Cztery ślepe myszki

Okładka książki Cztery ślepe myszki James Patterson
Okładka książki Cztery ślepe myszki
James Patterson Wydawnictwo: Albatros Cykl: Alex Cross (tom 8) Seria: Literka kryminał, sensacja, thriller
Alex Cross (tom 8)
2002-01-01
Jacek Manicki
sensacja kryminał powieść

Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...
Okładka książki Run Rose Run Dolly Parton, James Patterson
Run Rose Run Dolly Parton, James...

Sierżant Ellis Cooper zostaje oskarżony i skazany za brutalne zabójstwo trzech kobiet. Ten uparcie twierdzi, że jest niewinny i zwraca się o pomoc do przyjaciela Samsona, który jest jego jedynym ratunkiem.
Samson wraz z Alexem Crossem, detektywem i psychologiem, spróbują mu pomóc.
Okazuje się, że podobnych przypadków było więcej, a żaden z oskarżonych, również wojskowy, nie przyznaje się do winy.
Jak zakończy się ta sprawa?

Autor jest bardzo znanym amerykańskim pisarzem. Ostatnio często ukazują się jego książki pisane przy współpracy z innymi autorami. Ta należy do tych, które pisał jeszcze sam. Seria ukazała się już dość dawno, ale lubię czasem sięgnąć po którąś część z Alexem. Niestety nie czytam ich w kolejności, ale tak też można. Nie ma to większego znaczenia, gdyż każda opowiada o czym innym. Wiadomo jednak, że wszystkie łączy osoba Alexa i czytając po kolei, zachowujemy chronologię wydarzeń w życiu jego i jego rodziny.
Bardzo lubię postać Alexa, podoba mi się również odtwórca roli Morgan Freeman, który zagrał w ekranizacji "Kolekcjonera", oraz "W sieci pająka, uważam, że świetnie się sprawdził w tej roli.

Książki Pattersona czyta się bardzo dobrze, zwykle dużo się dzieje, w brawurowym tempie, przy zwrotach akcji, która trzyma w napięciu, a wszystko to zawiera się w krótkich rozdziałach, co jest niewątpliwie zaletą (przynajmniej dla mnie).
Tak też było i tym razem, mnie się podobało. Jeśli jeszcze ktoś nie zna tej książki, polecam.

Samson wraz z Alexem Crossem, detektywem i psychologiem, spróbują mu pomóc.

Sierżant Ellis Cooper zostaje skazany przez trybunał wojskowy na karę śmierci za zabójstwo trzech kobiet. Pomimo niepodważalnych dowodów winy przysięga, że jest niewinny. Na prośbę swojego przyjaciela Alex Cross podejmuje się wyjaśnić tę sprawę, zanim dojdzie do wykonania wyroku. Okazuje się, że Cooper nie był jedynym oficerem, którego prawdopodobnie niewinnie oskarżono o brutalne morderstwa - podobne sprawy miały miejsce w innych bazach wojskowych, otacza je jednak zmowa milczenia. Cross wpada na trop prawdziwych zabójców, tytułowych ,, ślepych myszek''. Z myśliwego sam staje się zwierzyną. Z jakich pobudek i na czyje polecenie działają mordercy? Ko ich kryje?

Ellis Cooper zostaje skazany przez trybunał wojskowy na karę śmierci za zabójstwo ponad trzech kobiet. On przysięga, że tego nie zrobił, że jest niewinny.Dlatego na prośbę przyjaciela swojego, Alex Cross czarnoskóry detektyw z Waszyngtonu, pragnie się podjąć tej całej sprawy i wyjaśnić ją całkowicie zanim jeszcze dojdzie do wykonania wyroku. Okazuje się, że Cooper nie był tym jedynym oficerem, którego prawdopodobnie oskarżono niewinnie i niesłusznie o te brutalne, makabryczne morderstwa, jednak podobne te sprawy miały jeszcze miejsce w kilku bazach wojskowych, za tym się kryje pewna zmowa milczenia, która jest otoczona otoczką. Policjant sam Cross wpada więc na trop prawdziwych zabójców, czyli już tytułowych "ślepych myszek"i z tego myśliwego on staje się dla nich już zwierzyną. Na czyjeś zlecenie z jakiś pobudek działają mordercy.
James Patterson po raz kolejny zrobił na mnie olbrzymie wrażenie każda jego książka zachwyca, zaciekawia i intryguje za każdym razem, że chce się ją czytać czuje niedosyt po tej książce. Zaintrygowała mnie, trzymała w mocnym napięciu, była adrenalina, pogoń za "ślepymi myszkami" brawurowa akcja,która szybko się toczyła w zawrotnym tempie.
Uwielbiam przygody detektywa Alexa Crossa jest znakomitym policjantem w swoim zawodzie, po prostu genialny lubię tę cześć zachwycona jestem nią i to bardzo.
Napisana przez autora świetnie ta książka, pochłonięta byłam thrillerem ciężko było się oderwać.
Szczerze to wciągnęła mnie,zaskoczona jestem, że Patterson trzyma taką dobrą passę podziwiam go, jest utalentowanym, super pisarzem cenię go i jego thrillery.
"Cztery ślepe myszki" to wciągający, rewelacyjny...świetny thriller w,którym się dużo dzieje powalił mnie na kolana, zachwycił spędziłam miły wieczór z Pattersonem i nie żałuje!!!!!

Moja trzecia książka tego autora i mam ochotę na więcej. Patterson może nie sili się na oryginalność, jego rozdziały są napisane prosto, krótko i treściwie ale zważywszy na typ literatury sensacyjnej ten styl mi odpowiada.
Tym razem autor wziął na warsztat aferę wewnątrz wojska, wokół której panuje tzw. szary mur czyli zmowa milczenia. Kto kryje morderców znanych z Wietnamu pod kryptonimem Trzy Ślepe Myszki i jaki ma w tym interes? I wreszcie kto jest czwartą ślepą myszką? Na te pytania musi odpowiedzieć czarnoskóry detektyw i psycholog Alex Cross. Dzieje się dużo, akcja nabiera rozpędu ale jest i miejsce na romans. Udana książka dobrego autora.

Czytając opis książki miałam nadzieję, że będzie to kolejne spotkanie z Alexem Crossem w jego najlepszym wydaniu. Niestety okazało się, że książka kompletnie do mnie nie trafiła. Miałam do niej dwa podejścia, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło w przypadku innej powieści. Z wielkim wysiłkiem przeczytałam ją do końca i z przykrością stwierdzam, że Patterson nie wykazał się nawet połową swoich pisarskich umiejętności. Rozczarowanie to główne słowo, które kojarzy mi się z tym tytułem.

Kolejny tom o losach Alexa Crossa. Tym razem genialny psycholog ma niezwykle trudny orzech do zgryzienia, ponieważ panuje wszechobecna zmowa milczenia, a myszki nadal harcują.
To mnie trochę irytowało. Ten impas i brak jakiegokolwiek punktu zaczepienia.
W miarę postępowania akcji zaczynały się zarysowywać kluczowe wskazówki, które rzucały światło na owe zagadkowe morderstwa.
Książka ciekawa ale mnie nie ujęła. Ten mur milczenia strasznie mnie wnerwiał.

To mnie trochę irytowało. Ten impas i brak jakiegokolwiek punktu zaczepienia.

Jak każda książka Pattersona... ciekawa, wciągająca, trzymająca w napięciu... polecam

Tak, to jest to. Było wszystkiego po trochu - rozwiązywanie zagadki kryminalnej i sprawy prywatne głównych bohaterów. Proporcje świetnie wyważone. Było to ciekawie, miło spędzony czas z lekturą.

Intrygujący bohater, niezłą intryga, ale moim zdaniem napisane byle jak.

Intrygujący bohater, niezłą intryga, ale moim zdaniem napisane byle jak.

Typowy Patterson, czyli trzaskane hurtowo czytadło. Dla odmóżdżenia, czemu nie.

Typowy Patterson, czyli trzaskane hurtowo czytadło. Dla odmóżdżenia, czemu nie.

• James Patterson
  • Patterson James

Dodaj cytat z książki Cztery ślepe myszki