegoś, co przyprawia mnie o mdłości, to tutaj przyjemnie (jeśli można tak napisać) czytało. Zaskoczyło, a nawet zszokowało mnie co się dzieje w środowisku medycznym w Polsce. Kilka dni potem to trawiłam i opowiadałam innym z niedowierzaniem, co...

Lekarze kompromitujący się we własnych wypowiedziach.
czy osoba która otrzymała wykształcenie na koszt polskiego społeczeństwa nie powinno wyjeżdżasz za granicę?
To dylemat osoby z wyższym wykształceniem... Anglicy nie mieli w tej kwestii wątpliwości zakazując emigracji swoim.
Beczenie o trudach polskiego lekarza. Przykładów całe multum.
Z mojego doświadczenia:
1. Umawiam...

Po "Gadzie" sięgnęłam po "Agonię" Pawła Kapusty i znowu lektura z mocnym uderzeniem. Autor wybrał temat, które porusza sprawy z obszaru dotyczącego ludzi na co dzień. Być może nie każdego i nie w równej mierze, ale z pewnością częściej albo rzadziej, wcześniej lub później zetkniemy się z nim, odczujemy na własnej skórze. Paweł Kapusta wziął na warsztat obszar, który z...

Dobrym językiem napisana. Lepiej się czytało w porównaniu z Niewyjasnione okolicznosci i Bedzie bolało.
Pokazuje realia polskie, polską służbę zdrowie, instytucje powiązane pacjentów domagających się swoich praw.

Zbiór felietonów zawierających historie związane z system ochrony zdrowia. Powinny otworzyć oczy na to jak trudno być pacjentem, ale i lekarzem, pielęgniarką czy ratownikiem.

Wzrusza i zachwyca, choć w trakcie czytania zastanawiasz się czy nie surrealistyczna.

Realistyczna i trzymająca w napięciu. W trakcie czytania włos jeży się na głowie a irytacja i poczucie niesprawiedliwości nie pozwalają na szybkie zaśnięcie po odłożeniu książki, ale....
Nie potrafię zrozumieć dlaczego autor wiele razy piętnuje "bogactwo". Odnosi się do ludzi którzy wybrali w życiu lepiej, przez co zarobili więcej, z pogardą. Umacnia w ten sposób kult...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacja! Sposób pisania jest fenomenalny! Jest to pierwsza książka Pana Pawła, którą przeczytałam i szukam kolejnej. Wszystko jest na swoim miejscu. Polecam wszystkim, którzy interesują się światem "służby zdrowia" i nie do końca wiedzą jak to wszystko wygląda, albo uważają, że nie jest tak źle jak się wydaje. POLECAM!

Dyskusje

2 148