Hipis

2018-09-19
Data 1. wydania:
2018-06-06
Teresa Tomczyńska
miłość muzyka religia literatura brazylijska literatura iberoamerykańska Nepal podróże

Oficjalne recenzje i

Podróż z naszywką „Flower Power” na piersi

Link do recenzji

261 0 108

Książka, którą czyta się bardzo przyjemnie. Idealna na oderwanie się od rzeczywistości i głębsze przemyślenia. Po zakończeniu czułem, że choć chciałbym poznać dokładniej dalsze losy Paola, to treść w książce kończy się w dobrym momencie i zaspokaja mój głód.

szkoda czasu

Pozycja autobiograficzna, której historia przypada na czas wyzwolenia dzieci kwiatów, pojawienie się ruchu hipisów, bezgranicznych podróży oraz wykorzystania możliwości jakie dane miejsce oferowalo.
Poza opisami sposobu życia, ciekawych podróży odnajdujemy też próbę poznania samego siebie. Autor wyrusza w podróż w głąb siebie-próbuje znaleźć swój sposób na życie, odnaleźć...

Dobre, ale nie jest to najlepsza książka Paulo Coelho.

Ten tytuł skradł moje serce. Paulo Coelho postanowił opisać swoją młodość będąc w mocno dojrzałym wieku. Życie składa się w jedną niekończącą się podróż, podczas której każde NOWE doświadczenie, każdy NOWY bodziec powinien być przystankiem. Stacją, której nie należy omijać i się jej lękać. Bo lękać się nieznanego znaczy tyle, co bać się życia.

Dostałam więcej niż się spodziewałam. Mimo tego, że akcja w środku książki trochę się ciągnęła, to książka dostarczyła mi piękne historie i inspirujących bohaterów. To faktycznie powieść o drodze- z Amsterdamu do Nepalu, ale również duchowej.

Coelho w Hipisie pokazuje genezę fundamentu swojej twórczości. Przedstawia nam jak rodziło się w nim poszukiwanie doznań nie mających podstaw materialnych. Metafizyka, medytacje, przemyślenia, religia jako źródło doznań (a nie sposób sprawowania władzy nad innymi), ale też umiejętność czerpania z obcowania z innymi. To wszystko jest wspólnym mianownikiem powieści Coelho. ...

"Nie zawsze mamy wpływ na to, co nam się przydarza, ale zawsze mamy wybór, co z tym zrobimy"
Hipis to najbardziej autobiograficzna książka Coelho. Książka drogi. Drogi także w poszukiwaniu siebie, sensu życia, wolności, miłości i przemianie na tle pacyfistycznych przemian lat 70 XX wieku.

Oczekiwania i rzeczywistość.

Myślałam o bardziej rzeczowej książce opowiadającej o hipisach, co w książce zostało pokazane i zaznaczone, jak również kilka faktów o tym skąd się wzięli i czym kierował się też ruch. A teraz rzeczywistość - cała fabuła książki bazuje na podróży Magic Busem z Amsterdamu do Nepalu, do którego zdecydował się wsiąść również Paulo Coelho. Może...

Zanim to się wszystko zaczęło..
czyli autobiografia, początki Paula Coelho - jego młodość, podróże, poznani ludzie, różne przygody, które stanowiły preludium jego dalszych doświadczeń i przeżyć, które zaowocowały w jego powieści, bestsellery uznawane na całym świecie.
Paulo Coelho opowiada o sobie w trzeciej osobie.