Błękitna krew

Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Myron Bolitar (tom 4) Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
Back Spin
2018-07-31
2006-01-01
Data 1. wydania:
1998-06-01
Andrzej Grabowski
Albatros
Myrion Bolitar thriller Harlan Coben W labiryncie kłamstw
Back Spin
Myron Bolitar (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2018-07-31
Andrzej Grabowski
W labiryncie kłamstw
Myrion Bolitar thriller Harlan Coben W labiryncie kłamstw

Pierwsze moje podejście do tego autora. Czyta się , ale to tylko czytadło. Wiem, że to autor z wyższej półki, ale ta książka to tylko taka sobie. Kogo interesują rozgrywki golfa w naszym kraju??? Zaraz będę czytał następne i dam wam znać czy warto:)

Dobrze, że nie wzięłam do serca średnich komenatrzy, mi się tam podobała, a mniejsza aktywność Wina... hmm coś za coś :)

Szkoda, że tą część wzięłam do ręki jako pierwszą z serii. Cobena lubię i cenię, ale nieznajomość wcześniejszych przygód Mayrona Bolitara oraz jego przyjaciela Wina nieco działała mi na nerwy.
Świetnie skonstruowana zagadka, tego Harlanowi nie można odmówić chyba nigdy.

przeciętna

Chyba czas odpocząć trochę od Cobena, bo powoli robi się to już nudne.

I wg mnie to najsłabsza jak dotąd książka z Bolitarem w roli głównej.

Nie wiem, która to już książka Cobena, ale jeszcze mnie nie zawiódł. Szczególnie seria z Bolitarem jest okraszona niezłym poczuciem humoru, mocnymi tekstami i życiowymi prawdami. Tym razem o parze golfistów i porwaniu ich syna przez żądną zemsty kobietę za krzywdę z dawnych lat. Od tego nie da się oderwać, bo przejście do kolejnego rozdziału jest ważniejsze niż obiad,...

Coben wreszcie rzuca trochę światła na historię Wina i to jak stał się tym kim jest. No i historia osadzona w świecie pól golfowych. Trochę snobistycznie, trochę inaczej. Niby znów to samo, a jednak brniesz w serię dalej.

Każda kolejna część serii wciąga jeszcze bardziej. Kolejny raz nie zawiodłam się twórczością Cobena. Świetna intryga, która pozwala bardziej poznać Wina :)

Tym razem Myron Bolitar rozwiązuje zagadkę bez swego przyjaciela Wina. Zlecenie dostaje od jego rodziny, z którą ten jest skonfliktowany. Wyjaśniają się tajemnice z przeszłości. Jak zwykle zgrabna intryga trzyma w napięciu do końca.

Kolejna część przygód Myrona Bolitara już za mną. Tym razem skupiamy się na golfie i ludziach związanych z tą dyscypliną sportu. W tej części będziemy mieli okazję nieco bliżej przyjrzeć się rodzinie Wina i jego przeszłości. Co nim kieruje, co spowodowało, że jest takim człowiekiem.
Muszę szczerze przyznać, że ta część podobała mi się zdecydowanie najmniej. Być może wynika...

Dyskusje

8 318