Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty

Nasza Księgarnia
2018-09-19
2018-09-19
28 min.
literatura polska fakty mity krasnoludki

Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Flora i Machina-lawina Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Flora i Machin... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Ryś miasta Maciej Szymanowicz, Katarzyna Wasilkowska
Ryś miasta Maciej Szymanowicz,...

Okładka książki Żyrafy nie umieją tańczyć Giles Andreae, Guy Parker-Rees
Żyrafy nie umi... Giles Andreae, Guy ...
Okładka książki Babcocha Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Babcocha Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy Małgorzata Piątkowska, Monika Utnik
Po ciemku, czy... Małgorzata Piątkows...
Okładka książki Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio na wakac... Marta Galewska-Kust...

Czy wy wiecie, czy nie wiecie – krasnoludki są na świecie

Całkiem sympatyczna i z humorem napisana i narysowana książka. Mieszkamy we Wrocławiu, więc krasnale są przez nas spotykane dość często. Kompendium Szymanowicza pozwoliło nam uzupełnić swoją wiedzę w tym temacie ;D

Rewelacyjna książka! Wyobraźnia, kreatywność i poczucie humoru autora robią wielkie wrażenie. Nie wiadomo, co bardziej podziwiać - tekst, czy ilustracje. Styl rysowania Szymanowicza jest tak charakterystyczny, że nie sposób pomylić go z innym ilustratorem. Wielkie brawa, także za wysoką jakość edytorską!

Jest to książka, którą autor, jak sam to określa, „zmyślił i narysował”. Należy ona do literatury pięknej dziecięcej, ale pozycja ta z pewnością będzie także ciekawą odskocznią dla dorosłych, a szczególnie miłośników krasnoludków.

Książka wydana przez „Naszą Księgarnię” prezentuje się wspaniale. Format A4, sztywne kartki, niezwykłe ilustracje i dopiski do nich. Jest to zdecydowanie książka do oglądania i podczytywania. Otwierając ją bombarduje Cię niebywały świat krasnali – setki krasnali, a każdy z nich inny, z inną miną i zachowaniem.

Z książki dowiemy się m.in. o tym:
-jakie są typy krasnoludków,
-jaka jest ich budowa (co robi tam bąk oraz co takiego znajduje się w głowie krasnala),
-skąd się biorą krasnoludki (m.in. uciekają z otwartej książki czytanej przez dziecko),
-w jaki sposób krasnoludki się przemieszczają (poznacie ślimochód, motyloplan, a na dmuchawiec i klonowe noski spojrzycie od tej pory zupełnie inaczej ;-) ),
-jakie są ich dwie podstawowe cechy (co to jest znikomorek i ile mikrometrów wzrostu liczy sobie najmniejszy krasnoludek świata),
-jakie sporty są przez nich uprawiane (w tym ekstremalne…),
-jak wygląda Olimpiada Krasnoludkowa (odbywa się ona co… kwadrans),
-czy kosmoludki są podobne do krasnoludków (jaki rozmiar ma kosmos krasnoludkowy, jak wygląda kosmopolicja i dlaczego ściga gwiazdojadłaczy, jakie wymiary ma gwiazdozbiór Wielkiego Grzyba),
-czym jest krasnoludoza wesołkowata i Krasnovital,
-czym są kręciołki,
-gdzie odnaleziono arcydzieło literatury krasnoludkowej.

W książce poza krasnoludkami jest dużo… grzybów. :-)

To niezwykła lektura, ujmująca, przezabawna, miejscami nawet przerażająca. Zarówno dzieciaki, jak i starsi czytelnicy będą nią zachwyceni. Po jej lekturze poczułam się „przekrasnoludkowana” – małych bohaterów było tylu, że musiałam zamknąć książkę, żeby mój wzrok się uspokoił. Krasnoludki w książce Szymanowicza to wspaniałe istoty, które wprowadzają chaos, ale z którymi świat jest/byłby* z pewnością weselszy i lepszy.

*niepotrzebne skreślić

Całe kompendium wiedzy na temat krasnoludów. Książka ciekawa, zabawna, posiadająca smaczki dla rodziców no i oczywiście pięknie zilustrowana.

2-letni syn bardzo ją lubi, jednak myślę, że jej potencjał zostanie przez niego dokładnie odkryty gdy będzie starszy.

Uwielbiam tę książkę i moja 1,5 roczna córka również. Ilustracje są po prostu świetne.

„Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” to kompendium wiedzy o krasnoludkach. Zebrano w niej wiedzę o co najmniej 465 sztukach tych małych istot!

Na kolorowych ilustracjach z minimalną ilością tekstu (tu obrazy mówią same za siebie 😉 ) wyjaśnione jest skąd się krasnoludki w ogóle biorą (z książek o krasnoludkach, z kwiatków, ze sklepu, z ciastek w kieszeni),jak się przemieszczają (np. ptakolotem),gdzie mieszkają i jakie uprawiają sporty.

Jest też cała rozkładówka o ich psotach w domu – już nie będziesz zastanawiać się skąd się wzięły kolejne plamy na ubraniach, albo gdzie poznikało jedzenie z psiej miski i dlaczego chwilę po odkurzaniu znowu wszędzie leży kurz. 😉 W tej książce każda strona jest pełna wydarzeń, miejsc i intrygujących cech krasnoludków. :)

Urocza książeczka. Dzieci ją uwielbiają. Ma jedna wadę - wielki rozmiar trudno skitrasić na półce 😉

Na półkach: , , , , , ,

Uwielbiam każdy centymetr kwadratowy tej książki – ilustracje, humor, krasnoludki, sytuacje, kolory. Kupiłam ją dla syna na przyszłość, ale chyba sama ją przywłaszczę i nikomu nie oddam ;)

Ta książeczka to marzenie mojego dzieciństwa, jako dziecię małe-malutkie posiadałam przepięknie wydanie "ABC naprawy odbiorników radiowych" gdzie to właśnie poprzez krasnoludki pokazane były pewne procesy ;)

Ciekawy pomysł i piękne ilustracje. Polecam nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców

• Dla dzieci
  • Dziecięce